Як повторно використати старий одяг

Як повторно використати старий одяг
Як повторно використати старий одяг

Останнє оновлення: 16 лютого, 2019

У цій статті ви дізнаєтеся кілька чудових ідей, які допоможуть зробити старий одяг навіть кращим, ніж раніше. Просто випустіть на волю свій креатив і не бійтеся експериментувати.

З цим потрібно просто змиритися. Кожен втомлюється від деяких футболок, штанів, шарфів та іншого одягу. Усі ці речі накопичуються у вашій шафі, починають займати занадто багато місця та перетворюються на справжній безлад.

Можливо, ви досі не хочете викидати їх, але зізнайтеся собі, що вони цілком непотрібні. Саме тому варто придумати альтернативні способи використання старого одягу.

Якщо ви зібралися знайти нове застосування старим речам, у першу чергу, потрібно вияснити, у якому вони стані. Якщо вони зовсім не зносилися, ви без проблем можете їх використати. Застосовуйте свою уяву, адже вона допоможе вам знайти різні цікаві рішення. Ви не лише позбудетеся непотрібних речей у шафі, а й чудово проведете час. Рукоділля добре знімає стрес і дає змогу розслабитися.

У цій статті ми розповімо, як можна повторно використати старий одяг. Спершу перегляньте всі речі в гардеробі та проаналізуйте ситуацію. Коли я востаннє носила цю річ? Якщо ви одягали щось понад рік тому, без сумніву, настав час змін.

Як повторно використати старий одяг?

як використати старий одяг

  1. Один зі способів знову носити ту чи іншу річ – оновити її. Можете пофарбувати одяг, перешити його, змінити, прикрасити тощо. Усе це недорогі та доступні варіанти. Ви можете далі носити наявні речі, просто якщо трохи зміните їх. Наприклад, пофарбуйте стару футболку й вона виглядатиме як нова.
  2. Також можна перетворити одну річ в іншу. Наприклад, зробіть роздільний комплект із сукні. Можна створити пов’язки на голову, браслети, намиста, шарфи тощо із залишків тканини. В Інтернеті можна знайти чимало онлайн уроків, які вчать, як перешити старий одяг. Наприклад, ви знали, що можна переробити футболку на спідницю-олівець?
  3. Одяг на літо. Кілька рухів ножицями та вузликів, і стара футболка чи інший одяг перетвориться на стильну річ для літа. Ви можете просто відрізати плечі на старій блузі або пошити метелика із залишків рукавів, які відрізали від сорочки.

Інші способи використання старого одягу

чи викидати старий одяг

Іноді вам подобається річ, але вона вийшла з моди або просто погано на вас лежить. Можливо, ви трохи змінили стиль і тепер доводиться заново підбирати одяг. Якщо ви впевнені, що більше не носитимете ту чи іншу річ, з неї можна зробити домашні аксесуари, як-от подушки чи невеликі скатертини.

Багато людей використовують старий одяг, щоб прикрасити інші речі. Наприклад, візьміть старі джинси, щоб зробити кишеньки на подушках. З цієї тканини також можна пошити тримач для чашки або підв’язки для штор. Потрібно просто навчитися креативити та не боятися сміливих рішень.

Також можна додати нові елементи до старого звичайного одягу. Зазвичай це стосується нудних одноколірних топів, суконь і спідниць. Якщо у вас є смужки тканини, стрічки чи мереживо,  можете пришити його до одягу, щоб отримати стильну й сучасну річ.

Зараз такий декор дуже модний. Крім того, ви виглядатимете незвичайно й усі навколо помітять, що ваші речі унікальні.

старий одяг

Ви можете використовувати мереживо, щоб перетворити річ на гарну нічну сорочку. Перешивайте комір чи манжети сорочок. Якщо річ одноколірна, можна прикрасити її яскравим комірцем. Ви також можете перешити ґудзики або додати ґудзики різних кольорів і форм.

Дайте волю своїй уяві

непотрібний старий одяг

Ви маєте забути про стереотипи та типовий стиль. Відважтеся на експерименти та випробуйте різні способи декорування одягу. Подумайте над тим, щоб зробити шорти зі старих джинсів, або використайте стару тканину для літньої сумки чи торби для покупок.

Також багато трикотажних речей можна використовувати, щоб зробити шарфи чи інші аксесуари. Не бійтеся дати нове життя старому одягу!  • Pérez, Patricia Gudiño, and Arturo Sánchez Martínez. “Reciclar moda.” Órgano de difusión del Colegio de postgraduados del CIDE, AC (2017): 223.
  • Verdugo, Vtctor Corral, and Francisco Zaragoza. “Bases sociodemográficas y psicológicas de la conducta de reutilización: un modelo estructural.” Medio Ambiente y Comportamiento Humano 1.1 (2000): 9-29.
  • Vilnitzky, Mariana. “Mucho más que un reciclaje de ropa.” Alternativas económicas 51 (2017): 52.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.