Як позбутися цвілі вдома?

Якщо у вашій оселі є цвіль, то читайте про натуральні засоби проти цвілі у нашій статті.
Як позбутися цвілі вдома?

Останнє оновлення: 03 січня, 2019

Цвіль… Немає нічого неприємнішого та більш шкідливого для здоров’я, ніж грибок цвілі, який росте у вологих місцях вашого будинку, на кухні, плитці, килимі, а часом його можна знайти і у зовсім несподіваних закутках.

Щороку мільйони людей приходять у медичні центри, поскаржитись на приступи астми та алергічні реакції, які теж потребують лікування. Крім цього, якщо не вжити термінових заходів, цвіль може пошкодити ще й різні поверхні, у тому числі підлогу, тканину та дерево.

Саме тому дуже важливо не забувати регулярно чистити вологі місця, використовуючи найефективніші методи, аби позбутися від цього набридливого ворога. Хочете дізнатися як? Ми вам розповімо!

Що таке цвіль і чому вона з’являється?

грибок цвілі

Цвіль – це вид грибів, які не належать ні до рослинного, ні до тваринного царства. Вона росте колоніями клітин за наявності таких умов:

 • Достатня кількість кисню.
 • Висока вологість.
 • Висока температура.

Звісно ж, ми не можемо жити в холоді цілий рік і не вмикати батареї. Все, на що кожен здатен, це контролювати рівень вологості та час від часу прибирати. Також варто пам’ятати, що існують різні види цвілі, і деякі з них справді є токсичними, наприклад  Aspergillus. Люди з респіраторними захворюваннями при контакті зі цвіллю, можуть постраждати від різноманітних реакцій.

Як можна запобігти появі цвілі та видалити її?

Досить часто куплені в магазині хімічні засоби не виправдовують наші надії і мають більше ризиків, ніж переваг. Існує багато практичних та дешевших способів ефективно позбутися цвілі. Ось погляньте:

1. Контролюйте вологість.

кімната

Як ми вже згадували раніше, неможливо зберігати низьку температуру у приміщенні протягом усього року, аби уникнути присутності шкідливого грибку. Втім дещо для контролю за вологою ми все ж можемо зробити:

 • Цвіль любить приміщення з поганою вентиляцією та високою температурою. Саме тому її часто можна побачити в підвалах, кутках кухні, шафках, коморах, і т. д. Просте рішення – регулярно провітрюйте такі приміщення.
 • Відкрийте вікна і нехай свіже повітря заповнить ваш дім. Те саме і з ліжком. Не дуже добре застеляти його одразу, як тільки прокинулись. Дайте білизні трохи провітритися, аби в ній не завелися кліщі.
 • Якщо у вас серйозні проблеми з цвіллю і вона заполонила увесь дім, завжди можна використати невеличкий очищувач повітря. Так, він потребуватиме певних витрат, але якщо з вами живе хтось із проблемами з диханням – це рекомендоване рішення.

2. Олія чайного дерева

чайне дерево

Ми вже не раз і у різних випадках говорили про дивовижні переваги використання олії чайного дерева. Це найкращий з усіх наявних засобі для дезінфекції, що вразить вас своїми властивостями.   Її можна придбати у будь-якому магазині з натуральними продуктами або аптеці. Вона має безліч застосувань і надзвичайно дієва при видаленні плісняви. Ось як її використовувати:

Інгредієнти 

 • 2 столові ложки олії чайного дерева
 • 2 склянки води
 • Пляшечка з-під спрею
 • Рукавички

Спосіб приготування: 

Перед тим, як почати, не забудьте одягнути рукавички для захисту. Пліснява може викликати неочікувані реакції, тому краще не торкатися її голими руками. Як одягнете, додайте воду та олію чайного дерева у пляшечку з-під спрею та добре перемішайте.

Використовуйте пляшечку для нанесення суміші на місця вражені цвіллю. Залиште на півгодини і побачите, як вона зникне сама по собі.

3. Білий оцет

білий оцет

Простий та ефективний засіб. Білий оцет допомагає позбутися 90% цвілі, яка оселилася у наших будинках. Крім того, це одне з найдешевших рішень. Він чудово підходить для важкодоступних місць ванної кімнати (шафки, за туалетом та дверима) та інших осередків цвілі.

Як використовувати оцет для видалення цвілі? Читайте далі!

Інгредієнти 

 • 1/2 склянки білого оцту
 • Пляшечка з-під спрею

Як приготувати цей засіб: 

Суть у тому, що потрібно налити білий оцет у невеличку пластикову пляшечку з розпилювачем, аби вона завжди була під рукою для щоденного прибирання.

Виконуйте таку  процедуру двічі на тиждень, особливу увагу звертайте на місця з високою вологістю та поганою вентиляцією, де існує дуже висока ймовірність появи цих жахливих та потенційно небезпечних мікроорганізмів. Ви готові почати життя без цвілі вже сьогодні? • A brief guide to mold, moisture, and your home: Mold basics. (2012).
  epa.gov/mold/brief-guide-mold-moisture-and-your-home
 • Mold allergy. (2015).
  aafa.org/page/mold-allergy.aspx
 • Cháfer, M., Sánchez-González, L., González-Martínez, C., & Chiralt, A. (2012). Fungal Decay and Shelf Life of Oranges Coated With Chitosan and Bergamot, Thyme, and Tea Tree Essential Oils. Journal of Food Science, 77(8), E182–E187. https://doi.org/10.1111/j.1750-3841.2012.02827.x
 • Shao, X., Cheng, S., Wang, H., Yu, D., & Mungai, C. (2013). The possible mechanism of antifungal action of tea tree oil onBotrytis cinerea. Journal of Applied Microbiology, 114(6), 1642–1649. https://doi.org/10.1111/jam.12193
 • Yildirim-Bicer, A. Z., Peker, I., Akca, G., & Celik, I. (2014). In Vitro Antifungal Evaluation of Seven Different Disinfectants on Acrylic Resins. BioMed Research International, 2014(519098). https://doi.org/10.1155/2014/519098

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.