5 надійних способів видалення нальоту на зубах

Ваша ротова порожнина є єдиною частиною тіла, що не може самостійно очищуватись. Саме тому це робить її ідеальним середовищем для накопичення бактерій.

Останнє оновлення: 12 лютого, 2019

Близько 600 видів бактерій поступово осідають на поверхню ваших зубів з часом викликаючи плями на зубах. Саме тому далі ми розповімо вам про 5 дієвих засобів виведення плям на зубах, які дійсно дають результат.

Способи прибрати плями на зубах

1. Зубна щітка

Перші місця у боротьбі з зубним нальотом без сумнівів посідає зубна щітка. Щоб не допустити появи нальоту на зубах вам необхідно чистити зуби хоча б двічі на день впродовж 2 хвилин пастою з фтором і щіткою з м’якою щетиною, приділяючи особливу увагу поверхні зубів і язику. Щетинки на щітці мають бути короткі та вертикальні. Важливо в процесі чищення зубів не надавати сильного тиску на щітку.  

Коли закінчите, сполосніть зубну щітку, струсіть її і дайте висохнути. За словами президента Американської академії косметичної ортодонтії, Говарда Сюзмена, немає значення, якою зубної щіткою ви користуєтесь, електричною чи звичайною, головне, щоб процес чищення був правильним.

2. Зубна нитка

Зубна нитка – це ще один спосіб надійного виведення зубного нальоту. Наліт здебільшого з’являється між зубами і навіть найфункціональніша зубна щітка не здатна його повністю вивести. В такому випадку слід застосовувати зубну нитку. Спеціалісти рекомендують використовувати її хоча б один раз на день. Візьміть зубну нитку довжиною приблизно 45 сантиметрів, намотайте навколо вказівних пальців, і обережно рухайте її вниз між зубами.

3. Ополіскувач для ротової порожнини

Існує ще один важливий крок у щоденній боротьбі з нальотом: ополіскування порожнини рота антибактеріальним засобом. Після чищення зубною щіткою і ниткою, добре полоскання рота допоможе позбутися бактерій. Деякі ополіскувачі містять фторид, хлорглюксидин глюконат, цитрат цинку, і триклозан, які чудово борються з нальотом, однак більшість їхніх складників мають дуже сильну дію. Майте на увазі, що багато ополіскувачів містять алкоголь, отож, якщо у вас є діти, краще купувати натуральні ополіскувачі. Обирайте засоби з вмістом олії м’яти, чайного дерева, або екстракту з насіння грейпфрута.  

4. Правильний раціон

Деякі продукти безумовно шкодять нашому здоров’ю. Газовані напої, шоколадні батончики, кекси тощо. Усі знають, що ці продукти порушують травну систему. Інші продукти можуть приносити користь вашому організму, але не зубам. Наприклад, фрукти темного кольору можуть збільшити наліт і плями на зубах через свій високий вміст цукру і кислоти ( хоча натуральний цукор менш шкідливий ніж звичайний). В свою чергу, овочі  діють однаково добре на весь організм. Вони мають низький вміст цукру та кислот, що запобігає появі нальоту чи плям на зубах. Якщо це хрусткі овочі, кругові рухи сприятимуть очищенню жувальної поверхні зубів і вироблять корисну слину, яка чудово захистить зуби від появи нальоту.

5. Відвідуйте стоматолога двічі на рік

Для ідеального результату, крім дотримання вищенаведених інструкцій, вам необхідно відвідувати стоматолога двічі на рік. Крім глибокого очищення рота, він вкаже вам на проблемні місця і зупинить запалення ясен, вилікує карієс, та інші наявні захворювання. А якщо ви особливо схильні до атаки нальоту, він також може нанести тонкий шар герметика на жувальну поверхню зубів.

Це може вас зацікавити ...
Mejor con SaludLeerlo en Mejor con Salud
Як правильно доглядати за зубами: 9 порад

Щоб правильно доглядати за зубами, крім хорошої гігієни, слід мати на увазі, що є певні продукти, які можуть завдати шкоди зубам.