6 наслідків впливу кондиціонеру повітря на здоров’я людини

Кондиціонер є другом багатьох, особливо влітку, але він має також і шкідливий вплив на здоров’я, якщо використовувати його не належним чином.
6 наслідків впливу кондиціонеру повітря на здоров’я людини

Останнє оновлення: 25 березня, 2019

У наш час кондиціонер повітря можна знайти в офісах, машинах, навіть в оселях людей, які проживають в теплих країнах. Проте є й шкідливі наслідки його використання. У цій статті розглянемо негативний вплив кондиціонера повітря на здоров’я людини.

Через надмірне використання кондиціонеру, можна застудити горло чи отримати нежить, а також погіршити своє загальне самопочуття Не дуже добре перебувати у середовищі з сухим повітрям, але до використання кондиціонеру потрібно підходити з відповідальністю, щоб він надалі залишався найкращим другом влітку.

6 наслідків впливу кондиціонеру повітря на здоров’я людини

Розгляньмо основні негативні наслідки впливу на здоров’я людини від використання кондиціонеру повітря.

1. Респіраторні проблеми

Варто усвідомлювати, що будь-яка різка зміна температури призводить до пошкодження дихальної системи. Тому занурення з теплого середовища у прохолодне в офісі чи супермаркеті може викликати деякі респіраторні захворювання.

Через циркуляцію повітря ви також маєте більше шансів захворіти на вірусні інфекції,  що стануть причиною фарингіту та проблем з горлом.

Є докази того, що люди, які більше часу проводять у приміщенні, де працює кондиціонер, мають більший ризик розвитку захворювань горла та носа . Таким чином підвищується ризик розвитку назальних захворювань, приміром, риніту.

2. Вірусні інфекції

кондиціонер спричиняє зараження вірусними інфекціями

Одним із найпоширеніших наслідків кондиціонування повітря є розповсюдження вірусних інфекцій внаслідок ослаблення імунної системи.

У середовищі з кондиціонером старе повітря постійно рециркулює, що припиняє потрапляння свіжого повітря. У результаті цього потік старого повітря переносить мікроби, які викликають  застуду та грип, а також інші бактерії, що передаються від людини до людини.

Таким чином, у приміщенні, де працює кондиціонер повітря, є більший ризик зараження вірусною інфекцією, ніж в кімнаті без кондиціонера.

3. Зневоднення

Люди, які проводять довгий час в приміщеннях, де працює кондиціонер, більш схильні до зневоднення. Оскільки кондиціонер поглинає велику кількість вологи, люди, які не п’ють багато води, можуть отримати зневоднення.

Такий стан навіть можливий при невисокій температурі, оскільки організм не відчуває спеки, а відповідно і спраги. До того ж, перебуваючи у прохолодному середовищі, організм відчуває потребу менше рухатися.

4. Головний біль

Без сумніву, головний біль є одним з найбільш поширеніших побічних ефектів кондиціонування повітря. Якщо зловживати кондиціонером, можна легко викликати головний біль та мігрень, коли якість повітря суттєво знижується.

Очевидно, що ризик дегідратації також збільшує шанс прояву головного болю. Дегідратація часто ігнорується, хоча вона призводить до інших серйозних проблем зі здоров’ям.

Можливо, вам сподобається стаття:

Як лікувати головний біль без ліків

5. Сухість очей

кондиціонер викликає сухість очей

Кондиціонер повітря може викликати сухість очей, що в свою чергу призводить до появи болю та свербіння. Безперечно, кондиціонер повітря не має безпосереднього впливу на очі, але стан здоров’я людей, які страждають на ці хвороби, погіршується.

Проблема загострюється. Якщо ви страждаєте на сухість очей, найкраще не перебувати у приміщенні, де працює кондиціонер.

6. Зниження здатності перенесення спеки

Якщо довго перебувати у приміщенні, в якому працює кондиціонер, може з’явитися нестерпність до спеки. Ця проблема дуже поширена, особливо влітку.

Пам’ятайте, що організм впадає у стрес, коли ви занурюєтеся із прохолодного офісу у літню спеку. Така раптова зміна температури може негативно вплинути на здоров’я.

Читайте:

Натуральні очисні смузі від акне

Зазначимо, що кондиціонування повітря має серйозні негативні наслідки на здоров’я людини. Тому дуже важливо використовувати його з розумом та в міру.  • American Society of Heating Refrigerating and Air Conditioning Engineers. (2009). Indoor environmental health. In ASHRAE Applications Handbook.
  • Garcia, G. J. M., Bailie, N., Martins, D. A., & Kimbell, J. S. (2007). Atrophic rhinitis: A CFD study of air conditioning in the nasal cavity. Journal of Applied Physiology103(3), 1082–1092.
  • Jones, A. P. (1999). Indoor air quality and health. Atmospheric Environment.
  • Yu, B. F., Hu, Z. B., Liu, M., Yang, H. L., Kong, Q. X., & Liu, Y. H. (2009). Review of research on air-conditioning systems and indoor air quality control for human health. International Journal of Refrigeration.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.