Зробіть самі: стильні сумки для покупок

Якщо ви власноруч виготовите сумки для покупок, які можна буде використовувати повторно, то зможете не лише зменшити кількість сміття на звалищах, але й зекономити багато грошей. Повірте, ці сумки для покупок можна зробити навіть якщо ви не звикли займатися рукоділлям, а процес виготовлення цих необхідних у господарстві предметів вас неодмінно зацікавить. Не бійтеся творити, адже результат вас точно приємно здивує!
Зробіть самі: стильні сумки для покупок

Останнє оновлення: 11 січня, 2020

Люди, які свідомо відмовляються від пластикових пакетів на користь власноруч виготовленої сумки для покупок, роблять значний внесок у покращення екологічної ситуації на планеті, адже відмова від пластику – це перший крок до зменшення кількості відходів на сміттєзвалищах. Ба більше: забувши про пластикові пакети, ви не лише почнете заощаджувати кошти, але й матимете напрочуд стильний та вишуканий вигляд.

Не забувайте: якщо ви будете виготовляти сумки для покупок власноруч, то отримаєте можливість володіти унікальним предметом вжитку, який стане чудовим віддзеркаленням вашого персонального стилю.

Насправді пошити сумку для покупок не так складно, як може здатися на перший погляд. Все, що вам знадобиться – трохи часу, терпіння та мінімальні навички шиття. Повірте, власноруч виготовлені сумки для покупок будуть настільки неповторними та гарними, що після завершення роботи над однією вам одразу захочеться пошити іншу!

Якщо ви хочете дізнатися, як можна власноруч виготовити сумки для покупок із доступних матеріалів, читайте далі.

Як виготовити екологічно безпечні сумки для покупок власноруч

екологічні сумки для покупок

Не забувайте, що сумки для покупок із тканини є цілком безпечними для довкілля, а тому їх заслужено вважають корисною альтернативою пластику.

Нині головна проблема пластикових пакетів полягає не лише в їхній ціні, але й у тому, що пластик сильно засмічує довкілля. Сумки для покупок, які можна використовувати повторно – це чудовий спосіб зберегти природу та зменшити кількість відходів на сміттєзвалищах.

В цій статті ми детальніше поговоримо про те, як почати власноруч виготовляти сумки для покупок із доступних матеріалів. Якщо ви візьмете на озброєння наші рекомендації, вам більше не доведеться витрачати кошти на одноразові пластикові пакети.

Необхідні матеріали:

 • 2 полотняні серветки (насправді підійде будь-яка тканина, яка у вас є)
 • 2 широкі лямки
 • кольорова тканина для декорування (скільки знадобиться)
 • картон
 • голка та нитка
 • ножиці
 • крейда (для відміток на тканині)
 • олівець
 • шпильки
 • швацька машина
 • праска.

Як прикрасити сумки для покупок, які можна використовувати повторно

 • Перш за все виріжте з картону прямокутник розміром 15 на 11 см. На бажання ви можете обрати будь-яку іншу геометричну фігуру.
 • Помістіть вирізану з картону фігуру зверху на кольорову тканину та окресліть її форму з допомогою крейди. Це й буде першим кроком до декорування сумки для покупок.
 • Не забудьте залишити щонайменше по 2,5 см з кожного краю для того, щоб пізніше підрубити тканину на швацькій машині.
 • Ретельно попрасуйте тканину, включно зі швом, адже це полегшить процес зшивання сумки.
 • Прикріпіть відріз кольорової тканини до полотняної серветки з допомогою шпильок. Ви можете розташувати прямокутник із тканини у будь-якому місці (для прикладу, по центру або в кутику серветки).
 • Пришийте тканину до серветки з допомогою швацької машини. Якщо у вас немає цього приладу, можете пришивати тканину вручну. Утім, ми б хотіли наголосити, що зшивати готову сумку для покупок потрібно лише вручну для того, щоб готовий виріб був міцним та міг витримувати велику вагу. Звісно, якщо ви певні, що можете якісно пошити сумку виключно вручну, не бійтеся експериментувати.

Виготовлення сумки для покупок

 • Щойно ви задекоруєте полотняні серветки відрізами кольорової тканини, розташуйте одну серветку зверху на іншій, а тоді скріпіть обидві серветки із трьох сторін.
 • Зверніть увагу: декорація має розташуватися всередині між двома серветками, оскільки те, що ви будете зшивати докупи, буде зворотною стороною сумки.
 • Переконайтеся в тому, що ви міцно скріпили між собою три сторони серветок, складених докупи. Після цього зшийте їх вручну або з допомогою швацької машини. Неодмінно зверніть увагу на те, де саме буде отвір, щоб аплікація на сумці опинилася саме з того боку, де вам хотілося б.
 • До нижнього кутка майбутньої сумки з допомогою шпильки прикріпіть невеликий куточок у формі трикутника. Пришийте його до основи сумки. Те саме потрібно зробити з іншим боком сумки, щоб надати їй гарної заокругленої форми (дивіться малюнок 1).
 • У верхній частині сумки (там, де буде отвір) залиште місце для облямування та підрубіть його з допомогою швацької машини або вручну.

Як зробити ручки сумки для покупок

Оскільки основа сумки вже готова, можна перейти до створення ручок.

 • Підготуйте лямки, довжиною близько 30 сантиметрів. На бажання ви можете зробити ручки довшими, для цього потрібно лише відміряти бажану довжину.
 • Прикріпіть лямки до основи сумки з допомогою шпильок.
 • З допомогою швацької машини пришийте лямки спочатку по контуру, а потім закріпіть їх, пришивши кожну лямку нитками у формі X. Таким чином ви зможете зробити ручки сумки для покупок міцними та надійними.
сумки чи пакети

Не бійтеся експериментувати, адже тільки так вам вдасться легко створити неповторну сумку.

Ще кілька цікавих ідей

З допомогою всіх згаданих вище рекомендацій ви навчитеся легко виготовляти сумки для покупок для повторного використання в різних стилях. Все, що потрібно зробити – дати волю своїй уяві, і вже зовсім скоро у вас буде достатньо різних сумок для покупок.

Ба більше, для виготовлення сумки ви можете використати звичайну цупку білу тканину та розмалювати її вручну. Вдосконаливши навички, ви зможете перетворити виготовлення сумок на невеличкий сімейний бізнес та навіть залучити до нього дітей. Погодьтеся: для того, щоб гарно задекорувати сумку для покупок, не потрібно бути Пікассо.

Ви також можете поєднати та зшити докупи кілька полотняних серветок різних кольорів або з різними візерунками. Підійдуть будь-які матеріали, з допомогою яких ви зможете створити унікальну барвисту сумку для покупок.

Якщо ви не вмієте малювати, не поспішайте панікувати, адже ви можете зробити на сумці цікавий надпис із важливим для вас значенням. Зверніть увагу, що з цією метою краще використовувати спеціальні маркери, які пишуть на тканині. Сумки для покупок є напрочуд простими у виготовленні, і ці барвисті предмети вжитку неодмінно вас потішать своїм унікальним виглядом.

Як бачите, власноруч виготовити сумки для покупок зовсім нескладно. Звісно, для цього краще мати спеціальну швацьку машинку, адже тільки таким чином ви зможете бути певні в тому, що всі шви на сумці є міцними та надійними. Неодмінно перевірте сумку на витривалість ще перед походом до супермаркету, щоб уникнути неприємних інцидентів. • Lara, J. (2008). Reducir, Reutilizar, Reciclar. Dpto. Universitario Para El Desarrollo Sustentable, Instituto de Ciencias.
 • Real Academia Española. (2014). Reciclar. https://doi.org/Article
 • Larraín, S. (2002). Ética, Vida, Sustentabilidad. In Ética, Vida, Sustentabilidad.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.