6 способів подолати страх самотності

Щоб подолати страх самотності, важливо припинити відчайдушно шукати стосунків. Пам'ятайте, такі стосунки не є здоровими.
6 способів подолати страх самотності

Останнє оновлення: 28 січня, 2020

У вас є страх самотності? Ви пережили кілька розставань і тепер у вас немає надії? Люди, яких ви вважали друзями, покинули ваше життя? Ви досягли стану, коли здається, що самотність – це ваша доля?

Усі переживають такі ситуації. Однак якщо ці переживання спричинили ваш страх самотності, вам варто спробувати застосувати наші поради.

Як подолати страх самотності

1. Припиніть критикувати себе.

як подолати страх самотності
Перший крок у боротьбі зі своїм страхом самотності – це чесно поглянути на себе. Для цього чесно зізнайтеся, скільки разів на день ви себе зневажаєте. Ви кажете собі, що ви нікчемні, що ви погані чи що ви занадто старі.

Якщо ви так розмовляєте з собою, у вас постійно буде поганий настрій, і ви залишитеся на самоті.

Пам’ятайте, те, що ви говорите собі, має прямий вплив на те, як ви почуваєтеся. Це дуже просто. Якщо ви запрограмуєте себе мислити позитивно, ви змусите себе почуватися краще.

Якщо ви негативно ставитесь до себе, настав час навчитися бути добрішими. Можливо, хтось у минулому критикував вас чи якимсь чином зловживав вами чи змушував вас почуватися винуватими. Настав час припинити давати їм контролювати ваше життя.

З іншого боку, можливо, проблема полягає в тому, що ви в минулому помилилися і не даєте собі це забути. У такому випадку настав час вимкнути голос у голові, який постійно вас критикує. Ви повинні сказати собі, що ви є гідною людиною, попри свої невдачі, і ви повинні в це повірити.

2. Підвищуйте свою самооцінку.

Підвищення впевненості та самооцінки життєво важливе для боротьби зі страхом самотності.

Подумайте, якщо ви не бачите хорошого в собі й не можете любити себе, як ви можете розраховувати на те, що інші це робитимуть? Те, як ми сприймаємо себе, визначає, як ми поводимось та позиціонуємо себе.

Тому якщо ви постійно зосереджуєтесь на своїх вадах і помічаєте лише негатив, це єдине, що інші помітять у вас. Чим більше ви любите себе, тим більше людей будуть переконані в тому, наскільки ви чудові.

3. Прийміть те, що вам є що дати іншим.

Які ваші найкращі якості? Ви чутливі, працьовиті та / або чесні? Ви завжди хочете допомогти? Вам можна довіряти?

Напевно, у вас є деякі з цих якостей і багато чудових інших.

Щоб побороти свій страх самотності, почніть з пошуку людей, які захоплюються цими якостями і з якими ви можете цим поділитися. Однак це не обов’язково означає шукати ці якості у партнера.

Сфокусуйте свою увагу на пошуку однодумців, які доповнюють вас і з якими ви можете себе ідентифікувати. Пам’ятайте, що мати хороших друзів життєво важливо для того, щоб жити щасливо.

Після дружби, як правило, ви зможете знайти кохання, але не зациклюйтеся на цьому.

4. Змініть свою думку щодо протилежної статі.

як ефективно побороти страх самотності
Дуже багато людей мають неправильні уявлення про протилежну стать. Це може бути наслідком поганого досвіду, який змусив вас втратити довіру.

У вас є стереотипи щодо протилежної статі?

  • Усі чоловіки – свині.
  • Жінки думають лише про гроші чоловіка.
  • Чоловіки дбають лише про секс.
  • Жінки занадто емоційні.
  • Ви не можете довіряти чоловікам.
  • Усі жінки шукають вигоди.
  • Усі хороші вже зайняті.

Ці ідеї абсолютно неправильні, адже і чоловіки, і жінки шукають змістовних, довготривалих стосунків у певний момент свого життя. Звісно, завжди будуть якісь негативні приклади, але це не означає, що всі такі.

Коли у вас будуть такі думки про стосунки, буде важко подолати свій страх самотності, бо ви подумаєте, що для вас нікого не залишилося. Правда полягає в тому, що світ сповнений дивовижними людьми, ви просто повинні дозволити собі з ними познайомитися.

5. Змініть те, як ви сприймаєте свій страх самотності.

як ви сприймаєте страх самотності
Ви заздрите тим друзям, які все роблять разом? Вам стає сумно щоразу, коли ви бачите поруч щасливу пару з дітьми?

Запитайте себе, чи проблема насправді в самотності, чи це лише соціальний тиск, який викликає відчуття, ніби вам треба мати те саме.

Коли ви зважаєте на сподівання інших людей, самотність або невелика кількість друзів може здатися величезним провалом. Однак насправді це не так.

Майте на увазі, що ваша цінність така сама, незалежно від того, чи є у вас партнер. Найголовніше, що потрібно пам’ятати, це те, що ви не повинні вступати в будь-які стосунки, аби лише відповідати очікуванням когось іншого чи суспільства.

6. Зосередьтеся на тому, що у вас є.

Щоб подолати страх самотності, вам потрібно припинити відчайдушно намагатися знайти партнера. Подивіться на рідних і друзів, які піклуються про вас, і переконайтеся, що ви їх цінуєте, навіть якщо вони не ідеальні.

Подумай над цим. Люди не захочуть наблизитися до того, хто не цінує все, що у нього вже є в житті. Крім того, коли ви заводите нових друзів, вам потрібно переконатися, що вони знають, як сильно ви їх любите та дбаєте про них.

Пам’ятайте: якщо ви будете наполегливо працювати над встановленням нових стосунків, але потім не будете їх зміцнювати, ви зведете все нанівець.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.