6 фактів про продукти, які не можна їсти перед сном

Неодмінно візьміть собі на замітку продукти, які не можна їсти перед сном. Річ у тім, що деяка їжа може погіршити якість відпочинку та призвести до кислотного рефлюксу й інших розладів травлення.
6 фактів про продукти, які не можна їсти перед сном

Останнє оновлення: 04 лютого, 2019

Вечеря – це один з основних прийомів їжі. Саме тому не варто пропускати її або використовувати шкідливі продукти для приготування вечері. Потрібно намагатися знаходити час на приготування здорової їжі та правильне харчування, адже це безпосередньо впливає на роботу організму та самопочуття.

Хоча вечеря і справді має бути легша, ніж інші прийоми їжі, вона впливає на багато процесів, які відбуваються в організмі під час сну.

Проблема в тому, що багато людей не знає про продукти, які не можна їсти перед сном. Як наслідок, вони перенавантажують організм, а це може призвести до негативних наслідків.

Вам здається, що можна що-небудь перекусити перед сном і просто втамувати голод. Проте їжа суттєво впливає на травлення та метаболізм.

Як уникнути такої ситуації? Для початку потрібно знати, які продукти шкідливі, якщо їсти їх на вечерю.

Читайте далі, щоб дізнатися більше!

Продукти, які не можна їсти перед сном

1. Паста

Це не означає, що вам потрібно повністю виключити пасту зі свого раціону. Вона є важливим джерелом вуглеводів, а також чудово підходить для активного часу доби. Наприклад, немає нічого поганого в тому, щоб пообідати пастою.

Проте якщо з’їсти її на вечерю, це може спричинити неприємне відчуття важкості, яке заважатиме вам заснути та нормально відпочити. Водночас через високий вміст калорій паста може впливати на метаболізм і вагу.

2. Морозиво

Їсти морозиво на вечерю або вночі, щоб перекусити, – це точно не найкращий варіант. Хоча воно ситне та смачне, у цьому десерті повно насичених жирів, цукру та доданих інгредієнтів, які впливають на якість сну та вагу.

 • Вечірнє поїдання морозива впливає на травлення. У результаті людина страждає на здуття, а також надмірну збудженість нервової системи.
 • Морозиво перешкоджає нормальному відпочинку, адже спричиняє кислотний рефлюкс і підвищує рівень глюкози.

3. Сир

поширені продукти, які не можна їсти перед сном

У жодному разі не їжте сир і, звісно, страви, які його містять, перед тим, як лягати спати. Хоча він не шкідливий, така їжа може спричиняти відчуття важкості в шлунку та проблеми зі сном.

 • У сирі міститься тирамін – амінокислота, яка може знизити вироблення гормонів, що регулюють сон.
 • Організму тяжко перетравити жири, які є в сирі, що призводить до запальної реакції в шлунку.

4. Пряні приправи

Спеції та соуси мають смак, який може додати стравам особливої нотки та зробити їх унікальними. Хоча зазвичай приправи не шкодять, бажано не їсти їх на вечерю. Якщо вам хочеться чогось гострого, краще приготувати це на обід.

 • Пряна їжа спричиняє запалення слизової оболонки шлунка та підвищує ризик появи кислотного рефлюксу й розладів травлення.
 • Крім того, у вас може виникнути відчуття печіння та біль у шлунку.

5. Цвітна капуста

продукти, які не можна їсти перед сном

Цей хрусткий овоч надзвичайно корисний і містить мало калорій. Якою б якісною не була капуста, краще не їсти її ввечері, адже вона стимулює вироблення газів.

 • Цвітна капуста на вечерю або перед сном утруднює травлення. Річ у тім, що вона містить багато жирів.
 • У цьому продукті є сполуки, які стимулюють нервову систему та підтримують мозок в активному режимі. Це добре, якщо вам потрібно працювати або посилити свої когнітивні здібності, утім вночі варто спати.
 • Коли людина почувається занадто енергійною та перезбудженою ввечері, це може спричиняти напади безсоння та проблеми зі сном.

6. Червоне м’ясо та ковбаси

продукти, які не можна їсти перед сном

Ми радимо обмежити кількість червоного м’яса та ковбас у раціоні незалежно від часу доби. Хоча в цих продуктах містяться поживні речовини, вони також мають багато насичених жирів і хімічних добавок. Саме тому бажано виключити таку їжу зі свого раціону.

 • Червоне м’ясо та ковбаси перед сном – це велика помилка. У них міститься білок, який утруднює травлення та спричиняє проблеми зі сном.
 • Через високий вміст калорій така їжа сповільнює метаболізм і може призвести до ожиріння.

Щоб уникнути розладів травлення та проблем зі сном, краще їсти легку вечерю з низьким вмістом калорій. Це надзвичайно важливо для доброго здоров’я та гарного самопочуття.

Подивіться, чи у вашому раціоні є продукти, які не можна їсти перед сном, і неодмінно скоротіть їх споживання. От побачите, результат вартий зусиль! • Evans J, Richards JR, Battisti AS. Caffeine. [Updated 2021 Dec. 4]. In: StatePearls [Internet]. Treasure Island (FL): StatePearls Publishing. 2022 Jan.
 • Jakubowicz, D., Barnea, M., Wainstein, J., & Froy, O. (2013). High Caloric intake at breakfast vs. dinner differentially influences weight loss of overweight and obese women. Obesity. http://doi.org/10.1002/oby.20460
 • Kumar Chattu V, Manzar D, et al. The global problem of insufficient sleep and its serious public health implications. Healthcare. Marzo 2019. 7 (1): 1.
 • Ladero, V., Fernández, M., Cuesta, I., & Alvarez, M. A. (2010). Quantitative detection and identification of tyramine-producing enterococci and lactobacilli in cheese by multiplex qPCR. Food Microbiology. http://doi.org/10.1016/j.fm.2010.05.026.
 • Lana, A., Struijk, E. A., Arias-Fernandez, L., Graciani, A., Mesas, A. E., Rodriguez-Artalejo, F., & Lopez-Garcia, E. (2019). Habitual meat consumption and changes in sleep duration and quality in older adults. Aging and Disease. https://doi.org/10.14336/AD.2018.0503.
 • Nisar, M., Mohammad, R. M., Arshad, A., Hashmi, I., Yousuf, S. M., & Baig, S. (2019). Influence of Dietary Intake on Sleeping Patterns of Medical Students. Cureus. https://doi.org/10.7759/cureus.4106
 • Pérez-Guisado, J. (2009). Importancia del momento en que se realiza la ingestión de los nutrientes. Revista Internacional de Medicina y Ciencias de La Actividad Fisica y Del Deporte.
 • Schellack, G. (2012). Caffeine: the “good”, the “bad” and the “ugly.” Prof Nurs Today.
 • Sleep Foundation. Caffeine and sleep. Octubre 2021.
 • Sofer S, Eliraz A, et al. Greater weight loss and hormonal changes after 6 months diet with carbohydrates eaten mostly at dinner. Obesity. Octubre 2011. 19 (10).
 • Surdea Blaga T, Negrutiu D. E, et al. Food and gastroesophageal reflux disease. Current Medical Chemistry. 2019. 26 (19): 3497-3511.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.