5 способів визначити, чи у вас чуйний партнер

31 Січня, 2019
Якщо у вас достатньо чуйний партнер, ви завжди зможете бути самими собою і не будете боятися можливих докорів, якщо покажете, що ви насправді відчуваєте.

Якщо у вас недостатньо чуйний партнер, у вашій парі не буде емоційного контакту, визнання та справжньої взаємності.

Ми всі знаємо багато психологічних термінів . Тому дивно, коли хтось не знає, що таке співчуття, або не чув, що це один з основних термінів у сфері стосунків.

Але що, якщо ми скажемо вам, що багато людей мають спотворене або навіть помилкове розуміння цього поняття?

Отже, співчуття до когось не означає лише “уявити себе в чужій ситуації”.

Це щось набагато складніше і більш інтимне. Воно вимагає дій і певної поведінки, а не просто почуттів або сприйняття емоцій.

Зрештою, у стосунках недостатньо просто знати, що ваш партнер страждає. Співчуття також означає знати, як ефективно та правильно відреагувати і відповідно до конкретних потреб партнера.

Отже, сьогодні у нашій статті ми хочемо дати вам 5 основних ключових способів визначення того, чи є співчуття у ваших стосунках і чи є воно дійсно корисним для зміцнення зв’язку і довіри між партнерами.

1. Є три типи співчуття: чи застосовуєте ви їх усі?

співчуття

Тож перейдімо від загальних термінів до конкретних понять. Щоб зрозуміти, що таке співчуття, ​​необхідно з’ясувати, які його основні складові і яка динаміка його характеризує.

Таким чином, корисно зрозуміти три типи співчуття, які ви повинні практикувати щодня зі своїм партнером.

  • Емоційне співчуття: «Я відчуваю те, що ти відчуваєш». Це означає сприймати страждання іншої людини, помічаючи її щастя, але також турботи, ставлячи себе на її позицію і знаючи про її проблеми.
  • Когнітивне співчуття: «Я розумію, що ти переживаєш». Йдеться про не просто почуття, а й демонстрацію автентичного розуміння іншої людини, розуміння того, що щось викликало і чому це викликало такий ефект.
  • Жалісливе співчуття: «Я знаю, що ти страждаєш. Я знаю, чому ти страждаєш, і я хочу допомогти тобі; Я хочу, щоб ти відчувала себе добре ». У цьому випадку є справжнє бажання, щоб партнер був щасливим, спокійним і задоволеним.

2. Я відчуваю те, що ти відчуваєш, але я тебе не засуджую

А зараз скористаймося прикладом, щоб краще зрозуміти цю ідею.

Олена повернулася з роботи дуже пізно. У неї був поганий день, і вона відчуває себе без сил і хоче плакати.

Коли Коля, її партнер, бачить вираз її обличчя, він знає, що щось не так. Він відчуває її занепокоєння, її пригнічення…

Але він починає її засуджувати: “Проблема в тому, що ти все це сприймаєш надто серйозно … Кожен просто використовує тебе. Ти просто не знаєш, як бути стійкою”.

У цьому випадку партнер застосовує емоційне співчуття, але не здатен проявити корисне та ефективне жалісливе співчуття, яке полегшує та допомагає іншій людині.

3. Я уявляю себе на твоєму місці, але у мене своє життя

чуйний партнер

Як ми вже згадували на початку цієї статті, недостатньо уявити себе у чужій ситуації або на чужому місці.

Потрібно ввійти в процес проекції і чутливості, але не зупинятися бути самим собою і не втрачати своєї особистої точки зору.

Наприклад, якщо ви бачите свого партнера, який страждає, але не підтримуєте власних сил і внутрішнього балансу, то найімовірніше, що ви посилите страждання, а не допоможете йому.

Справжнє співчуття є корисним, якщо воно може увійти в серце іншого, але при цьому ваше власне серце має бути спокійним.

4. Чуйний партнер має розуміти чужі помилки

Щаслива, стабільна пара, яка може спільно розвиватися, також здатна зрозуміти і співчувати помилкам інших.

  • Я розумію, що ви не змогли виконати проект, який збиралися. Я знаю, як сильно ви намагалися, і я розумію, як ви себе почуваєте. Ви помилилися, довіряючи цим людям, і, можливо, я б зробив ту саму помилку.

Цей вид співчуття допомагає зрозуміти, що люди не досконалі і що відносини не завжди будуть легкими. Він є найбільш корисним видом і допомагає, коли справа доходить до побудови майбутнього життя двох людей.

5. Я сприймаю всі твої емоції

щаслива пара

Деякі люди не наважуються плакати перед своїм партнером. Вони не висловлюють своїх побоювань, щоб не турбувати їх, не говорять їм про певні речі, побоюючись, як вони можуть відреагувати та як вони можуть це сприйняти…

Ви повинні чітко зрозуміти: доки у стосунках є страх, зв’язок не приносить парі задоволення та щастя.

Людина повинна мати повну і абсолютну довіру, щоб показати своєму партнеру все, що вона відчуває, у потрібний момент.

Пара – це двоє найкращих друзів, які можуть зіткнутися з будь-чим разом: і з хорошим, і з поганим.

Отже, адекватний, чуйний партнер – це та людина, з якою ми можемо бути самими собою будь-коли, не боячись проявити свої справжні думки та емоції.

А у вас чуйний партнер? Подумайте, чи є якийсь аспект, який було б добре поліпшити або посилити у ваших стосунках.