7 сигналів організму, які вказують на розлад щитоподібної залози

Хоча симптоми можуть часто нагадувати інші розлади, важливо пам'ятати, що тіло посилає сигнали, щоб сказати вам, що щось не так з щитоподібною залозою.
7 сигналів організму, які вказують на розлад щитоподібної залози

Останнє оновлення: 06 січня, 2019

Щитоподібна залоза розташована в передній частині шиї та за формою нагадує невеликого метелика.

Попри невеликі розміри, ця залоза відіграє важливу роль в організмі. Будь-який дисбаланс у роботі цього органу може завдати серйозної шкоди здоров’ю.

Щитоподібна залоза та її функції

Важко повірити, що такий маленький орган може мати такий великий вплив на організм. Коли вона виробляє занадто багато або недостатньо гормонів, ваш організм буде посилати низку попереджувальних сигналів, щоб ви дізналися, що щось не так.

Нижче ми розкажемо про сім ознак, що можуть вказувати на проблеми з щитоподібною залозою.

1. Дискомфорт у горлі

Біль у горлі та щитоподібна залоза
залоза розташована в ділянці шиї біля горла.
  • Біль або високий рівень дискомфорту в цій ділянці.
  • Постійні ангіни або інші види запалення в цій ділянці.
  • Зміни в голосі.

Якщо ви почнете регулярно помічати будь-які з цих симптомів, зверніться до лікаря якомога швидше. Хоча аптечні ліки заспокоюють дискомфорт, в довгостроковій перспективі вони лише погіршать проблему.

2. Труднощі з концентрацією

З віком мозок реагує все повільніше. Але якщо проблема раптом стає гіршою, і ви раптом помічаєте, що забуваєте щось кожного дня і не в змозі зосередитися, прийшов час звернутися до лікаря.

Багато жінок пов’язують ці типи симптомів з менопаузою або іншими розладами, пов’язаними з віком.

Проте гормональні зміни в щитоподібній залозі можуть також викликати труднощі з концентрацією уваги.

Коли пацієнти з гіпотиреозом отримують правильне лікування, вони здивовані тим, як швидко їхня пам’ять повертається в норму. Ніколи не забувайте проконсультуватися з лікарем перед будь-якою самодіагностикою.

Навіть якщо ви проходите крізь менопаузу, не варто завжди списувати на неї всі симптоми.

3. Випадіння волосся і суха шкіра

Втрата волосся

Іншою ознакою є зміни шкіри та її текстури. Сухість, свербіж шкіри є результатом повільнішого обміну речовин і зниження потовиділення. Однією з причин таких симптомів є зміна секреції гормонів щитоподібної залози.

Цей симптом може супроводжуватися перервою в циклі росту волосся.

4. Зміни ваги

Різке збільшення або зменшення ваги без видимої причини є приводом для занепокоєння. Це один з найпоширеніших симптомів гіпотиреозу.

Це відбувається в результаті поганої роботи щитоподібної залози, що сповільнює весь організм. Це також змушує вас відчувати зміни смаку. Наприклад, харчові продукти більше не смакують, як раніше, тому що погане функціонування щитоподібної залози змінює ваші почуття (не тільки смак, але й дотик і нюх).

5. Постійна втома

Сонливість і збільшення кількості годин сну щоночі може бути ознакою того, що щось не так з щитоподібною залозою. Коли вона не виробляє достатню кількість гормонів, організм уповільнюється. Це викликає відчуття постійної втоми.

Незрозумілі м’язові болі та судоми – ще один сигнал.

Недолік гормонів щитоподібної залози може змінити нерви, які посилають сигнали від мозку до іншої частини тіла. Це може викликати судоми або відчуття тику в різних частинах тіла.

Проте пам’ятайте, що ці дві проблеми мають ті, хто страждає на діабет, коли захворювання виходить з-під контролю. У будь-якому випадку зверніть увагу на ваші симптоми та не забудьте поговорити з лікарем.

6. Зміни настрою і тиск у шлунку

Біль у шлунку
Це також може змусити вас відчувати постійну печаль і депресіюсеротоніну

Крім того, коли щось не так із щитоподібною залозою, ви матимете проблеми з травленням і тиском у шлунку, які не покращуються за допомогою збалансованої дієти й фізичних вправ.

7. Серцебиття, високий артеріальний тиск та інші симптоми

Підвищене серцебиття в ділянці шиї також може бути ознакою того, що ваша щитоподібна залоза не працює так, як треба. Високий кров’яний тиск часто супроводжує серцебиття і викликає зростання рівня поганого холестерину.

Проблеми зі щитоподібною залозою має лікувати спеціаліст. Фізичних вправ та здорового харчування недостатньо.

Зверніть увагу на те, що ваше тіло вам говорить

Як бачите, щитоподібна залоза

може викликати безліч різних змін в організмі, від різких перепадів у вазі до серйозніших симптомів. Якщо ви ігноруєте ці ознаки, то проблема стане ще гіршою.

Проблеми, пов’язані з цією залозою, частіше трапляються після 35 років в основному у жінок.

Згідно з оцінками, нараховують більш ніж 300 мільйонів людей у всьому світі, які страждають на гіпотиреоз. За допомогою ліків вони можуть жити нормальним життям.

Це може вас зацікавити ...
7 напоїв із вмістом йоду, щоб покращити роботу щитоподібної залози
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
7 напоїв із вмістом йоду, щоб покращити роботу щитоподібної залози

Якщо ви хочете стимулювати роботу щитоподібної залози, потрібно споживати більше йоду. Наші рецепти напоїв не лише дуже корисині для цього органу, ...
Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.