7 основних причин болю у грудях

Попри те, що часто біль у грудях не є ознакою серйозних захворювань, ми наполегливо рекомендуємо звернутися до лікаря, якщо ви регулярно переживаєте неприємні больові відчуття. Лише спеціаліст зможе визначити причину появи болю та дати ефективні рекомендації для профілактики розвитку будь-яких захворювань молочних залоз.
7 основних причин болю у грудях

Останнє оновлення: 20 листопада, 2018

Більшість жінок страждає на підвищену чутливість або біль в одній чи в обох молочних залозах хоча б раз у житті. Часто біль у грудях не є ознакою серйозних захворювань. Але при неприємних, болісних відчуттях краще звернутись до лікаря.

За умови регулярної появи цих неприємних симптомів і справді варто насторожитися, адже вони можуть свідчити про розвиток запального процесу або навіть раку молочних залоз.

Насправді біль у грудях може бути ознакою не лише серйозних розладів, але й гормонального дисбалансу. У будь-якому випадку не варто ігнорувати цей тривожний симптом.

Оскільки чимало жінок досі не володіють повною інформацією про фактори, що призводять до появи неприємних больових відчуттів у цій частині тіла, ми вирішили розповісти про основні причини виникнення болю у грудях.

1. Гормональні фактори

Регулярні коливання рівня гормонів в організмі жінки є однією з головних причин появи надмірної чутливості та болю у грудях. Наприклад, коли у жінки починається менструація, вона зазвичай відчуває неприємний біль та важкість у грудях впродовж цього періоду.

 • Біль у грудях часто турбує жінок, які переживають важкий передменструальний синдром або страждають через нерегулярний менструальний цикл.
 • У деяких випадках біль у цій частині тіла може виникати посередині менструального циклу, при цьому збігаючись у часі з періодом овуляції.
 • Використання оральних контрацептивів або гормональної терапії також може призвести до больових відчуттів у грудях.

2. Утворення кісти у тканинах молочних залоз

Кіста – це мішечок, наповнений рідиною, який формується у внутрішній тканині молочних залоз.

Причиною утворення кісти може бути збільшення грудних залоз, яке відбувається під час запального процесу або у результаті гормонального дисбалансу в організмі.

Попри те, що больові відчуття впродовж цього періоду є досить неприємними, а збільшення грудей легко помітити неозброєним оком, завчасно панікувати не варто. Кіста не завжди перетворюється на злоякісну пухлину, і цієї проблеми можна позбутися, якщо вчасно звернутися до лікаря.

 • Якщо ви помітили, що груди суттєво збільшилися без вагомих причин, і ви відчуваєте дискомфорт, зверніться за порадою до спеціаліста, доки проблема не переросла у загрозу для здоров’я та життя.

3. Утворення гнійних абсцесів у молочних залозах

гнійник може спричинити біль у грудях

У деяких випадках причиною відчуття важкості або болю у грудях є запальний процес, відомий у медицині під терміном “абсцес”.

Абсцес – це процес накопичення гною у тканинах молочних залоз. У результаті формуються невеликі ґулі, які можуть бути неймовірно болісними на дотик.

Першопричиною утворення гнійних абсцесів є бактерії, які проникають у тканину молочних залоз через соски чи тріщини, які часто утворюються на грудях під час вигодовування дитини.

 • Якщо ви помітите схожі ґулі на своїх молочних залозах, не зволікайте – зверніться до лікаря. У домашніх умовах позбутися цієї проблеми вам не вдасться, адже зазвичай для боротьби з такими інфекційними захворюваннями призначають антибіотики.

4. Рак молочних залоз

Регулярний та інтенсивний біль у грудях, а також часті запальні процеси повинні насторожити і спонукувати до реакції, адже ці неприємні симптоми можуть свідчити про рак молочних залоз.

Зверніть увагу, що злоякісне утворення дуже важко виявити, адже на початковій стадії рак молочних залоз не характеризується підвищеною чутливістю грудей.

На жаль, рак грудей дуже важко діагностувати вчасно, адже хворі на ранніх стадіях не відчувають жодного дискомфорту чи больових відчуттів.

Тож як тоді вчасно виявити проблему, щоб отримати шанс на одужання? Відповідь проста. Зазвичай рак молочних залоз нагадує про себе не лише болем, але й іншими симптомами, якими характеризуються злоякісні новоутворення.

5. Вагітність

під час вагітності болять груди

Гормональні зміни в організмі, які переживає кожна жінка у період вагітності, є одними з основних причин появи болю у грудях. Найчастіше неприємні відчуття турбують жінок у перші місяці вагітності.

 • Жінки є більш чутливими та вразливими під час першої вагітності, або ж у разі вагітності у дуже юному віці.
 • Під час першого триместру вагітності груди жінки зазвичай збільшуються у розмірах, і жінка може не лише відчувати неприємний біль у грудях, але й помічати, що на молочних залозах чітко проступають яскраво-сині вени. Це є ознакою посилення кровотоку до цієї ділянки тіла.

6. Грудне вигодовування

Попри те, що період годування грудьми є одним з найпрекрасніших способів встановити міцний зв’язок між матір’ю та дитиною ще у ранньому віці, уникнути болю та підвищеної чутливості молочних залоз впродовж періоду лактації просто неможливо.

Навіть якщо жінка не годує новонародженого малюка грудьми, в організмі однаково відбувається інтенсивне продукування молока та підвищення гормональної активності. Саме ці процеси й викликають неприємні больові відчуття у матері.

Ба більше, на грудях у жінки, що годує, часто з’являються тріщини, через які в організм можуть потрапити шкідливі бактерії. У цей період дуже важливо підтримувати гігієну тіла та піклуватися про здоров’я грудей, щоб запобігти розвиткові бактеріальних та дріжджових інфекцій.

Якщо біль у грудях не вщухає і турбує вас з регулярною інтенсивністю, радимо пройти огляд у лікаря. За потреби він призначить препарати для боротьби із запальним процесом.

7. Біль у грудях часто свідчить про розвиток маститу

мастит викликає біль у грудях

Мастит – це запальний процес, причиною якого є закупорення молочних протоків у період лактації.

Спровокувати розвиток цього розладу може ураження тканин молочних залоз бактеріями, вірусами або грибками. У результаті відбувається інфікування здорових тканин хвороботворними мікроорганізмами, і розвивається мастит.

Основним симптомом маститу є біль у грудях, проте існує ще ціла низка ознак, за якими можна легко впізнати це неприємне захворювання:

 • Почервоніння
 • Запалення
 • Гарячка
 • Відчуття втоми
 • Загальний дискомфорт

Чи знали ви раніше про всі ці причини неприємних больових відчуттів у грудях? Як бачите, молочні залози жінки – це дуже вразлива частина тіла, яка може потерпати через велику кількість несприятливих зовнішніх факторів.

Не забувайте регулярно проходити повне обстеження організму та неодмінно зверніться до лікаря, якщо організм почав подавати вам тривожні сигнали.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.