Головні секрети успішного спілкування

Якщо ви хочете вміти підтримувати цікаву та успішну розмову, необхідно не тільки не відходити від теми розмови, але й взаємодіяти зі співрозмовником та дозволяти йому також висловити свою думку.
Головні секрети успішного спілкування

Останнє оновлення: 14 березня, 2019

Іноді не потрібно докладати зусиль для того, щоб розмова вийшла по-справжньому цікавою. Утім, чи здогадувалися ви, що існують певні секрети успішного спілкування, зокрема цільова аудиторія та врахування інтересів співрозмовника?

Якщо ви хочете, щоб спілкування зі співрозмовником справді було цікавим та корисним, радимо дотримуватися певних рекомендацій та приділяти достатньо уваги тим фактам, на які ви могли не зважати раніше.

Як зробити спілкування більш ефективним?

як покращити спілкування

Якщо ви ставите перед собою мету навчитися підтримувати цікаву розмову з людьми зі свого оточення, перш за все необхідно глибше вивчити власні інтереси, вподобання та поведінку.

Самопізнання починається з дослідження власного духовного світу, а вже після цього можна починати налагоджувати стосунки з іншими людьми.

Утім, це ще не все. У цій статті ми зібрали найефективніші секрети успішного спілкування. Повірте, дотримання цих порад не займе у вас багато часу, і ви з легкістю зможете взяти їх на озброєння!

Почніть змінювати своє життя вже сьогодні!

Основні секрети успішного спілкування

1. Оточіть себе людьми, в яких ви зможете чогось навчитися

Якщо ви хочете, щоб спілкування зі співрозмовником було цікавішим, необхідно оточити себе тими людьми, які мотивуватимуть на позитивні зміни та здобуття нових знань.

Мабуть, ви вже усвідомили, що не всі люди настільки позитивно впливають на вас. У цьому й полягає суть нашої рекомендації – навчіться обирати своє оточення самотужки, адже це у ваших силах.

Повірте, якщо ви навчитеся правильно підбирати співрозмовників, то і якість спілкування також підвищиться. Якщо поруч з вами будуть цікаві та успішні люди, то не тільки ви збагатите свій внутрішній світ, але й ваші співрозмовники також зможуть у вас чогось навчитися.

2. Навчіться уважно слухати співрозмовника

уважно слухати співрозмовника

Якщо ви не вмієте слухати, вам навряд чи вдасться підтримати цікаву розмову. Якщо цього не зробити, побудувати діалог не вийде, і ви будете розмовляти з самими собою. З часом вам захочеться завжди перебувати у центрі уваги, а ваші співрозмовники почнуть думати, що вам немає діла до їхніх слів.

Під час кожної розмови необхідно не тільки видавати інформацію, але й отримувати її від співрозмовника. Ви повинні демонструвати зацікавлення у словах співрозмовника, інакше взагалі немає сенсу вести розмову.

До того ж вміння уважно слухати співрозмовника допоможе вам дотриматися й нашої першої рекомендації, а саме оточити себе тими людьми, які можуть вас змотивувати на хороші зміни та поділитися своїм досвідом.

3. Зробіть розмову ритмічною

Вміння розпізнавати та підтримувати ритм розмови може видатися неймовірно простим на перший погляд. Утім, насправді це не зовсім так.

Іноді людині може здаватися, що вона була активним учасником гарячих дебатів, коли насправді більшу частину розмови вона залишалася лише німим слухачем.

Вам важко визначити, коли варто висловити думку, а коли краще промовчати? Ви не вмієте підтримувати розмову? Ви надто багато розмовляєте, коли настає ваша черга говорити? Про все це необхідно пам’ятати, якщо ви хочете засвоїти всі секрети успішного спілкування.

Неодмінно завжди пам’ятати про свої слабкі сторони. Намагайтеся шукати шляхи до самовдосконалення та навчіться зацікавлювати співрозмовників. Не забувайте, що для успішного спілкування необхідно завжди підтримувати баланс між вмінням говорити та вмінням слухати.

 4. Навчіться пристосовуватися до оточення

секрети успішного спілкування у вмінні пристосовуватися

Уявіть ситуацію: ви розповідаєте про якусь технічну новинку, проте ніхто зі співрозмовників вас не розуміє. Поставте себе на їхнє місце. Чи усвідомлюєте ви, наскільки нецікавою та непродуктивною може бути така розмова?

Коли йдеться про основні секрети спілкування, варто згадати про вміння враховувати інтереси співрозмовників, адже тільки таким чином вам вдасться зробити спілкування насиченим та інформативним.

Погодьтеся, ви б навряд чи взялися обговорювати технічні питання із шестирічною дитиною. Так само необхідно враховувати й рівень знань інших людей про тему вашої розмови.

Якщо ви навчитеся брати до уваги цей фактор, ставити себе на місце співрозмовника та пристосовуватися до інтересів та знань інших людей зі свого оточення, то їм буде простіше з вами спілкуватися, і ваші розмови будуть більш корисними та цікавими.

5. Розповідайте про себе у доречних ситуаціях

Вірте чи ні, але іноді люди бояться розповідати про себе. Причин такої поведінки декілька: вони або надто сильно бояться за втручання у своє особисте життя, або вважають, що нікому не буде цікаво говорити на цю тему.

Насправді це не так.

  • Якщо вам здається, що ви маєте цікаву історію із власного досвіду, яка би додала особливу родзинку до розмови, не зволікайте та неодмінно поділіться нею.
  • Вам вдасться не тільки зацікавити співрозмовника, але й зробити спілкування більш невимушеним та захопливим.

Основні секрети успішного спілкування є дуже простими: поводьтеся природно, навчіться слухати, пристосовуйтеся до співрозмовника та неодмінно чергуйте мовчання з активною розповіддю. Якщо ви візьмете на озброєння ці рекомендації, то зможете завжди підтримати цікаву розмову, навіть якщо для цього вам доведеться більш уважно добирати слова та приділяти багато уваги співрозмовникам.

Не забувайте спостерігати за реакцією інших людей, щоб зрозуміти, чи вдається їм правильно трактувати ваші слова та емоції під час спілкування.

Завжди залишайтеся відкритими до зустрічей з новими цікавими людьми. Повірте, серед них може опинитися людина, розмова з якою буде цікавішою та корисною для вас обох.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.