5 фактів про користь магнію для покращення розумових здібностей

Що вам відомо про надзвичайну користь магнію? Наприклад, ви чули про те, що він чудово покращує розумові здібності? Крім того, магній допомагає організму справлятися зі стресом. Докладніше в нашій статті.
5 фактів про користь магнію для покращення розумових здібностей

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Магній – це важлива поживна речовина, про яку останнім часом не говорить хіба лінивий. Схоже, цей багатофункціональний мінерал ключовий для здоров’я та хорошого самопочуття. Дізнайтесь більше про користь магнію з нашої статті.

І це не перебільшення, зважаючи на те, що магній незамінний у багатьох біохімічних реакціях людського організму. Завдяки цьому мінералу відбувається 300 ферментних процесів, зокрема виробляється енергія.

Але користь магнію не обмежується переліченими вище властивостями, адже це також ключовий елемент для нормального психічного здоров’я.

Ця інформація, без сумніву, стане в пригоді людям, із певними проблемами. Наприклад, стан пацієнтів із глибокою депресією суттєво покращується після вживання добавок на основі магнію.

Про позитивні зміни у своєму житті також говорять пацієнти з розладами тривожності, настрою, конвульсіями та психозами. Магній значно покращив їхні шанси на відновлення.

Сьогодні в цій статті ми хочемо пояснити, у чому полягає користь магнію для психічного здоров’я, а також розповісти про те, як цей елемент покращує самопочуття та розумові здібності.

Кілька фактів про користь магнію для розумових здібностей

1. Магній покращує пам’ять

користь магнію для пам'яті

Дуже часто можна натрапити на результати досліджень, які свідчать про те, що понад половина населення в індустріальних країнах не споживає мінімальну потрібну кількість магнію.

 • Наслідки цього дефіциту починають проявлятися в зрілому віці. На цьому етапі життя багато когнітивних навичок починають втрачати силу.
 • Цікавий факт про магній: він зміцнює синапси, розташовані в гіпокампі (частина мозку, яка допомагає зберігати інформацію в довготривалій пам’яті). У той же час, цей мінерал виконує важливі функції в префронтальній корі.
 • Завдяки магнію мозок може відтворювати спогади, які зберігаються в короткочасній пам’яті (наприклад, де ви залишили ключі, чи вимкнули плиту, чи не забули купити щось важливе…).

Магній також зміцнює синаптичні нервові закінчення, які відповідають за передавання та зберігання інформації, спогадів, даних тощо.

2. Магній стимулює процес навчання

Багато з нас думає, що здатність навчатися погіршується з віком.

Звісно, коли людині 70, її можливості засвоювати інформацію зовсім не такі, як у 3-річної дитини. Утім мозок потрібно сприймати таким, як він є, адже це неймовірний орган із дивовижними можливостями.

 • Він ніколи повністю не втрачає пластичність і здатність утворювати нові зв’язки. Іншими словами, якщо працювати над мозком так, ніби це м’яз, і добре піклуватися про нього, ви неодмінно збережете хороші когнітивні здібності в зрілому віці.
 • Добавки з магнію – це один зі способів досягти цього.
 • Завдяки магнію покращується взаємодія між нервовими клітинами, а також стимулюється пам’ять, поліпшується настрій і засвоєння інформації.

3. Він зменшує стрес

користь магнію для зменшення стресу

Коли ми страждаємо через надмірний стрес, рівень кортизолу в крові підвищується до критичної позначки.

Надлишок кортизолу пошкоджує структуру мозку, а саме гіпокамп.

Такий негативний вплив призводить до виникнення прогалин у пам’яті. Людині важче сконцентруватися, а негативні емоції стають ще виразніші.

Варто також зазначити, що магній впливає на гормони. Завдяки його дії знижується рівень кортизолу й людина краще контролює реакцію на стрес.

Крім того, магній діє як гематоенцефалічний бар’єр. Іншими словами, він перешкоджає потраплянню гормонів стресу в мозок. Погодьтеся, що користь магнію просто фантастична!

4. Магній може запобігти розвитку хвороби Альцгеймера

Сам по собі магній нікого не захищає від розвитку хвороби Альцгеймера. Так, він дуже корисний, але це не панацея.

 • Тим не менше, він певною мірою знижує ризик появи хвороби Альцгеймера.
 • Річ у тім, що магній запобігає накопиченню амілоїдних бляшок у гіпокампі мозку.
 • Він також зменшує кількість цих бляшок у префронтальній корі.

Без сумніву, це цікава інформація. Вона змушує нас задуматися над зміною свого раціону, як способом вирішити проблему з дефіцитом магнію.

5. Магній зменшує тривогу та покращує концентрацію

користь магнію

У кожного з нас бували часи, коли здавалося, що мозок реагує значно швидше й активніше, ніж світ навколо. Ми почувалися збудженими через кожен стимул, будь-яка подія навколо змушувала нас вибухати та втрачати контроль.

 • Здається, що все минає занадто швидко, і ви нічого не встигаєте. Виникає надмірна нервозність, безсоння та неймовірна пригніченість.
 • Таким періодам тривоги можна запобігти, якщо навчитися краще керувати своїм життям. Крім того, повернутися в норму вам допоможе магній.
 • Не варто забувати, що магній є найважливішою складовою клітин. Річ у тім, що він діє як “пальне” для біологічних процесів в організмі.
 • Мозок – це орган, який потребує найбільше енергії. Також йому потрібно багато магнію.
 • Якщо ви тривалий час не можете подолати тривогу чи стрес, ніщо не допоможе вам настільки ефективно як “магнієва дієта”.
 • Інакше кажучи, потрібно їсти якнайбільше продуктів із вмістом цього мінералу. Крім того, варто проконсультуватися в лікаря, щоб дізнатися, чи можна приймати добавки з магнієм і необхідні дози.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.