5 вагомих причин надмірного потовиділення вночі

Надмірне потовиділення вночі не обов'язково свідчить про серйозне захворювання. Але якщо таке трапляється часто й без жодної на те причини, радимо звернутися до спеціаліста.
5 вагомих причин надмірного потовиділення вночі

Останнє оновлення: 12 лютого, 2019

Надмірне потовиділення вночі – це нормальне явище, якщо температура повітря та атмосферний тиск високі. Якщо ж кліматичні умови нормальні, то такий симптом може свідчити про розлад, причину якого потрібно виявити.

Вірите чи ні, надмірне потовиділення вночі є дуже поширеним. Іноді таке трапляється, коли людина одужує після застуди або підчепила незначну інфекцію. Окрім того, підвищене потовиділення часто виникає під час менопаузи.

Однак все одно потрібно вміти правильно діагностувати причину цього розладу. Цікаво відмітити, що існує Міжнародне товариство гіпергідрозу, яке проводить дослідження, щоб поширити більш детальну інформацію про проблему надмірного потовиділення.

Не кожна людина, яка занадто сильно пітніє вночі, страждає від гіпергідрозу, а втім цей стан часто виникає в пацієнтів у лікувальних центрах. У багатьох випадках причиною надмірного потовиділення є безсоння, стрес або тривога, спричинена нестачею нормального сну вночі.

Проте в інших випадках проблема може бути пов’язана з досить серйозними дотичними захворюваннями. Їх обов’язково потрібно лікувати. Далі в цій статті ми розповімо про 5 чинників, які можуть спричиняти надмірне потовиділення.

1. Підвищене потовиділення вночі та побічні ефекти певних медичних препаратів

Надмірне потовиділення вночі, цілком можливо, може бути побічним ефектом певного типу медичних препаратів.

Працівники Психіатричного відділення університету Пенсильванії довели, що багато ліків проти тривоги та депресії іноді спричиняють цей симптом.

 • Проте такий побічний ефект виникає не в усіх пацієнтів. Насправді, лише у 14-20% хворих виявлено надмірне потовиділення вночі. Слово “надмірне” означає, що піжама та постіль людини були просякнуті її потом.
 • Також цей побічний ефект може виникати через вживання препаратів для зняття болю або запалення.

Тому неодмінно зверніться до лікаря та проконсультуйтеся щодо будь-яких симптомів або побічних ефектів, спричинених ліками.

медичні препарати та потовиділення вночі

2. Гіпертиреоїдизм (також гіпертиреоз)

Це захворювання, без сумніву, є найпоширенішою причиною надмірного потовиділення вночі.

Гіпертиреоз викликає й інші очевидніші симптоми, такі як втома, зайва вага, ламкість капілярів і зміни температури тіла, які є досить поширеними явищами.

Під час діагностики цього захворювання їх легше виявити, ніж надмірне потовиділення.

 • Ми повинні пам’ятати, що щитоподібна залоза зазнає змін, пов’язаних із гормоном тироксином, який впливає на метаболізм. Одним із головних наслідків цього є нетерпимість до спеки і надмірне потовиділення.
 • Окрім цього, в людини може підвищуватися серцебиття вночі, з’являтися дзвін у вухах і напади безсоння.

3. Лімфома Ходжкіна та неходжкінська лімфома

На початку статті ми говорили про окремі випадки, коли надмірне потовиділення вночі є симптомом інших, значно серйозніших, захворювань.

 • Це, наприклад, лімфогранулематоз, або хвороба Годжкіна, та негоджкінськи лімфоми. Ці захворювання є типом раку, що починає розвиватися в лімфоцитах, які є основою імунної системи.
 • Надмірне потовиділення, яке часто виникає в такому стані, впливає на лімфатичну систему. У цю систему входять лімфатична тканина, лімфатичні судини та селезінка.
 • Зазвичай у пацієнтів із лімфомою Годжкіна та негоджкінськими лімфомами виникають набряки пахвових лімфатичних вузлів або паху.

Проте варто пам’ятати, що цей тип онкологічних захворювань добре піддається лікуванню й тривалість життя пацієнтів висока.

лімфома та потовиділення вночі

4. Гіпоглікемія

Надмірне нічне потовиділення є поширеним симптомом гіпоглікемії .

Наприклад, пацієнти з цукровим діабетом першого типу часто страждають на нічні напади надмірної пітливості. Причиною може бути порушення балансу рівня глюкози.

Це трапляється саме через те, що підшлункова залоза не виробляє інсулін. Унаслідок цього, організм починає виділяти надмірну кількість поту, щоб збалансувати такі внутрішні зміни.

5. Кислотний рефлюкс і порушення травлення

Звісно, ситуація, про яку ми розповімо в цьому пункті, уже траплялася з вами: ви з’їли страву, яка стала причиною поганого самопочуття, а потім раптом уночі прокинулися від того, що вкриті потом.

 • Такий симптом описує реакцію організму на порушення балансу та загрозу зміни внутрішніх процесів.
 • Крім того, варто взяти до уваги, що гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) також пов’язана з цим симптомом.
 • Через неї ви можете почуватися виснаженими, відчувати біль у грудній клітині та мати утруднене дихання. Насправді, якщо в людини з’являються ці симптоми й не минають, їй неодмінно варто звернутися до фахівця.
 • Якщо вам діагностували кислотний рефлюкс, його можна вилікувати, і після цього ваше життя повернеться в норму.
безсоння та надмірне потовиділення вночі

У підсумку хочемо зазначити, що ніколи не слід вважати надмірне потовиділення нормою, якщо тільки у вашій кімнаті не надто спекотно.

Сходіть на консультацію до лікаря та розкажіть йому про своє самопочуття та симптоми. • Davidson, J. R. T., Foa, E. B., Connor, K. M., & Churchill, L. E. (2002). Hyperhidrosis in social anxiety disorder. Progress in Neuro-Psychopharmacology and Biological Psychiatry26(7–8), 1327–1331. https://doi.org/10.1016/S0278-5846(02)00297-X
 • Armstrong M, Aziz N, Fingeret A. Physiology, Thyroid Function. [Updated 2019 Jun 28]. In: StatPearls [Internet]. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; 2019 Jan-. Available from: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK537039/
 • Gobbi, P. G., Pieresca, C., Ricciardi, L., Vacchi, S., Bertoloni, D., Rossi, A., … Ascari, E. (1990). Night sweats in Hodgkin’s disease A manifestation of preceding minor febrile pulses. Cancer, 65(9), 2074–2077. https://doi.org/10.1002/1097-0142(19900501)65:9<2074::AID-CNCR2820650931>3.0.CO;2-O
 • Weng N, Luo YW, Xu JD, Zhang Y. Abnormal nocturnal behavior due to hypoglycemia: A case report. Medicine (Baltimore). 2019;98(6):e14405. doi:10.1097/MD.0000000000014405
 • Young, P., Finn, B. C., Bruetman, J. E., & Trimarchi, H. (2007). Gastroesophageal reflux as a cause of night sweating. Anales de Medicina Interna24(6), 285–288. https://doi.org/10.4321/S0212-71992007000600007

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.