Як можна зменшити проблеми у стосунках

Іноді проблеми у стосунках не означають, що ви повинні розійтися з партнером. Навпаки, проблеми можуть стати можливістю покращити певні аспекти та зміцнити свої стосунки.
Як можна зменшити проблеми у стосунках

Останнє оновлення: 05 листопада, 2020

Іноді вам може бути важко розв’язати проблеми у стосунках. Однак це не означає, що вам слід здатися і починати страждати через те, що “кінець” відносин наближається.

Багато людей мають проблеми у стосунках з багатьох різних причин. І хоча одні говорять про них з людьми, яким вони довіряють, або безпосередньо з експертами, інші не наважуються говорити, щоб виправити їх. Деякі люди вважають, що вони не зможуть це зробити, або вони бояться, що все погіршиться.

Це траплялося з вами? Вам важко розмовляти зі своїм партнером про щось, від чого вам стає незручно? У вас є проблема, і ви хотіли б її вирішити, але не знаєте, як?

Не хвилюйтеся: це трапляється з багатьма людьми та насправді досить часто.

Щоб трохи вам допомогти, нижче ми поділимось з вами деякими порадами, які допоможуть вам зміцнити свої стосунки. Однак слід пам’ятати, що в деяких випадках вам може знадобитися консультація фахівця.

Які найпоширеніші проблеми у стосунках?

найпоширеніші проблеми у стосунках

Як ми вже згадували вище, є кілька причин, через які у пари можуть виникнути проблема. Деякі з найпоширеніших:

Ревнощі

Крім недовіри та відсутності поваги до приватного життя партнера, ревнощі є однією з найпоширеніших проблем у стосунках. Зазвичай це випливає не тільки з поганого спілкування, але також із проблем з самооцінкою та когнітивних спотворень. Доцільно розв’язувати ці проблеми за допомогою фахівців.

Неякісне спілкування

Відсутність емпатії, пасивна агресивність, маніпуляції та інші схожі форми поведінки можуть погано вплинути на стосунки, часто спричиняючи конфлікти та дискомфорт у обох партнерів.

З іншого боку, уникнення розмов на певні теми, щоб «запобігти конфлікту», може бути контрпродуктивним, оскільки це продовжує проблему, а не розв’язує її. Хоча уникнення певних тем спочатку може здатися гарною стратегією, насправді це тільки утримує вас обох від розмов, досягнення спільних позицій, нормалізації спілкування та здорових стосунків.

Проведення разом занадто багато або недостатньо часу

Пам’ятаєте про відоме прислів’я: «Хорошого потрохи»? Якщо партнери проводять мало часу разом через надмірну відповідальність, це може спричинити різні проблеми у їхніх стосунках. Наприклад, один із партнерів може прийти до думки, що він не є пріоритетом у житті коханої людини.

З іншого боку, коли двоє людей проводять занадто багато часу разом, вони також можуть мати проблеми, оскільки вони не дають один одному особистого простору, необхідного для самостійного розвитку, власних хобі та проєктів.

Проблеми спільного проживання

Подружжя також може мати проблеми спільного проживання. Як правило, вони пов’язані з розподілом клопотів, утриманням будинку, доглядом за домашніми тваринами та вихованням дітей. Крім того, проблеми також можуть виникнути внаслідок переїзду та інших подій.

Розмовляючи про те, що вас хвилює, та завжди намагаючись домовитись, можна подолати проблеми, пов’язані з домашніми справами.

Відсутність спільної життєвої мети

Відсутність однакових поглядів або спільної життєвої мети також може спричинити проблеми у стосунках, оскільки це призводить до великої невизначеності, а також до нестабільності та безлічі проблем.

Насправді в підході до життя також може бути певна різниця. Наприклад, один із двох партнерів може уникати розмов на певну тему, оскільки він вважає, що ще «занадто рано», тоді як інший прагне подальшого зміцнення стосунків і принаймні має бачення майбутнього.

Сексуальні проблеми

Одні з найпоширеніших проблем у стосунках пов’язані з сексом. Спілкування, як правило, відіграє тут важливу роль.

Якщо ви не будете говорити відверто про свої занепокоєння чи навіть фантазії, уподобання та бажання експериментувати, стимулювати точку-G або, можливо, навіть спробувати деякі секс-іграшки та рольові ігри, ви можете розійтись і розпалити інші конфлікти.

Крім того, необхідно усунути сексуальну несумісність. Інакше ви не зможете знайти спільну мову та розв’язати проблеми. Для цього слід розглянути можливість звернення до експерта.

Чи може секс зменшити проблеми у стосунках?

секс та проблеми у стосунках

У деяких телевізійних серіалах та фільмах герої жартують, що, стикаючись з певними проблемами, найкращий спосіб їх розв’язати – хороший секс. З цієї причини багато людей дотримуються цієї тактики.

Але чи справді це найкращий спосіб покращити стосунки?

Точно ні. Ви не зможете застосовувати цей спосіб до кожної з проблем, які можуть виникнути у ваших стосунках.

Хоча це правда, що сексуальна активність може змусити вас почуватись ближче один до одного і зняти напругу, насправді це не зменшує проблем. Така поведінка може стати пластиром, який не робить нічого іншого, як збільшує дискомфорт.

Однак, коли ваші проблеми пов’язані з сексом, то розв’язувати їх потрібно саме таким чином. Якщо це ваш випадок, ви можете проконсультуватися з психологом або сексологом.

Спілкування допоможе розв’язати проблеми у стосунках

спілкування та проблеми у стосунках

Щоб покращити стосунки, окрім розмов, ви також можете розглянути можливість терапії. Професійні поради можуть значно допомогти.

Як бачите, ви можете змінити свої стосунки, розмовляючи з повагою про все, що вас хвилює, дивитися як партнер це сприймає, і як ви можете позбутися проблем, щоб вам було комфортно і зручно у стосунках.

Хоча секс може бути вагомим доповненням у деяких випадках, це не позбавить від всіх проблем. Тому вам завжди слід надавати пріоритет хорошому спілкуванню, оскільки це дозволить вам зміцнити та розвинути стосунки та покращити інші аспекти, такі як спільне проживання (і навіть секс!).

Спілкування відіграє фундаментальну роль у розв’язанні проблем, як із партнером, так і з будь-якою іншою людиною. Це дозволяє знайти спільну мову та обом почуватися комфортно.

Спробуйте дотримуватися наших порад!


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.