Які характеристики мають успішні дієти?

Дотримання необдуманих дієт може бути однією з провідних причин передчасної смерті та хронічних захворювань. Навпаки, успішні дієти пов'язані зі збільшенням тривалості життя.
Які характеристики мають успішні дієти?

Останнє оновлення: 12 жовтня, 2022

Сьогодні галузь схуднення заробляє мільярди. Здається, схуднення є мрією мети мільйонів людей. Хоча послідовники дієт переконують, щоб їхній план найкращий, реальність полягає в тому, що найбільш здорові та успішні дієти мають багато спільного.

Важливо відокремити зерна від полови, коли йдеться про дієти, і дізнатися, що працює, а що ні. Якщо ви проаналізуєте всі типи дієвих та науково перевірених дієт і побачите, що у них спільного, ви відкриєте справжні ключі до того, щоб залишатися стрункими.

Які ознаки мають успішні дієти

Згідно з дослідженням Єльського університету, успішні дієти ґрунтуються на натуральній їжі та дуже малій кількості оброблених продуктів. Щоб це краще зрозуміти, ось вам спільні характеристики цих дієт.

1. Їх можна дотримуватися довго

Хороша дієта має стати частиною вашого способу життя, тому здорових дієт легко дотримуватися досить довго. Насправді фахівці кажуть, що вони повинні стати простою довічною звичкою.

як розпізнати успішні дієти
Дотримання необдуманих дієт може бути однією з провідних причин передчасної смерті та хронічних захворювань. Навпаки, успішні дієти пов’язані зі збільшенням тривалості життя, як повідомляють дослідники з Єльського університету.

2. Успішні дієти усувають цукор

Це головний принцип, у який вірять послідовники дієт з низьким вмістом вуглеводів. Однак обмеження і навіть усунення білого цукру стали пунктом, з яким погоджується більшість людей. Навіть Всесвітня організація охорони здоров’я це рекомендує.

Сьогодні ми знаємо, що цукор змушує печінку виробляти жир в організмі і підвищує рівень поганого холестерину та тригліцеридів. Споживання цукру заважає фізичному та психічному здоров’ю.

3. Вони містять овочі

Навіть дієти з низьким вмістом вуглеводів, такі як палео дієта, підкреслюють важливість споживання великої кількості овочів (броколі, артишоки, зелена квасоля, капуста, шпинат та перець).

Хоча деякі дієти, які працюють, можуть обмежувати фрукти (навіть якщо всі вони приймають фрукти з низьким глікемічним індексом, наприклад, зелене яблуко чи ягоди), вони також виступають за споживання овочів.

4. Сприяють помірному схудненню

Такі як дієти, як дієта з високим вмістом білка або дієта Перрікона, що потрапили до числа найкращих дієт для схуднення, згідно з даними Європейської асоціації з вивчення ожиріння (EASO), сприяють здоровому схудненню, адже їх мета в тому, щоб люди скинули зайві кілограми та покращили своє здоров’я.

успішні дієти сприяють помірному схудненню
Дієти, які допомагають схуднути поступово, зазвичай є більш успішними, оскільки допомагають підтримувати результати. Крім того, вони не викликають побічних ефектів.

5. Успішні дієти орієнтовані на якість

Це тому, що має значення не тільки те, скільки їжі ви їсте, але і те, щоб те, що ви їсте, було найвищої якості. Це не означає, що все повинно бути органічним і свіжим, оскільки є продукти, такі як макарони з цільної пшениці, які також є здоровими.

6. Не містять трансжири та обмежують рослинні жири

Лікарі вже давно дійшли консенсусу щодо трансжирів (на етикетках їх називають “частково гідрогенізованими” або “гідрогенованими жирами”): вони є найгіршими харчовими жирами. У штаті Каліфорнія навіть заборонено ресторанам їх використовувати.

Трансжири – це штучні жири (виробляються промислово з рослинних олій), які можуть призвести до запалення, серцево-судинних захворювань та багатьох інших проблем зі здоров’ям.

Промислові рослинні жири (з соняшнику, сої та кукурудзи) дещо обмежені у всіх успішних дієтичних програмах. Ці жири пов’язані з проблемами окислення, запалення та судинними проблемами. Натомість усі успішні дієти рекомендують оливкову олію першого віджиму.

7. Вони дають відчуття ситості

Не потрібно голодувати, щоб схуднути або боротися з діабетом. Плани здорового харчування містять потрібну кількість продуктів, калорій та поживних речовин, щоб ви завжди були ситими, а ваш організм мав необхідну енергію.

Тепер, коли ви знаєте, що спільного мають успішні дієти, ми рекомендуємо вам дотримуватися тієї, яка найкраще відповідає вашим потребам. Якщо у вас є якісь сумніви або питання, проконсультуйтеся з професіоналом. Ваш лікар або дієтолог може допомогти вибрати дієту відповідно до вашого поточного стану здоров’я, віку та звичок.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.