Як вивести надлишок кислоти з організму

А ви знали, що харчова сода є чудовим засобом для відновлення кислотно-лужного балансу в організмі? Такий самий позитивний ефект можна отримати і у разі щоденного вживання води з додаванням лимона.
Як вивести надлишок кислоти з організму

Останнє оновлення: 20 грудня, 2018

Рівень кислотності (рН) організму є ключовим елементом у підтримці здорового стану всього тіла. Він дозволяє визначити, чи знаходиться у нормі ваш кислотно-лужний баланс, чи, можливо, ви перебуваєте у небезпеці через надлишок кислоти в організмі.Коли ми говоримо про рівень кислотності в організмі, то маємо на увазі водневий показник, який використовують для визначення концентрації іонів водню в організмі.

Для того, щоб краще зрозуміти це поняття, слід пам’ятати, що рівень кислотності вимірюють за шкалою від 1 до 14, у якій 1 – це найбільший рівень рН, 7 – середній рівень, а 14 – найбільш лужний рН.

У здоровому організмі рівень рН повинен коливатися між 7,3 та 7,45. Проте деякі шкідливі речовини, нездорова їжа та стрес можуть вплинути на кислотність в організмі та зменшити рівень рН, викликавши надлишок кислоти.

Коли змінюється рівень рН, відбувається реакція, в результаті якої всі поживні елементи, потрібні для нормальної роботи інших органів, застоюються у крові. Це призводить до того, що людина починає страждати від головних болей, відчуває постійну втому, з’являються проблеми з травленням, а нігтям та волоссю катастрофічно не вистачає вітамінів.

Чому так важливо контролювати надлишок кислоти?

Коли рівень кислотності перевищує норму, тобто якщо рН складає більш як 7, організм ще здатний захищати себе від різних хвороб. З іншого боку, коли ви страждаєте на високий рівень кислотності, ви маєте більше шансів на розвиток хронічних захворювань, таких як діабет, ожиріння, мігрень, катаракта, рак, артрит, алергії, остеопороз та інших хвороб.

Харчування та рівень рН

лимонад

Усе, що ви їсте та п’єте, впливає на рівень рН в організмі позитивним або негативним чином. Деякі страви підвищують рівень кислотності, в той час, як інші мають здатність насичувати організм лугами.

Якщо розглядати конкретний приклад, то молочні продукти та продукти тваринного походження здатні підвищувати рівень рН. На противагу їм, фрукти та овочі допомагають зробити середовище більш лужним.

Оскільки вам необхідно слідкувати за підтриманням збалансованого рівня рН, то і усі вищезгадані продукти потрібно споживати у однаковій кількості. Намагайтеся уникати їжі, яка спричиняє надмірну кислотність, а саме фаст-фуду та напівфабрикатів.

Як вивести з організму зайву кислоту та збалансувати рівень рН?

рівень pH

Окрім дотримання правильного харчування, слід також звернути увагу на інші зовнішні фактори, що мають вплив на рівень рН у організмі. Ось чому варто відмовитися від використання високотоксичних мийних засобів на користь природних та натуральних. Окрім цього, ви можете взяти до уваги перераховані нижче поради для того, щоб збалансувати свій рівень рН.

 • Додайте до свого раціону більше зелених листових овочів та випивайте хоча б одне овочеве смузі на день.
 • Візьміть за звичку щодня випивати склянку теплої води з лимоном натщесерце (кислота цитрусових чудово насичує організм лугами, попри те, що сама має високу кислотність).
 • Споживайте більше овочів та фруктів, особливо овочів зеленого кольору в сирому вигляді.
 • Уникайте готових напівфабрикатів та смаженої їжі.
 • Вживайте менше рафінованих продуктів, таких як цукор та борошно.
 • Пийте якомога більше якісної води, зокрема дистильованої.
 • Намагайтесь прибирати свою оселю за допомогою натуральних продуктів: харчової соди, лимону та оцту.
 • З обережністю обирайте засоби для догляду за своїм тілом та волоссям, адже багато з них можуть бути досить токсичними. Також використовуйте натуральні засоби для догляду за нігтями, зубами, і т.д.
 • Вживайте багато страв із овочів, проте не забувайте також про страви, приготовані на основі продуктів тваринного походження. В першу чергу їжте м’ясо тих тварин, що харчуються травою.
 • Додайте до свого раціону такі продукти, як пирій, ячмінь, морські водорості, червоний стручковий перець та натуральні водорості під назвою “спіруліна“.
 • Щодня випивайте склянку води з однією чайною ложкою харчової соди.

То що заважає вам змінити свій раціон та стиль життя для того, щоб збалансувати свій рівень рН? Як ви вже, мабуть, зрозуміли із цієї статті, вивести зайву кислоту з організму та зменшити надлишок кислоти дуже просто, варто лише трохи підкорегувати свій спосіб життя та харчування. Це допоможе наситити організм лугами та покращити свій стан здоров’я.

This might interest you...
У вас печія чи підвищена кислотність? Це не одне і те ж!
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
У вас печія чи підвищена кислотність? Це не одне і те ж!

Чому виникає печія і підвищена кислотність, як їх відрізнити? Дізнайтесь як визначити причини появи порушень у травленні і знайти найкращі натураль...