Як замінити солодкі магазинні пластівці на цільнозернові

Магазинні оброблені пластівці містять нездорові компоненти. Якщо ви заміните їх на цільнозернові, це принесе набагато більшу користь здоров’ю.
Як замінити солодкі магазинні пластівці на цільнозернові

Останнє оновлення: 22 січня, 2020

Усі ми знаємо, що людей приваблюють перероблені продукти. Однак сьогодні ми розглянемо переваги заміни комерційних пластівців на цільнозернові. Хоча солодкі магазинні пластівці можуть виглядати набагато апетитніше, цільнозернові набагато корисніші.

Перша проблема з комерційними пластівцями полягає в тому, що вони містять велику кількість цукру. Окрім того, хоча на упаковках може бути сказано, що вони містять клітковину, лише переглянувши етикетку, ви побачите, що її кількість дуже незначна.

Ось чому в сьогоднішній статті ми розглянемо деякі переваги заміни магазинних пластівців на цільнозернові, такі як вівсяні пластівці, кукурудзяні пластівці та зародки пшениці. Дуже важливо їсти їх у натуральному вигляді.

Підтримуйте здорову вагу, відмовившись від магазинних пластівців

чому магазинні пластівці шкідливі
Магазинні пластівці мають велику кількість цукру, тому ви хочете їсти їх ще більше. Наприклад, всього за два сніданки ви можете з’їсти всю упаковку. Це не корисно ані для вашого здоров’я, ані для вашого гаманця.

Саме цього хочуть компанії: ми з’їдаємо занадто багато пластівців за один раз, тому доводиться купувати більше. Зазвичай вони також дорожчі, ніж овес, зародки пшениці або кукурудзяні пластівці.

Крім того, оскільки пластівці з цільнозернових продуктів не містять цукру, ви не відчуєте необхідності їсти їх до нестями. Ще одна їхня користь полягає в тому, що вони дають відчуття ситості, що допомагає при схудненні, якщо це одна з ваших цілей.

Заміна магазинних пластівців на цільнозернові допоможе вам зберегти здорову вагу. Оскільки у вас не буде такого занепокоєння, яке викликають цукристі продукти, ви будете їсти лише ту кількість, яка потрібна вашому організму. Ви також не будете наповнювати себе повністю обробленим продуктом.

Поліпшення здоров’я кишкового тракту

Якщо у вас є проблеми з закрепами, замінити магазинні пластівці на цільнозернові – прекрасна ідея. Високий вміст клітковини в цільнозернових не тільки збільшує кількість здорових бактерій у кишківнику, але й розм’якшує кал, що полегшує випорожнення.

Поліпшення роботи кишкового тракту має багато переваг. Серед них – профілактика геморою, а також дивертикуліту та дивертикульозу. Завдяки свідомому здоровому харчуванню ви можете запобігти цим захворюванням.

Однак не рекомендуємо їсти багато цільних зерен, якщо ви страждаєте на виразковий коліт або якщо у вас є розлад, що викликає діарею, адже проблема може загостритися при цих умовах. Ви ж точно не хочете, щоб так сталося.

Цільні зерна допомагають знизити рівень холестерину

чому не можна їсти магазинні пластівці
Холестерин – це захворювання, яке вражає багатьох людей, і багатьом навіть доводиться лікуватися, щоб його контролювати. Якщо ви не хочете впасти в крайнощі, хороший спосіб залишатися здоровими – це замінити магазинні пластівці цільнозерновими.

Але чому цільні зерна допомагають знизити рівень холестерину?

Високий вміст клітковини в цьому виді зерна допомагає позбутися поганого холестерину (ЛПНЩ), що дає більше місця для хорошого холестерину. Тому набагато краще щодня їсти помірну кількість цільних зерен, ніж вибирати продукти, які обіцяють його зменшити, або ліки, які можуть мати деякі побічні ефекти.

Висновок та запобіжні заходи

Як бачите, заміна магазинних солодких пластівців на цільнозернові – прекрасна ідея. Однак завжди варто дивитись на етикетку на продуктах, які ви збираєтесь купувати. Ви можете дізнатися, що овес, який ви купуєте, не настільки “натуральний” і насправді перероблений більше, ніж ви думали.

Ми не звикли читати склад продуктів, але просто подумайте, що щойно ви це зробите, ви дізнаєтесь, які продукти вибирати в майбутньому, а які – ні. Тому це варто зусиль, які дійсно принесуть користь вашому здоров’ю.

Які пластівці ви зазвичай купуєте? Ви їсте перероблені або цільнозернові? Цілі зерна забезпечать вам усі корисні переваги, про які ми згадували вище, а також заощадять ваші гроші.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.