Як усунути зубний наліт природним способом

23 Січня, 2019

Зубний наліт – це той жовтий бактеріальний наліт, що прилипає та накопичується, а згодом твердне на емалі зубів і яснах та може надавати неприємного вигляду зубам. У цій статті ми розповімо вам про причини такого нальоту, а також про засоби, які допоможуть усунути наліт природним способом.

Як виникає зубний наліт

 • Основна причина нальоту пов’язана з дієтою, що має високий вміст кислих продуктів, цукру, рафінованого борошна і шкідливих жирів. Більшість людей думають, що основною причиною нальоту є погана гігієна порожнини рота, але насправді це неприємне явище може бути усунено шляхом споживання достатньої кількості фруктів і овочів.
 • Проте погана гігієна порожнини рота все ж сприяє виникненню такого зубного нальоту.
 • Серед інших причин варто відзначити такі продукти як кава, чорний чай і тютюн.
цукор

Чому нам необхідно запобігати нальоту?

Перш за все пам’ятайте, що вам слід запобігати або усувати наліт не тільки з естетичних міркувань. Якщо ви ігноруватимете або не почнете лікувати його протягом тривалого часу, то у  перспективі бактерії будуть викликати запалення ясен, що, в свою чергу, може призвести до гінгівіту.

Продукти харчування та  корисні харчові добавки

 • Продукти, які найбільш рекомендують у даній ситуації – сирі фрукти і овочі, особливо яблука, і зелені листові овочі, такі як шпинат, мангольд, салат, рукола, і т.д.
 • Насіння кунжуту, за їх високий вміст кальцію.
 • Стевія – рослина, яку використовують як природний підсолоджувач, є дуже корисною для зубів.
 • Солона вода допомагає ремінералізації, очищенню та зміцненню зубів.
 • Коензим Q10 рекомендують при нальоті, якщо він уже викликав гінгівіт.
 • Біла глина для перорального застосування також допомагає підтримувати кислотно-лужний баланс ротової порожнини на належному рівні.
зубний наліт

Олійні полоскання

Полоскання зубів соняшниковою олією – метод, що походить з Індії – часто теж застосовують для лікування зубного нальоту. Такий метод допомагає очистити зуби, полікувати всі проблеми ротової порожнини і видалити токсини як із зовнішньої, так і з внутрішньої сторони губ. Метод особливо рекомендований у випадках інфекцій порожнини рота, ясен, гінгівіту, рухливості зубів та допомагає усунути плями на зубах та зубний наліт.

Нам просто потрібна соняшникова олія холодного віджиму або кунжутна олія. Не забувайте використовувати ці продукти  як полоскання для ротової порожнини, щоб повною мірою використати їх антибактеріальні, протигрибкові та протизапальні властивості.

Активоване вугілля

Активоване вугілля є прекрасним засобом для відбілювання та очищення наших зубів, а також для запобігання інфекцій порожнини рота. Ви можете знайти його в магазинах трав або натуральних продуктів та чистити ним зуби протягом двох хвилин. Навіть якщо активоване вугілля і чорного кольору, після того як ви закінчите полоскати рот, ви побачите, що зуби стали набагато чистішими.

Важливо також, щоб вугілля було на рослинній основі, а не з нафти. Так само, як і харчова сода, воно абразивне, тому старайтесь використовувати його не надто часто. Дуже важливо бути обережними при використанні вугілля, оскільки надмірне використання може призвести до пошкодження зубної емалі. Використовуйте його в помірних кількостях.

Дистильована вода та харчова сода

Дистильована вода є природним відбілювачем, і ось чому нам слід використовувати її тільки один раз на тиждень, додаючи три краплі до нашої зубної пасти або просто змочити у ній зубну щітку.

Харчова сода – це ще один давній засіб, щоб чистити зуби і запобігти надмірної кислотності ротової порожнини. Ви можете використовувати її, накладаючи на зубну щітку, та чистити зуби, не надто притискаючи, щоб не пошкодити емаль, та максимум два рази на тиждень.

Прикінцеві поради

Як ми вже говорили в цій статті, також важливо дотримуватись щоденної стоматологічної гігієни та гігієни ротової порожнини.

 • Чистіть зуби після кожного прийому їжі, принаймні дві хвилин.
 • Бажано використовувати природну та екологічну зубну пасту, оскільки звичайні мають агресивні хімічні речовини, які можуть вплинути на кислотно-лужний баланс ротової порожнини.
 • Щодня використовуйте зубну нитку перед сном, щоб усунути будь-які залишки їжі між зубами.
 • Практикуйте полоскання порожнини рота. Якщо ви хочете полоскати рот природними засобами, то настій чебрецю і м’яти, або просто солона вода підійде вам як найкраще.
 • Якщо ж ваш наліт на зубах перетворився на зубний камінь, обов’язково відвідайте стоматолога для його видалення, так як зубний камінь може призвести до пошкодження зубної емалі.
 • Lang, N., A. Mombelli, and R. Attström. “Placa dental y sarro.” Lindhe J, Karring T, Lang N. Periodontología clínica e implantología odontológica. 3a ed. Madrid: Panamericana(2000): 102.
 • Pereda Rojas, María Elena, and Flor Elen González Vera. “Comportamiento del tabaquismo y la deficiente higiene bucal como factores de riesgo de la caries dental.” Correo Científico Médico de Holguín 18.4 (2014): 623-635.
 • Santos, Vicente Laserna. Higiene dental personal diaria. Trafford Publishing, 2008.