Як лікувати синусит природним чином

· Березень 30, 2016
Настрій має великий вплив на фізичне здоров'я і може збільшити ймовірність появи синуситу.

Будь-яке запалення носових проходів відоме як “синусит”. Воно охоплює верхню частину носа і може викликати сильний головний біль і закладення. Якщо ви хочете знати, як лікувати синусит природним чином, прочитайте цю статтю.

Що треба знати про синусит

Як було згадано вище, синусит є запаленням носових ходів, тобто порожнин, які розташовані в вилицях, а також навколо і позаду носа. Цей розлад може бути хронічним або гострим. Деякі люди страждають на нього протягом декількох тижнів, місяців або навіть років через те, що не лікують його або не приділяють йому достатньої уваги.

Які симптоми синуситу?

 • головний біль
 • біль у пазухах
 • лихоманка
 • постійні виділення з носа
 • червоний ніс
 • втома
 • неприємний запах з рота
 • опухлість обличчя
 • налиті кров’ю очі або сльозотеча
 • біль в очах
 • зубний біль, зокрема біль корінних зубів
 • носові кровотечі
 • загальний дискомфорт і занепокоєння
 • кашель і застуда (для тих, хто страждає на хронічний синусит)
 • відсутність запаху (гіпосмія)
 • біль при жуванні або ковтанні
 • дисфонія або захриплість
Synusyt-372x252
Існують два типи синуситу, і кожен з них залежить від появи одного або більше симптомів, а також від інтенсивності симптомів, що з’являються.

Гострий синусит

У більшості випадків його викликають бактеріальні інфекції. Це відбувається через пізнє ускладнення респіраторної вірусної інфекції, наприклад, застуди, грипу або “погано вилікуваної” застуди. Це найтиповіша причина.

Хронічний синусит

Він також може бути викликаний бактеріальною інфекцією, але часто причиною є запальне захворювання, таке як бронхіальна астма. Сезонні алергії можуть запалити пазухи носа, що ускладнює усунення бактерій. Оскільки цей розлад з’являється кілька разів (щороку, наприклад, або коли змінюються пори року), хронічний синусит досить поширений і є важчим для лікування.

Synusyt1-291x252Лікування синуситу в домашніх умовах

Якщо ви страждаєте на одне з цих двох захворювань (гострий або хронічний синусит), зверніть увагу на наші поради і домашні засоби для лікування запалення навколоносових пазух або проходів. Це допоможе вам вилікувати цей розлад та запобігти його повторній появі.

Хоча результати проявляться пізніше, ніж при вживанні медичних препаратів, ви можете бути впевнені, що натуральні засоби “атакують” корінь проблеми і допомагають запобігти поверненню цієї хвороби.

Здорова дієта

Один із способів завжди бути здоровим – харчуватися належним чином. Алергії, запалення, інфекції і хвороби спричинені поганим харчуванням.

Якщо ви не будете обережні з раціоном, споживатимете занадто багато продуктів, які містять рафінований цукор (чебуреки, пиріжки, газовані напої), насичені жири (гамбургери і хот-доги), сіль (паніровані й оброблені харчові продукти), консервовані продукти, ваше здоров’я буде погіршуватися.

Коли організм стає токсичним через таку їжу, підвищується ймовірність появи алергії, розвитку захворювань або потрапляння всередину бактерій і мікробів. Все це призводить до інфекцій і запалень, а також захворювань.

Таким чином, якщо ви зараз страждаєте на синусит, якщо хочете уникнути цього або якщо ви страждали на нього в минулому, слід почати правильно харчуватися. Перший крок – провести хорошу детоксикацію.

Після цього підтримуйте збалансованішу дієту, обираючи продукти з цільного зерна, а не рафіновані, їжте фрукти й овочі, обирайте приготовані продукти, але не обсмажені (наприклад, запечені в духовці або на пару) і не їжте в ресторанах швидкого харчування.

synusyt3-283x252Вітамін С

Загальновідомо, що вітамін С допомагає запобігти хворобам і появі вірусів та бактерій, які в цьому випадку можуть викликати синусит або запалення носових проходів. Щоранку необхідно пити апельсиновий сік, щоб зміцнити імунну систему.

Для салатів використовуйте лимон (який також може надати новий присмак сокам, смузі і настоям), а на десерт їжте мандарини або грейпфрути. Таким чином ви не тільки надасте організму хорошу кількість вітаміну С, але й також збалансуєте рівень рН тіла.

Окрім цих фруктів, є й інші продукти, які мають таку ж (або більшу) кількість вітаміну С, серед них броколі і морква. З іншого боку, намагайтеся уникати споживання молочних продуктів, обробленого м’яса і цукру, щоб не заважати дії цієї поживної речовини.

Навколишнє середовище – оточення

Несприятливе приміщення або оточення погано впливають на людей, які страждають на синусит або схильні до нього. Це означає, що варто бути напоготові, щоб уникати ділянок, де наявні:

 • Курці
 • Токсичні відходи, наприклад, заводи
 • Місця, де очищають дуже сильними засобами, такими як білизна
 • Концентрація забруднення навколишнього середовища, наприклад, центр міста

Емоції

Іншою причиною синуситу є емоційний дисбаланс. Настрій може мати великий вплив на реакції організму. Напруга, роздратування, стрес, втома, нерви, занепокоєння і депресія можуть грати проти вас у багатьох аспектах. У цьому випадку, зокрема, вони збільшують шанси появи синуситу або хронічних проявів цього захворювання.

Спробуйте розслабитися, ставитися до всього спокійніше, відкласти турботи і тиск, частіше брати відпустку (або, принаймні, проводити час за містом), добре висипатися, приймати ванни (які також допоможуть “розслабити” носові проходи) і пити настої з ромашкою, коренем валеріани, липою та ін.

Synusyt-350x252