Якщо не займатися спортом, це може зашкодити мозку

Коли ви перестаєте займатися спортом і ведете сидячий спосіб життя, ви пошкоджуєте всі області мозку, які відповідають за пам'ять, на додаток до негативних фізичних наслідків.
Якщо не займатися спортом, це може зашкодити мозку

Останнє оновлення: 13 березня, 2019

Більшість людей мають таку роботу, яка змушує їх годинами сидіти, не рухаючись. Проте, коли вони перестають займатися спортом у вільний час, сидячий спосіб життя дійсно починає приносити шкоду.

Ваше тіло потребує руху і фізичних вправ. Це не природно – завжди сидіти. Тому багато фахівців рекомендують займатися щонайменше 30 хвилин – 1 годину на день.

Проте це важко.

Зазвичай люди перестають займатися фізичними вправами, тому що відчувають втомленість після роботи, занадто ліниві, щоб вставати рано, або просто звикли нічого не робити.

Проте повністю сидячий спосіб життя не тільки завдає шкоди вашому здоров’ю, але й викликає зміни в мозку, про які ви, можливо, не знаєте.

Дізнайтеся далі, які можуть бути зміни.

Коли ви припиняєте займатися спортом, кровотік зменшується

вплив спорту на мозок

Коли ви тренуєтеся, це збільшує кровотік у вашому тілі, не тільки під час занять, а на цілий день.

Проте, це не приносить користь, якщо ви займаєтеся один день, а потім цілий тиждень проводите на дивані. Важливо займатися фізичними вправами протягом декількох днів на тиждень.

Підвищений кровотік – це дуже корисно для мозку. Якщо ви припиняєте тренуватися на тривалий час, у вас можуть бути такі наслідки:

  • Ваша пам’ять почне погіршуватися. Потім ви будете забувати те, що вам потрібно було зробити, оскільки зменшення припливу крові до мозку призводить до зменшення нервових зв’язків.
  • У вас збільшиться вірогідність появи інсульту, оскільки це може викликати те, що називається ішемією.

Коли потік крові до мозку поступово зменшується, це може завдати непоправної шкоди.

Це лише деякі з наслідків, які виникають, коли кровотік зменшується, тому що ви припинили займатися спортом.

ходьба

Тепер, коли ви знаєте це, ми повинні зазначити, що вам не потрібно йти в спортзал, щоб уникнути всіх цих ускладнень, які виникають через відсутність фізичних вправ.

Ходьба (найкраще на вулиці) принаймні годину на добу вважається фізичним тренуванням, якщо вона стає щоденною звичкою, яку ви не уникаєте.

Крім того, пам’ятайте, що коли ви перестаєте займатися спортом, у вашому житті можуть з’явитися стрес, тривога та інші проблеми зі здоров’ям.

Якщо можна уникнути всього цього, чому б це не зробити?

Спорт – корисний для вашого мозку

користь спорту

На додаток до наслідків нехтування спортом для вашого мозку, важливо згадати про ще один вид змін, які будуть відбуватися, якщо ви будете вести сидячий спосіб життя.

Одна з них полягає в тому, що гіпокамп, одна з областей вашого мозку, яка відповідає за пам’ять, зазнає негативний вплив.

Зміни можуть також відбуватися в нижній тім’яній частці, області мозку, яка виявляє емоції на обличчях інших людей і передає те, що ви відчуваєте. Це означає, що ваша здатність співчувати та інші інстинкти можуть різко зменшитися, якщо ви припините тренування.

Крім того, ваша нижня скронева частка, яка є фундаментальною для розпізнавання облич, чисел і об’єктів, може бути порушена шляхом ведення сидячого способу життя.

На цьому етапі вам вже повинно бути зрозуміло, що спорт є дуже хорошою практикою для вашого мозку, і що його здоров’я не потребує великих зусиль.

Як ми вже згадували, помірна фізична активність може запобігти проходженню мозку через певні негативні зміни. Багато з цих змін є незворотними і можуть сильно вплинути на вас.

Все, що вам потрібно зробити, це переконатися, що ви займаєтеся спортом на регулярній основі. Лише кілька хвилин на день буде достатньо, щоб тримати себе у формі і насолоджуватися кращим фізичним і психічним здоров’ям.

А ви зазвичай займаєтеся спортом, чи лінь перемагає вас?

Це може вас зацікавити ...
Види спорту, які є незамінними для гарного самопочуття
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Види спорту, які є незамінними для гарного самопочуття

Звісно, будь-яке фізичне навантаження є необхідним для організму, проте існують певні види спорту, які є просто незамінними для гарного самопочуття...  • Churchill, J. D., Galvez, R., Colcombe, S., Swain, R. A., Kramer, A. F., & Greenough, W. T. (2002). Exercise, experience and the aging brain. Neurobiology of Aging. https://doi.org/10.1016/S0197-4580(02)00028-3

  • Hillman, C. H., Erickson, K. I., & Kramer, A. F. (2008). Be smart, exercise your heart: Exercise effects on brain and cognition. Nature Reviews Neuroscience. https://doi.org/10.1038/nrn2298


Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.