5 методів покращення пам'яті і розумових здібностей

27 травня, 2019
Якщо ви почали щось забувати і боїтесь, що втрачає пам'ять? Не панікуйте, існують прості способи покращити її.

Ви не пам’ятаєте, де поклали зарядний пристрій для телефону? Забули про важливу зустріч? Ви помітили, що поступово втрачаєте розумові здібності? Що не такі креативні, як раніше? Не хвилюйтеся: мозок схожий на м’яз, тому покращення пам’яті це справа невеликої кількості щоденних вправ.

У цій статті ми розкажемо про найкращі методи покращення пам’яті і розумових здібностей. Ви побачите різницю кожного дня.

1. Уникайте рутини, робіть щось нове щодня для покращення пам’яті

покращення пам'яті за допомогою танців
Важливо мати на увазі, що один з найгірших ворогів нашої пам’яті і розумових здібностей – робити одне й те саме день у день. Робота, домашні обов’язки, покупки, справи такі, справи сякі… Мало-помалу ми впадаємо в рутину, яка створює свого роду сенсорну депривацію, де мозок більше не має стимулів для активізації.

Одноманітність і щоденні процедури, які ніколи не змінюються, зменшують нашу творчість і не створюють нові ситуації, в яких можна вчитися, експериментувати і насолоджуватися. Таким чином, життєво важливо робити щось інше кожного дня за будь-якої нагоди.

Можливо, сьогодні ви можете зробити кілька вправ йоги, коли приїдете додому. Завтра підіть на прогулянку, після завтра – на танці… Робіть будь-що, що спаде вам на думку, але пам’ятайте, що необхідно здолати рутину!

2. Зосередьтеся на тут і зараз

покращення пам'яті та емоції
Ще однією проблемою, з якою ми повсякчас стикаємося, є те, що ми часто думаємо про тисячу інших речей, намагаючись зробити щось конкретне. Цілком можливо, що, поки ви готуєте вечерю, розум прокручує все, що відбулося протягом дня: ви думаєте про розмови, проблеми, що ви будете робити завтра і зобов’язання на наступний день.

Однак чи знаєте ви, що дійсно відбувається? Ви насправді втрачає теперішнє, ваше “тут і зараз!» І з цієї причини ви не пам’ятаєте, чи ви вимкнули плиту, чи зустрілися з другом. Якщо ви не зосереджені на тому, що робите саме зараз, ваш мозок буде блукати в туманній хмарі, ніколи не фокусуючи увагу. Цінуйте теперішнє!

3. Сходіть на прогулянку і розслабте розум!

покращення пам'яті завдяки прогулянкам
Прогулянка може стати вашим щоденним вітаміном, вашим “природним релаксантом”, вашим “чудо антидепресантом”. Ходьба є прекрасним способом поліпшити пам’ять і розумову спритність, тому що ця вправа вкорінює вас у теперішньому, ви зосереджуєтеся на рухах тіла, ніг, які торкаються землі, серця, яке починає швидко битися.

У той же час, ходьба допомагає зняти напругу і навантаження, і коли це станеться, коли ми відпустимо всі турботи, мозок буде вільніше думати, уявляти, творити… Чому б не спробувати це на практиці?

4. Скажіть “так” почуттю гумору і сміху, а не нав’язливим думкам

Щастя
Деякі люди мають шалену звичку постійно підгодовувати негативні думки. “Я не зможу це зробити”, “Я в халепі, я завжди забуваю про щось важливе”, “Я не можу розраховувати на свою короткочасну пам’ять“, “Я завжди забуваю і говорю дурниці”…

Крім того, можна сказати, що в деяких випадках ці негативні думки приходять від людей, які нас оточують, які беруть на себе місію нагадати нам, що ми забудькуваті. І немає нічого гіршого. Якщо ми слухаємо ці докори, ми тільки зміцнюємо коротку пам’ять і знижуємо нашу самооцінку.

Не слухайте цього. Затримайте потік негативних думок у мозку і дивіться на життя з хорошим почуттям гумору, навчіться сміятися і бачити позитивний бік речей. Іноді це важко, але сміх знімає напругу і зменшує стрес. Мозок, звільнений від напруги, може згадувати спогади краще і більш гнучко.

5. Будьте креативними: в’яжіть, пишіть, танцюйте, малюйте

Для того, щоб поліпшити пам’ять і розумові здібності, окрім позитивних емоцій і відходу від рутини, важливо ніколи не втрачати здатності вивчати щось нове.

Як ми можемо дізнатися щось нове? Непотрібно вступати до університету. Життя сповнене важливих речей і дрібниць, з яких ми можемо навчитися, і які, як складно не було б в це повірити, не будуть коштувати вам грошей. Вам потрібні лише власна воля і 1 або 2 години на день на відпрацювання.

Ви хочете дізнатися кілька простих прикладів?

  • В’язання спицями або гачком. Ця давня вправа має неймовірні переваги для фізичного і психічного здоров’я. Вона дозволяє розвивати творчі здібності, зняти стрес, підвищити соціальні взаємини за допомогою обміну досвідом, зосередити увагу і досягти своїх цілей. Ми рекомендуємо спробувати в’язання гачком або спицями, вам це сподобається.
  • Читання або писання. Є тисячі книг, тисячі нових світів, і вони, без сумніву, допоможуть вам збільшити розумові здібності і поліпшити пам’ять. Це ніби підливання «палива» для мозку, що допоможе вам залишатися молодими, а когнітивні процеси будуть у хорошій формі.
  • Переваги, які може надати Інтернет. Мережа є океаном для навчання; ви можете використовувати його, щоб виявити цікаві методи поліпшення пам’яті. Існують ігри та програми, які є дуже корисними і ефективними для покращення пам’яті і розумових здібностей. Не вагайтеся їх спробувати.
  • Blumenthal, J. A., Smith, P. J., & Hoffman, B. M. (2012). Is Exercise a Viable Treatment for Depression? ACSM’s Health & Fitness Journal. https://doi.org/10.1249/01.FIT.0000416000.09526.eb
  • Hernandez, S. S. S., Coelho, F. G. M., Gobbi, S., & Stella, F. (2010). Efeitos de um programa de atividade física nas funções cognitivas, equilíbrio e risco de quedas em idosos com demência de Alzheimer. Revista Brasileira de Fisioterapia. https://doi.org/10.1590/S1413-35552010000100011
  • Riley, J., Corkhill, B., & Morris, C. (2013). The benefits of knitting for personal and social wellbeing in adulthood: Findings from an international survey. British Journal of Occupational Therapy. https://doi.org/10.4276/030802213X13603244419077