4 причини та випадки, коли не варто займатися сексом

Коли секс стає примусовим, він перестає приносити задоволення, і це може стати проблемою.
4 причини та випадки, коли не варто займатися сексом

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Секс – це чудово, й до того ж, він значно покращує самопочуття людини. Ось чому безглуздо пригнічувати в собі бажання або не дозволяти насолоджуватися фізичною близькістю.

Однак скільки б ми не говорили про те наскільки секс корисний та важливий, правда в тому, що все має свої негативні аспекти, і він теж не є винятком.

1. Коли один із партнерів замішаний у зраді

зрада, заздрість

Незважаючи на те, хто саме порушив обіцянку вірності: ви чи ваша друга половинка – якщо один із партнерів вважає зраду неприйнятною в стосунках, не варто замовчувати ситуацію.

Після такого самооцінка зазнає серйозної шкоди, ви будете сумними та почуватиметеся дуже погано через іншу людину. Крім того, якщо ви терпите зраду, не схвалюючи її, стосунки будуть сповнені почуття образи та ненависті.

Саме тому важливо викласти всі карти на стіл. Можливо, вам варто поговорити зі своїм партнером про вільні стосунки або спробувати знайти інший вихід із ситуації.

Ми хочемо наголосити на тому, що найгірше рішення – приховувати зраду. З першого дня стосунків між вами все має бути прозоро та чесно.

Деякі люди не можуть бути моногамними, і замість того, щоб прикидатися та приховувати це, треба бути відвертими.

2. Щоб заслужити чиюсь любов

Ви колись перебували в емоційній залежності? Чи, можливо, у вас було важке дитинство, у якому вам бракувало любові? Люди, які виросли в нещасливій сім’ї, дуже часто мають проблеми в стосунках у дорослому житті.

Річ не в тім, що вам не подобається секс, а лише в тому, що ви займаєтеся ним, щоб заслужити любов, якої так бракувало колись. Інтимні стосунки стають згубною звичкою, наркотиком, відсутність якого змушує хвилюватися.

Така ситуація призводить до емоційної залежності або навіть невірності, про яку ми вже говорили раніше. Причина в тому, що коли партнер перестає задовольняти потребу в любові, ми починаємо шукати її на стороні.

руки чоловіка так жінки зв'язані клейкою стрічкою

Читайте статтю: “Чим глибша емоційна рана, тим більше ми ховаємо біль

У випадку схожої залежності потрібно лікувати корінь проблеми, а не приховувати її за нерозбірливим сексом, який лише змушуватиме вас почуватися порожніми всередині.

Крім того, людина, яка намагається заслужити чиюсь прихильність за допомогою фізичної близькості, потрапляє в токсичні стосунки без любові, які переповнені лише потребами. Якщо не вирішити глибинну причину таких дій, це може завдати ще більшої шкоди.

3. Ви залежні від сексу

Як і всі залежності, залежність від сексу – це дещо негативне, тому її варто позбутися. Вона також відома під назвою гіперсексуальність.

Люди з таким розладом не можуть задовольнити свій потяг до сексу. Саме тому вони досить часто нерозбірливі в гонитві за задоволенням.

Така компульсивна потреба може спричинити глибоке почуття провини, відчуття порожнечі, розчарування та погіршення самооцінки.

Залежна людина ніколи не отримує задоволення від сексу, адже коли щось стає примусовим, будь-яка радість зникає.

сексуальні частини тіла

4. Щоб уникнути проблем

Ви коли-небудь чули про те, що багато пар сваряться під час сексу? Вони використовують його як спосіб вирішення своїх проблем.

Однак це зовсім не правильно, адже таке вирішення конфліктів не дає бажаного результату. Проблеми й надалі залишатимуться прихованими за інтимною близькістю.

Якщо бажання займатися сексом виникає під час сварки чи суперечки з партнером, потрібно викинути цю ідею із своєї голови.

Адже такі умови фізичної близькості із часом вплинуть на стосунки, і настане мить, коли секс не зможе вирішити ваші розбіжності.

Прочитайте також статтю про 8 помилок, які чоловіки роблять під час сексу

рука у руці, секс

Вас коли-небудь спонукала до сексу одна з перелічених у цій статті причин? Хоча це й могло допомогти вирішити певну проблему на якийсь час, у майбутньому наслідки будуть лише гіршими.

Коли ви перебуваєте у схожих ситуаціях, важливо не піддаватися своєму пориву та статевому потягу.

Знаєте ще якусь причину чи ситуацію, яку варто додати до цього переліку?  • Gómez Tagle López, Erick, & Juárez Ríos, Estefany. (2014). Criminología sexual. Revista IUS8(34), 141-165. Recuperado en 04 de febrero de 2019, de http://www.scielo.org.mx/scielo.php?script=sci_arttext&;pid=S1870-21472014000200009&lng=es&tlng=es.
  • Grisales Romero, H., Castaño, G., Colorado, L. J., & Rodas, J. D. (2014). Factores asociados a las prácticas sexuales de riesgo en estudiantes de colegios públicos y privados de la ciudad de Medellín,(Colombia) 2011. Investigaciones Andina16(29).
  • Pérez Hernández, Yolinliztli. (2016). Consentimiento sexual: un análisis con perspectiva de género. Revista mexicana de sociología78(4), 741-767. Recuperado en 04 de febrero de 2019, de http://www.scielo.org.mx/scielo.php?script=sci_arttext&;pid=S0188-25032016000400741&lng=es&tlng=es.
  • Sánchez Izquierdo, Melodie, & Hernández García, Emilio. (2015). Climaterio y sexualidad. Enfermería Global14(40), 76-85. Recuperado en 04 de febrero de 2019, de http://scielo.isciii.es/scielo.php?script=sci_arttext&;pid=S1695-61412015000400004&lng=es&tlng=es.
  • Serrano Oswald, Serena Eréndira. (2014). Psicología social y género: El sexo como objeto de representaciones social. Península9(2), 165-168. Recuperado en 04 de febrero de 2019, de http://www.scielo.org.mx/scielo.php?script=sci_arttext&;pid=S1870-57662014000200008&lng=es&tlng=es.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.