Як припинити пити забагато кави: 5 найкращих порад

Якщо ви хочете припинити пити забагато кави, важливо не замінювати її іншою шкодою. Натомість варто засвоїти деякі прийоми, щоб мати можливість без неї йти здоровим шляхом.
Як припинити пити забагато кави: 5 найкращих порад

Останнє оновлення: 06 квітня, 2021

Випивати чашку кави щоранку – звичка багатьох людей. Це напій, який змушує вас почуватися розслабленими та бадьорими через його кофеїн, який викликає гіперактивність. 1-2 чашки щодня – це добре. Однак проблема полягає в тому, коли ви п’єте занадто багато кави. Ви хочете дізнатися, як припинити пити забагато кави й відмовитися від цієї звички, замінивши її на здоровіші варіанти?

Коли потрібно припинити пити забагато кави

коли потрібно припинити пити забагато кави
Усе добре в помірності, але коли чимось зловживаєш, важко зупинитись. Це відбувається тому, що ваше тіло зрештою формує звичку. Отже, ви хочете все більше і більше, щоб організм почувався, наче вперше, коли ви випили каву.

Споживання занадто великої кількості кави збільшує активність вашого організму. Насправді це також може викликати занепокоєння, проблеми з нервами, а також тахікардію. Тому це може призвести до багатьох проблем зі здоров’ям.

Є випадки, коли нервова система людини вже не працювала, як слід. Це може вплинути на сон, настрій, а в деяких випадках навіть викликати синдром неспокійних ніг, також відомий як хвороба Віллії-Екбома. Цей синдром має неврологічне походження, і він змушує ноги рухатися через відчуття поколювання та печіння.

Окрім того, кава також містить кахвеол і кафестол – речовини, які підвищують у крові так званий “поганий холестерин” (ЛПНЩ).

На жаль, припинення споживання може спричинити симптоми відміни, такі як головний біль, зміни настрою або втому. Тому ми покажемо вам, як припинити пити забагато кави здоровим способом.

Як припинити пити забагато кави

Спробуйте деякі з цих ідей, щоб припинити зловживати кавою протягом дня.

1. Поступово зменшуйте кількість

Перше, що потрібно зробити – це повільно зменшувати кількість чашок, які ви випиваєте щодня. Якщо ви випиваєте 5 чашок щодня, зменште до чотирьох протягом декількох днів, потім до трьох і так далі.

Таким чином, ви не відчуєте відмови чи тривоги, тому що організму не буде потрібно стільки чашок кави на день. 1-2 буде достатньо, щоб дати вам енергію та задовольнити вас.

2. Поєднайте її з молоком

Це хороший спосіб припинити пити забагато цієї потужної речовини. Якщо ви зробите її менш концентрованою, ви будете споживати менше кофеїну.

Якщо у вас непереносимість лактози, використовуйте натомість воду або замінник молока. Ідея полягає у зменшенні кількості кофеїну, тому це хороший спосіб це зробити.

3. Спробуйте напої без кофеїну

Замініть каву з кофеїном на безкофеїнову. Хоча вона може підвищувати рівень холестерину, ви припините споживати кофеїн, який власне й викликає звичку.

Щойно ви позбудетеся компоненту, що спричиняє звичку, вам буде легше зменшити дозу чи взагалі кинути пити каву. Не турбуйтеся про смак, тому що кава без кофеїну – майже так само смакує, як і звичайна кава.

4. Замініть каву чимось іншим

Коли у вас перерва на роботі, замініть чашку кави на фрукти, сік, чай без кофеїну або іншу більш здорову закуску.

Наприклад, скуштуйте яблуко, щоб побачити кращі результати. Однак ви точно здивуєтеся, коли дізнаєтесь, що вода насправді є найкращим замінником.

Коли вам хочеться кави, вам треба негайно випити щось корисніше. Ви повинні зробити свідоме зусилля для цього, а не замінювати її іншою шкодою.

5. Поспіть

як припинити пити забагато кави
Якщо ви п’єте каву, щоб не спати, краще відпочити 15-25 хвилин, щоб відновитися. Насправді результати будуть набагато кращими. Хоча кава не дає спати, це не допомагає вам зосередитись або почуватися спокійно.

Не відмовляйте своєму тілу в тому, чого воно хоче. Пам’ятайте, що недосипання спричинить втому та інші проблеми.

Крім того, важливо тримати під рукою ліки від головного болю, працюючи над тим, щоб не пити занадто багато кави. Дуже часто в перші кілька днів виникають мігрені.

Заключні рекомендації

Однак не рекомендуємо вживати чай з кофеїном, щоб відмовитися від кави. Хоча він і здоровіший, він також викликає звикання, оскільки містить теїн. Насправді ця речовина настільки ж сильна, як і кофеїн.

Ми рекомендуємо спати принаймні 7-8 годин вночі, щоб ваш організм відпочивав і мав достатньо енергії на день. Так ви будете залишатися активними протягом дня та не будете залежати від речовин, спрямованих на те, щоб не дати вам заснути.

Окрім того, збалансоване харчування має важливе значення, щоб припинити пити забагато кави. Здоровий перекус вранці та в другій половині дня допоможе уникнути стресу та тривоги, що часто підштовхує випити кави.

Зволоження також важливе для правильної роботи внутрішніх органів. Тому варто пити близько 6-8 склянок води щодня.

Однак ваш лікар має вирішити, скільки саме вам потрібно, виходячи з ваги та інших ознак, пов’язаних зі здоров’ям.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.