Від чого втікають завзяті покупці?

Завзяті покупці намагаються заповнити внутрішню порожнечу, витрачаючи гроші і купуючи одяг і речі, які їм не потрібні. Проблема в тому, що їхня внутрішня порожнеча ніколи не зникає.
Від чого втікають завзяті покупці?

Останнє оновлення: 03 березня, 2019

Завзяті покупці – це люди, які виходять купувати речі, багато з яких їм не потрібні, незалежно від того, чи будуть вони їх використовувати.

Так вони накопичують вдома різноманітні предмети або гаджети, які вони кинули, тому що задоволення приходить від покупки, а не від використання.

Ви можете подумати, що завзяті покупці – це незрілі люди, які не знають, як правильно розпоряджатися своїми грошима.

Однак річ у тім, що ми так часто висміюємо людей, які можуть багато страждати.

Приховані страждання завзятих покупців

Завзяті покупці використовують покупки, щоб відволіктися. Це спосіб заповнення їхнього життя. Вони можуть відчувати страшну порожнечу або намагатися втекти від ситуації, в якій вони почуваються, ніби в пастці.

Це дія, яка здійснюється нав’язливо, провокуючи почуття провини, що прийде пізніше.

Так, завзяті покупці визнають, що така поведінка не допоможе поліпшити ситуацію.

Багато хто з них навіть усвідомлює глибоко негативні наслідки накопичення безлічі непотрібних предметів і нестачі грошей в їхніх гаманцях.

Іноді це лише етап, який пройде, а потім забудеться. Однак інколи ситуація може тривати довго, прикриваючи страждання, які не були вирішені.

Що робити завзятим покупцям? Якщо ви не можете або не бажаєте звертатися до фахівця за допомогою, вам потрібно зазирнути всередину. Дізнайтеся, що саме змусило вас виробити цю звичку.

Проте великою проблемою є те, що дуже боляче зіткнутися з тим, що вам завдає шкоди.

Це означає, що ви постійно намагаєтеся втекти від цього через покупки.

Ви завзятий покупець?

які проблеми мають завзяті покупці
Можливо, вам цікаво, чи були ви коли-небудь завзятим покупцем, або хтось, кого ви знаєте, страждає від цього імпульсивного розладу.

Якщо це так, то тут наведені деякі характеристики людей, яких можна вважати завзятими покупцями.

1. Завзяті покупці купують речі, які вони ніколи не використовують

Як ми вже згадували вище, завзяті покупці зазвичай купують багато речей, яких вони дійсно не потребують. Як правило, про ці речі забувають, їх ніколи не використовують.

Суспільство споживання, у якому ми живемо, використовує рекламу, новітні моделі та розумний маркертинг, щоб закликати покупців купувати те, що їм не потрібно. Це може ще більше провокувати завзятого покупця.

2. Витрати грошей – це шлях до руйнування

Подібно до того, як ігроман витрачає свої гроші, поки не стикається з боргами, те ж саме може статися з завзятими покупцями.

Фактично, їм навіть небезпечно мати кредитні картки. Вони можуть накопичити стільки боргів, що пізніше не зможуть повернути гроші.

3. Розпродажі є стимулом

що роблять завзяті покупці
Так само, як оголошення закликають завзятого покупця купувати речі, розпродажі також є небезпекою, оскільки там вони часто витрачають великі гроші.

Заощадження, які вони обіцяють, не є настільки істотними, коли купують незліченні предмети одягу, аксесуарів та інших речей, що призводить до того, що підсумковий рахунок буде значно вищим, ніж вони можуть собі дозволити.

Хоча це може не здаватися очевидним, завзяті покупці мають дуже низьку самооцінку. Іноді вони навіть можуть страждати від депресії.

Тому дуже важливо визнати ознаки цього розладу, що майже завжди призводить до саморуйнівної поведінки.

Завзяті покупці насолоджуються покупками, але їхня самооцінка після цього знижується.

Вони усвідомлюють, що зробили, і що їхні заощадження скоротилися. Проте це все ще імпульсивна поведінка, яку вони, здається, не в змозі зупинити.

Часто вони намагаються приховати глибокий біль, з яким треба негайно розібратися.

Хоча це боляче, хоча важко, треба взяти це під контроль. Усе, що змушує вас страждати, все одно триватиме, навіть якщо ви заплющили очі, щоб спробувати це не бачити.

Настав час стати сильними, щоб вирішити ситуацію здоровим чином.  • Lejoyeux, M., & Weinstein, A. (2010). Compulsive buying. The American Journal of Drug and Alcohol Abuse, 36(5), 248-253.
  • Müller, A., Mitchell, J. E., & de Zwaan, M. (2015). Compulsive buying. The American Journal on Addictions, 24(2), 132-137.
  • Christenson, G. A., Faber, R. J., De Zwaan, M., Raymond, N. C., Specker, S. M., Ekern, M. D., … & Eckert, E. D. (1994). Compulsive buying: descriptive characteristics and psychiatric comorbidity. The Journal of clinical psychiatry.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.