7 порад, як мати прибраний будинок

Попри те, що ви можете відчувати себе комфортно і з безладом, прибраний будинок має свої переваги, навіть на психологічному рівні. Це дозволить вам відчувати спокій і думати краще
7 порад, як мати прибраний будинок

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Безлад – це набагато більше ніж просто речі, розкидані тут і там. Це “стиль життя”, який часто викликає заплутаність і напругу. Напевно, і у вас іноді не прибраний будинок.

Через це в цій статті ми хочемо дати вам кілька порад, які допоможуть організувати свій дім. Ці поради можна також використовувати і в інших приміщеннях, наприклад, на роботі.

Безлад – це вивчена поведінка

Для деяких людей бути не організованими є перевагою. Це тому що їм не потрібно витрачати години на прибирання. Крім того, трапляється, що й у хаосі вони можуть знайти речі набагато швидше.

Однак для того, щоб мати охайний дім і добре організувати сімейне життя, завжди краще ставити речі на свої місця. Цей метод є дуже ефективним.

Ваш розум потребує порядку, щоб мислити краще. Якщо у вас є офіс або робочий стіл, який завалений документами, папками та книгами, ви будете відволікатися набагато швидше. У результаті ви будете не достатньо зосередженими на роботі.

Ці поради, щоб мати прибраний будинок, мають багато переваг. Звичайно, безлад – це звичка, яку потрібно змінити. Це потребує часу і зусиль. А втім, ви обов’язково побачите гарні результати.

Немає нічого кращого, ніж прийти додому, де всі речі розкладені по своїх місцях. Або коли до вас приходять гості, вам буде не потрібно турбуватися про те, щоб сховати половину своїх речей у шафу!

Організація вимагає часу. Ніхто не може це заперечувати.

Однак щойно ви звикли до цього, ви зможете бути більш організованими в будь-якому середовищі. Ви зможете позбутися відчуття напруги і стресу.

Поради, як мати прибраний будинок

На наступних вихідних приділіть кілька годин, щоб прибрати свій будинок і поставити все на свої місця. Звичайно, тоді вам потрібно буде зберегти звичку. Однак коли ви побачите, як добре все виглядає, ви захочете докладати зусиль, щоб уникнути безладу.

1. Почніть з одного місця

як мати прибраний будинок

Якщо ви хочете, щоб ваш будинок був в ідеальному стані, ви не зможете водночас прибрати всі свої кімнати.

Почніть з конкретного місця, наприклад, з вітальні. Ви повинні почати з кімнати, яку ви першу бачите, коли повертаєтеся додому. (Це може бути кухня, залежно від вашого будинку).

  • Подивіться на те, що є недоречним, і покладіть на місце.
  • Принесіть речі з інших кімнат, якщо вони з цієї. Потім ви можете подбати про них, коли будете переходите до наступної кімнати.

2. Знайдіть для кожної речі конкретне місце

Просто тримайте кухонне начиння та їжу на кухні, книжки та журнали у бібліотеці, одяг та взуття у шафі тощо … Потрібно визначити конкретне місце для всього, щоб потім було легше знайти.

Якщо вам потрібне пальто, шукайте його біля дверей, а не на дивані. Це заощадить багато часу, коли ви поспішаєте і не можете знайти те, що хочете.

3. Дотримуйтесь організаційного плану

організаційний план

Ви також можете мати план прибирання для кожної кімнати. Наприклад, покласти весь брудний одяг у ящик, а потім у пральну машину. Або викинути все сміття в смітник, застелити ліжко, покласти чисту білизну в шафу та поставити меблі на місця.

Якщо ви будете йти за планом у кожній кімнаті, прибирання буде набагато простішим. Не забувайте, щоб бути більш організованими, вам потрібна стратегія. Таким чином, ви не будете прибирати всі вихідні.

4. Викиньте речі, які ви не використовуєте

Ви, напевно, багато що не використовуєте. Це можуть бути старі речі або ті, які не потрібні з тієї чи іншої причини.

Прийшов час викинути їх. Ви також можете їх відремонтувати або віддати на благодійність.

Накопичення речей є однією з причин безладу. Це тому що ви складаєте речі, які не мають певного місця, на підлозі, на стільці або в кутку.

5. Брудні речі потрібно мити

брудні речі

Одним з правил організованого дому є “Якщо ви використовуєте це, покладіть на місце. Помийте те, що забруднилося. Приберіть те, що ви дістали”. Кожен в сім’ї має це робити.

Коли ваш будинок буде чистим, і все буде прибраним, збереження цього порядку може бути найважчим. Однак це просто залежить від змінення ваших звичок. Ви також повинні розуміти, які переваги має прибраний будинок.

6. Використовуйте ящики або папки

Часто є такі речі, які ви не хочете викидати або пожертвувати, тому що вони дуже цінними для вас. Вони можуть бути необхідними, навіть якщо ви їх часто не використовуєте.

Дуже добре купувати прикрашені ящики або ящики для повторного використання для різних предметів (наприклад, приладів). Таким чином, ви не будете оточувати себе безладом.

Не забудьте позначити їх так, щоб ви знали, що в коробках. Потім покладіть їх під ваше ліжко або на останню полицю шафи . Ви також можете поставити їх у свій гараж або на деякі полиці.

7. Купуйте нові меблі

нові меблі

Можливо, у вас проблема з порядком, тому що у вас немає достатньо меблів, куди можна складати речі.

Це не означає, що ви повинні повністю заповнити свій будинок меблями, або меблі не повинні бути виправданням для вас, щоб далі купувати речі, які вам не потрібні.

Однак це могло б вирішити проблему з безладом, і ви б змогли все покласти в нову шафу.

Спробуйте слідувати нашим порадам і тоді прибраний будинок стане для вас місцем затишку та спокою.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.