5 ознак того, що ви токсична людина

Хто така токсична людина так як розпізнати її риси в собі? Виявляється дуже часто ми навіть і не підозрюємо, що являємося такою особою.
5 ознак того, що ви токсична людина

Останнє оновлення: 19 грудня, 2018

На нашому сайті ми вже писали про те, хто така токсична людина і її поведінку.

Ми також радили вам триматися подалі від таких персонажів. Але чи задумувалися ви колись над тим, чи самі не є токсичною людиною? А як визначити це?

Правда в тому, що ми рідко знаходимо мить на те, щоб подумати над такими запитаннями й іншими дотичними моментами. Утім важливо виділити хвилинку на самоаналіз. 

Необхідно час від часу робити це, адже саме стосунки з іншими надають форму нашому життю.

Проблема в тому, що якщо ви токсична людина, то постійно перебуватимете в складних стосунках, які не даруватимуть вам щастя та відчуття захищеності.

Тепер, коли ви знаєте про це, настав час поглянути, на які знаки варто звертати увагу, щоб визначити, чи ви токсична людина.

Ви токсична людина, якщо:

1. Погано говорите про інших

дві дівчини плаче

Одна з перших ознак того, що ви можете виявитися токсичною людиною – особливе задоволення, яке ви відчуваєте, погано висловлюючись про інших або критикуючи їх.

Людина комунікативна за своєю природою. Насправді, нам постійно потрібно спілкуватися.

Утім коли розмови перетворюються в плітки, вони перестають бути корисними чи приносити позитив. Запитайте себе:

  • я завжди критикую людей?
  • я завжди негативно відгукуюся про інших і ніколи не намагаюся побачити щось хороше?
  • я вигадую різні речі просто, щоб мати про що поговорити?

Правда в тому, що через таку поведінку люди навчаться не довіряти вам, навіть якщо для вас це неважливо.

З часом ваші друзі та знайомі не захочуть спілкуватися з вами та ділитися чимось сокровенним, адже бачитимуть, як ви принижуєте інших. У результаті вони просто встановлять дистанцію.

Щоб розв’язувати цю проблему, перестаньте постійно погано відгукуватися про людей. Справді, іноді краще не говорити нічого, якщо це може образити когось.

2. Негативно ставитеся до життя

Ще одна ознака, що ви токсична людина, – ви завжди сповнені негативу. Ви знаходите щось погане в кожній ситуації та постійно шукаєте причину бути засмученими та злими.

Якщо ви завжди говорите із сарказмом, скаржитеся на все на світі та безперервно сумуєте, у результаті ніхто не захоче перебувати поруч із вами.

Зрозумійте нас правильно. Йдеться не про те, що ви не маєте права засмутитися, якщо причина справді вагома.

Просто якщо постійно проводити час із кимось, хто ніколи не дивиться на світ позитивно, це витягує енергію з людей навколо. Якщо це схоже на нас, настав час зрозуміти, чому ви так поводитеся.

Нездорові звички можуть призвести до нездорового ставлення. Якщо ви живете в негативі без жодної очевидної на те причини, потрібно проаналізувати свої мотиви та відповідні причини.

3. Забагато очікуєте від людей

дві дівчини

Спільний час із друзями, сім’єю або партнером має бути однією з найважливіших складових вашого життя. Зрештою, ці стосунки значною мірою впливають на вашу особистість і роблять вас щасливими.

Утім якщо ви забагато очікуєте від своїх близьких, це може свідчити про те, що ви токсична людина. Потрібно пам’ятати: навіть якщо ви частина їхнього життя, це не дає вам права претендувати на їхню цілковиту увагу.

Стосунки між людьми побудовані на тому, щоб взаємно ділитися часом, простором, товариством тощо.

Річ у тім, що коли ви вимагаєте від іншої людини приділити вам час та увагу, керуючись власними забаганками, але не готові бути поруч, коли їй це потрібно, вона буде почуватися використаною.

Якщо ви вважаєте, що робили так раніше, сядьте на хвилину та подумайте, чи ви віддавали стільки само, скільки хотіли отримати від близьких і рідних.

Ідеться не про те, щоб допомагати комусь матеріально, можна просто розділити з кимось ранок, нічний перегляд фільмів, похід у кав’ярню або розмову. Ви також можете навчитися поступатися своїми проханнями та вимогами.

4. Королева (або король) драми

Ще одна ознака, що ви можете бути токсичною людиною, – ви завжди любите все перебільшувати в негативних ситуаціях.

Людина, яка все драматизує, у результаті виснажує стосунки, втомлює та дратує інших.

Насправді, деяким людям подобається створювати драму, наприклад:

  • перебільшувати проблеми;
  • створювати сцени ревнощів;
  • постійно битися та сваритися.

Якийсь із цих пунктів видається вам знайомим? Якщо так, подумайте, як позбутися такого ставлення або принаймні поступово змінити його.

Вам не лише з часом набридне проживати життя в центрі драми. Люди почнуть втікати від вас, якщо не зробили цього досі.

5. Постійно брешете

токсична людина

Брехня ніколи не є найкращим рішенням, навіть якщо ви робите це з благими намірами. Якщо ви постійно брешете, то, швидше за все, вас можна назвати токсичною людиною.

Ми знаємо, що іноді важко стикнутися з правдою, коли потрібно пережити певний біль і розчарування, особливо зробити боляче тому, кого ви дуже любите.

У випадку, якщо брехня завдає шкоди, навіть важливіше проаналізувати власні почуття та мотиви, адже ви можете робити це, просто щоб “прикрити свою спину”.

Потрібно подумати над тим, чому ви брешете та що намагаєтеся вирішити у такий спосіб.

Якщо ви звикли брехати, але не маєте жодної вагомої на те причини, спробуйте попросити в когось допомогти, адже така звичка дуже шкідлива.  • Титаренко, Т. (2017). Щастя, здоров’я, благополуччя. Досягнення недосяжного. Психологія Особистості. https://doi.org/$$CISSN$$V1565-8090
  • Пурло, О. (2009). “Суб’єктний” та “авторський” підходи до життєтворчості особистості. Соціальна Психологія.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.