6 методів покращення постави

Погана постава може негативно вплинути на хребет. Ми покажемо вам, як досягти кращої постави.
6 методів покращення постави

Останнє оновлення: 18 грудня, 2018

Коли ви щодня годинами сидите за комп’ютером або стоїте на роботі, хребет не може правильно вирівнятися. Правильна постава має життєво важливе значення для здоров’я в цілому і для уникнення болю в спині, який дуже поширений сьогодні.

У сьогоднішній статті ми поділимося деякими з найкращих методів досягнення правильної постави.

Що впливає на стан хребта?

жінка сидить на ліжку
Загалом, все. Хребет – це основна система підтримки, і важливо піклуватися про нього. Погана постава може призвести до серйозних і навіть незворотних проблем, таких як грижа дисків або хронічна втома. Але неправильне сидіння, стояння чи ходіння викликають щось більше, ніж просто дискомфорт.

Жінки часто страждають від перекосу стегон. Як це відбувається? Коли ми перебуваємо в стані спокою, ми часто підтримуємо всю вагу на одній із ніг. Високі підбори або важкі торби на плечах можуть посилити проблему.

Погана постава стає все більш поширеною через роботу, яку більшість людей виконують сьогодні, а також через зростання рівня ожиріння, відсутність фізичної активності, надмірне застосування технології (у тому числі телефонів, планшетів і ноутбуків).

Коли ви нахиляєте голову вниз, щоб відправити повідомлення або перевірити електронну пошту і соціальні мережі, хребет сутулиться, а тіло нахиляється вперед. Чи знаєте ви, що це одна з причин, чому люди страждають від болю в шиї?

Якою має бути ідеальна постава?

Деякі люди зосереджуються тільки на тому, як тримати спину і плечі під час виконання фізичних вправ або піднімання ваги. Але слід звертати увагу на поставу постійно, в будь-якому місці: в продуктовому магазині, в метро, на дивані біля телевізора вдома.

Нижче наведені деякі моменти, коли ви, як правило, не звертаєте увагу на поставу:

Сидіння

жінка сидить
Підошви ніг мають бути на підлозі, спина прямою, а плечі відкинуті вниз і назад. Якщо ви схрещуєте ноги, це може порушити кровообіг, що призводить до набряку і втоми.

Стояння

Ваші коліна мають бути злегка зігнуті, а м’язи живота відкриті для розширення під час дихання, що дозволить розподілити вагу між ногами та грудною клітиною.

Ходьба

Шия і голова мають бути у вертикальному положенні. Не дивіться вниз, тому що це може викликати біль у шиї. Переконайтеся, що спочатку ступаєте на п’яти, а потім на пальці ніг.

Сон

жінка спить
Найкраще положення для сну – на боці з зігнутими колінами. Це допомагає тримати хребет прямо. Крім того, треба використовувати високоякісний матрац і подушки (не забувайте міняти їх час від часу).

Водіння

Правильна постава приносить користь хребту, а також вашій безпеці. Коли ви тримаєтеся в вертикальному положенні, менше шансів отримали поранення в разі аварії. Для цього не спирайтеся на спинку крісла і не відкидайте голову на підголівник. Відрегулюйте сидіння, щоб легко торкатися педалі без необхідності нахилятися вперед.

Як можна покращити поставу?

Є кілька методів, які можуть допомогти вам тримати спину прямо в будь-який час доби. Спочатку може бути трохи важко “сидіти прямо”, і ви можете навіть відчути біль у хребті або м’язах, тому що вони ще не звикли до цієї кращої постави. Проте користь переважує початковий дискомфорт. Ось деякі ефективні варіанти:

Уявіть, що вас тримає мотузка

Це часто вчать на заняттях з йоги або пілатесу. Необхідно уявити, що мотузка веде від верхньої частини голови до стелі.

Прикріпіть стрічку до спини

Для цього вам знадобиться допомога друга. Зробіть X на спині за допомогою скотчу, починаючи з правого плеча і до лівого стегна, через задню частину талії, а потім з правого стегна до лівого плеча. Це допоможе вам тримати поставу. Дуже важливо відкинути плечі назад, коли фіксуєте стрічку.

Балансуйте книгу на голові

Цей метод використовували протягом багатьох років, щоб навчити молодих дівчат правильно ходити. Ідея полягає в тому, щоб тримати голову і шию прямо та не дивитися вниз. Це також дозволяє уникнути млявих, опущених плечей.

Зверніть увагу на свої литки

жінка робить розтяжку
Постава впливає не тільки на хребет, це частина всього тіла. Ноги підтримують всю вагу, а литки витрачають найбільше зусиль.

Сядьте на підлогу, витягніть ноги й нахиліться вперед, щоб торкнутися пальців ніг. Це чудова розтяжка для спини, плечей і шиї, яка також зміцнює м’язи литок і живота.

Робіть перерви

Якщо ви проводите весь день на роботі сидячи за столом, спробуйте час від часу ходити. Щоразу, коли стоїте, зробіть кілька кіл навколо столу, помахайте руками, порухайте плечима та стегнами. Коли сидите, покладіть ноги вгору і тримайте спину прямою, а плечі розслабленими.

Подивіться в дзеркало

Прекрасний спосіб перевірити  поставу – подивитися на себе. Сядьте прямо перед дзеркалом і подивіться, як ви виглядаєте. Це допоможе переконатися, що ви все робите правильно.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.