Як підтримувати турботливі стосунки

Час і рутина часто погіршують стосунки. Отже, що ви можете зробити, щоб підтримувати турботливі стосунки? Сьогодні ми поділимося деякими порадами щодо здорових та тривалих стосунків.
Як підтримувати турботливі стосунки

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Любов схожа на квітку, і важливо її плекати. Сьогодні ми хотіли б розповісти про турботливі стосунки. Дослідження показують, що є принаймні чотири ключові шляхи до турботливих стосунків.

Усі стосунки змінюються

На початку стосунків усе прекрасно. Однак, на жаль, зазвичай з часом це відчуття згасає. Саме тоді багато стосунків навіть завершуються.

Дослідження показують, що романтичні стосунки є одними з найзначніших та найінтенсивніших у нашому житті. Вони лише поступаються нашим кровним стосункам. Це суттєво впливає на наш добробут – на краще чи на гірше. Отже, як ми можемо підтримувати турботливі стосунки? Чи можуть вони бути здоровими й не погіршуватися?

Дослідники виокремлюють 4 основні компоненти у турботливих стосунках: прихильність, романтика, любов та близькість. Але крім цих елементів, є й інші чинники, на які слід звернути увагу, щоб їх підтримувати. Не забудьте про них!

Як підтримувати турботливі стосунки

1. Любов до себе

По-перше, дуже важливо любити себе, щоб мати можливість любити інших. Отже, треба обов’язково любити себе, щоб стати кращими.

Насправді більшість конфліктів у стосунках виникає через наші власні недоліки. Коли це трапляється, один із нас зазвичай починає вимагати від партнера того, що може дати собі лише сам. Дуже важливо зруйнувати ці обмеження, коріння яких сягають романтичних міфів, адже вони заважають нам по-справжньому любити. Наприклад, люди вірять у кращу половинку, яка нас доповнить.

Це абсолютна неправда. Ми народилися цілісними, і жоден партнер не може доповнити нас.

як мати турботливі стосунки

2. Прийняття своїх помилок

Можливість самовдосконалення є надзвичайно важливою. Визнання та прийняття своїх помилок, а також готовність до змін, мають ключове значення для здорових стосунків. Зрештою, ми завжди можемо щось вдосконалити. Крім того, ми можемо навіть звернутися за допомогою, якщо відчуваємо, що не можемо зробити це самостійно.

Не бійтеся проконсультуватися з психологом, оскільки він може допомогти вам знайти ті сфери у своєму житті, над якими ви могли б попрацювати, щоб стати здоровішою, щасливішою та кращою людиною. Набагато легше мати здорові стосунки, коли ви навчитеся правильно керувати своїми думками та емоціями.

3. Близькість

Це стосується не лише сексу. Побудова близькості дає нам змогу ділитися своїми мріями, висловлювати страхи та говорити про свої ілюзії. Це робить нас ближчими один до одного.

4. Применшення дрібниць

Іноді ми розбурхуємо з мухи слона. Найкраща протиотрута для розв’язання дрібних суперечок – посміятися і зосередитися на тому, що справді має значення.

Важливо применшити дрібниці, які створюють дискомфорт у стосунках. Діалог та обговорення спільних проєктів допоможуть подолати більшість труднощів.

як побудувати турботливі стосунки

5. Спільні проєкти

Спільна робота над спільною метою зміцнює стосунки. Це змушує нас дивитись в одному напрямку, не нехтуючи мріями одне одного. Це можу бути поїздка, ремонт будинку та навіть започаткування бізнесу.

6. Втеча

Втеча просто для того, щоб насолодитися романтикою, може дуже допомогти стосункам. Отож, час від часу рятуйтеся втечею від своєї рутини, щоб ще раз побути зі своїм коханим. Робіть це просто і не відволікайтеся.

Багато пар чекають особливого дня, щоб втекти й побути один з одним, але це не обов’язково. Не чекайте дня народження чи ювілею, щоб зібрати валізи й вирушити на зустріч пригодам.

7. Діалог є обов’язковим для дбайливих стосунків

Деякі пари спілкуються лише тоді, коли виникають серйозні проблеми. Однак діалог є необхідним у будь-який час. Щодня витрачайте щонайменше 10 хвилин на розмову, щоб ви могли згадати, чому і як сильно ви любите одне одного. Також працюйте над своїми навичками активного слухання.

турботливі стосунки ґрунтуються на діалозі

8. Увага до деталей

Щоденні дрібниці зміцнюють стосунки, будь то романтична записка, масаж або несподівана вечеря. Такі дрібниці ще кращі, коли їх не очікують. Зрештою, хто не любить сюрпризів?!

9. Турботливі стосунки ґрунтуються на взаємній повазі

Повага є головною складовою будь-яких стосунків. Однак ми повинні поважати себе так само, як поважаєте інших, адже так ми почуваємось набагато краще. Отже, повага – це перший крок до щастя.

Дотримуйтесь наведених вище порад, і у вас будуть турботливі стосунки. Ніколи не пізно почати любити по-справжньому і глибоко.  • Aiquipa Tello, J. J. (2015). Dependencia emocional. Revista de Psicología.
  • Barroso, O. (2014). EL APEGO ADULTO: LA RELACIÓN DE LOS ESTILOS DE APEGO DESARROLLADOS EN LA INFANCIA EN LA ELECCIÓN Y LAS DINÁMICAS DE PAREJA. Revista Digital de Medicina Psicosomática y Psicoterapia.
  • Ferrer, V., Bosh, E., & Navarro, C. (2010). Los mitos románticos en España. Boletín de Psicología.
  • Maureira Cid, F. (2011). Los cuatro componentes de la relación de pareja. Revista Electrónica de Psicología Iztacala.
  • Ortiz, J. M. C., García, P., & Gómez, L. (2009). Celos y emociones : Factores de la relación de pareja en la reacción ante la infidelidad Jealousy and emotion : how partners react to infidelity. Athenea Digital. https://doi.org/10.5565/rev/athenead/v0n15.528
  • Alzugaray, C., & García, F. (2015). Relaciones de pareja y bienestar psicológico. La felicidad de los chilenos. Estudios sobre bienestar, 1.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.