5 симптомів ослабленої імунної системи

Імунна система - це складний механізм нашого організму. Імунітет захищає нас від різних захворювань.
5 симптомів ослабленої імунної системи

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Імунна система – це механізм, який організм використовує для захисту від вірусів, бактерій та інших видів захворювань. Інколи імунітет слабне, а причиною тому може бути погане харчування чи будь-які захворювання, що не дозволяють йому нормально функціонувати.

Що таке імунна система

Імунна система – це ваш захист, ваша “імунна відповідь” на певний вплив зовнішніх агентів, які шкодять здоров’ю. Імунна система складається з цілої мережі клітин, тканин і органів, які працюють разом, щоб захищати ваш організм.

Ви, безумовно, знаєте, що ці захисні клітини мають назву лейкоцити або білі кров’яні тільця. Вони захищають організм від різних захворювань. Ці клітини знаходяться у тимусі, селезінці та кістковому мозку. Їх ще називають “лімфатичні органи”.

Якщо з якихось причин ви спостерігаєте зниження лейкоцитів, самостійно таку проблему вам вирішити не вдасться. Саме тому, при появі найменших симптомів,  дуже важливо, щоб ви проконсультувалися з лікарем і з’ясували причину. Розгляньмо можливі симптоми, які дають сигнал слабкої імунної системи.

Ознаки слабкої імунної системи

1. Втома

втомлена жінка

Насправді, втома може бути спричинена багатьма факторами. Однак якщо відчуття втоми супроводжує вас з самого ранку, а найменше навантаження валить з ніг, а також, якщо коливання температури викликає у вас депресію чи нудоту, це може говорити про проблеми зі здоров’ям.

2. Часті інфекції

Інфекції сечових шляхів, проблеми із шлунком, запалені та червоні ясна, часта діарея… Усі ці симптоми свідчать про те, що ваша імунна система не керує зовнішніми агентами, які потрапляють в організм так, як слід. Вона не дає потрібної реакції, що захистила б організм від бактерій та вірусів. У результаті, організм стає більш чутливим до хвороб.

3. Грип, застуда, ангіна

застуда

Скільки разів за останній рік ви хворіли на застуду? Кожного місяця? Постійно відчуваєте біль у горлі? Захворіли на грип? Зверніться до лікаря та перевірте рівень білих кров’яних тілець у крові. Можливо ваша імунна система не захищена, як слід.

4. Алергія

У декого алергічна реакція проявляється частіше. Це може бути реакція на пилок, пилюку та інші фактори навколишнього середовища, які негативно впливають на шкіру або слизові оболонки та вмить шкодять здоров’ю. Отож, якщо ви бачите у себе прояви алергії, це означає, що імунна система ослаблена.

5. Травми, які важко заживають

травма

Дізнайтесь, як зміцнити імунну систему

фрукти

1. Слідкуйте за харчуванням

Усім добре відомо, що правильний раціон – запорука хорошого здоров’я. Але дуже часто ми усвідомлюємо це, коли вже маємо проблеми зі здоров’ям чи коли хворі. Дуже важливо дотримуватись збалансованого харчування, тобто, часто вживати фрукти, овочі, їжу багату на білки і обмежити вживання продуктів з високим вмістом цукру, жирів, а також уникати вживання алкоголю.

Цитрусові дуже корисні для здоров’я, отож не забувайте вживати апельсини, мандарини, папая, виноград, помідори тощо. 

2. Здоровий сон

Ваш сон має бути здоровим і повноцінним. Це необхідно для підтримки здорового імунітету, а також для того, щоб відновити енергію, щоб організм міг нормально функціонувати. Безсоння та занепокоєння – це те, що перешкоджає нормальному сну, основні вороги організму.

3. Гігієна та чистота

Про важливість дотримання гігієни знають усі, однак інколи забувають про це. Руки необхідно мити перед їжею, після контакту з тваринами, коли прийшли з вулиці чи роботи… Чистота продуктів має не менш важливе значення. Добре помийте фрукти, які збираєтесь використати у приготуванні. Занурте їх на деякий час у воду, потім промийте. Це надзвичайно важливо для захисту вашої імунної системи.

4. Не піддавайтесь стресу

Стрес – це не тільки емоційний стан. Постійний стрес може бути причиною серйозних проблем. Токсини, які накопичуються в організмі, ослаблюють імунітет і викликають захворювання. Майте це на увазі. Встановіть пріоритети, навчіться себе любити, виділіть час на себе і робіть те, що приносить вам задоволення.  • Owen, J. A., Punt, J., & Stranford, S. A. (2014). Alteraciones Del Sistema Inmunitario. Kuby Inmunologia. https://doi.org/-
  • Abbas. (2014). Introduccion al sistema inmunitario. In Inmunologia basica.
  • Benito, J. F. (2014). Enfermedades autoinmunes. Centro de Estudio de Enfermedades Autoinmune, CREA. https://doi.org/10.1016/S0211-3449(05)73580-3

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.