Як легко видалити подряпини на підлозі

Люди, які регулярно доглядають за чистотою будинку та піклуються про його стан, знають, наскільки важко видалити подряпини на підлозі. Але не варто панікувати. Ми маємо для вас кілька порад, як відновити паркет або принаймні приховати недоліки.
Як легко видалити подряпини на підлозі

Останнє оновлення: 30 січня, 2019

Подряпини на підлозі можуть не давати вам спокою, адже кожному хочеться, щоб його оселя була ідеальною. Тим не менш, не треба вживати радикальних заходів і починати ремонт чи заміну паркету. Ви можете легко видалити подряпини, дотримуючись цих кроків. От побачите, результат просто чудовий!

З часом вигляд підлоги псується й на ній з’являються різні вади. Деякі з них виникають через пересування меблів, тоді як інші ми робимо, навіть не усвідомлюючи цього. Коли? Коли рухаємо крісло, пускаємо домашніх улюбленців у дім або ходимо взуті по хаті.

4 способи видалити подряпини на підлозі

1. Дрібні подряпини на паркеті

як видалити подряпини на підлозі

Паркет (тобто підлога з твердого дерева) дуже часто стає жертвою подряпин, щойно ви встановили його. Така підлога має дуже красивий та вишуканий вигляд, утім вона потребує особливого догляду. Щоб позбутися поверхневих подряпин, вам знадобиться спеціальний маркер для відновлення дерева відповідного кольору. Їх продають у більшості будівельних магазинів. Коли придбаєте маркер, дотримуйтеся таких кроків:

 1. Видаліть пил і бруд, помивши ділянку підлоги, де потрібно усунути подряпину. Використовуйте м’яку ганчірку, вмочену у воду.
 2. Спробуйте маркер у місці, де його не буде помітно, щоб переконатися, що ви підібрали правильний колір.
 3. Замалюйте подряпину маркером, доки вона не стане такого ж кольору, як решта підлоги.

2. Дрібні подряпини на ламінаті

Ламінат – це дешевша альтернатива дерев’яній підлозі. Його досить легко подряпати. Саме тому потрібно знати, як справлятися з цією проблемою. Ось один із варіантів:

 1. Ретельно помивши ділянку з подряпинами, замалюйте їх спеціальним маркером для відновлення підлоги. Такі маркери зазвичай входять у комплект для косметичного ремонту підлоги.
 2. Видаліть залишки воску та витріть ділянку вологою тканиною.
 3. Дайте підлозі висохнути протягом 24 годин.
 4. Візьміть трохи замазки для дерева (вона також входить у комплект) і заповніть подряпину, доки вона не вирівняється з рештою підлоги.
 5. Видаліть залишки замазки за допомогою губки або ганчірки.

3. Глибокі подряпини на паркеті

звідки подряпини на підлозі

У цьому випадку подряпини на підлозі трохи серйозніші. Утім ви все одно можете частково покращити ситуацію. Для цього вам знадобиться шпаклівка для дерева кольору паркету. Потім дотримуйтеся цих кроків:

 1. Помийте пошкоджену ділянку вологою ганчіркою. Прополощіть її та знову вимийте підлогу, щоб вона була ідеально чиста.
 2. Якщо на підлозі є додатковий шар лаку, видаліть його, протерши ділянку розчинником. Потім знову витріть підлогу вологим шматком тканини та дайте їй висохнути.
 3. Нанесіть на паркет трохи шпаклівки для дерева за допомогою вказівного пальця й рівномірно розподіліть її по ушкодженій зоні. Не хвилюйтеся, якщо ви намазали забагато шпаклівки – її можна видалити пізніше.
 4. Залиште паркет сохнути щонайменше на день.

Якщо ви не хочете використовувати цей метод або боїтеся зруйнувати підлогу, завжди можна звернутися до професіонала і він зробить все замість вас. Утім не варто хвилюватися, адже цей метод відновлення підлоги дуже простий.

4. Видалення подряпин на граніті

як зменшити подряпини на підлозі

Ламінат і паркет використовують переважно у квартирах, а також у сучасних будинках.

Утім власники старіших будинків часто стикаються з подряпинами на граніті. Раніше цей матеріал був надзвичайно популярним варіантом, адже при правильному встановленні та догляді він дуже витривалий. Крім того, гранітна підлога створює атмосферу величі та вишуканості.

Але попри свою витривалість гранітне покриття не застраховане від подряпин. Воно може пошкодитися під час пересування меблів або через падіння важких предметів. На жаль, у таких випадках вам доведеться кликати спеціаліста.

Тим не менш, якщо подряпини неглибокі, їх можна видалити. Такі пошкодження часто виникають на граніті, тому не варто переживати. Якщо це ваш випадок, спробуйте виконати ці кроки:

 1. Як завжди помийте пошкоджену ділянку мокрою ганчіркою, щоб видалити будь-який бруд. Дайте підлозі висохнути.
 2. Нанесіть на подряпину полірувальну пасту. Дотримуйтеся вказівок на упакуванні пасти.
 3. Відполіруйте подряпину спеціальною металевою губкою з дрібними волокнами. Починайте дуже повільно й поліруйте протягом кількох хвилин.
 4. Перевірте, чи герметик для граніту зберіг свої властивості після полірування. Якщо ви нанесете кілька крапель на поверхню і побачите, що через пару хвилин вони розтеклися, час знову нанести герметик.

Підтримувати підлогу в хорошому стані непросто, адже будь-яка дрібниця може пошкодити її. Тим не менш, вам це під силу. Просто скористайтеся нашими порадами щодо видалення подряпин із паркету, ламінату чи граніту.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.