Міжнародний день сім'ї: найкращий подарунок, який може дати життя

18 травня, 2019
Хоча ви можете думати, що сім'я обмежена вашими кровними родичами, ви можете розширити цю концепцію і додати ще й найближчих друзів.
 

15 травня святкують заснований Організацією Об’єднаних Націй Міжнародний день сім’ї. Щороку це свято присвячене конкретній темі або темі, яка пов’язана з магічним зв’язком між членами родини. Адже сім’я це найголовніше в житті кожної людини.

Цього року обрана для роздумів тема про “необхідність сприяння здоровому способу життя та сталому майбутньому”.

У будь-якому разі ваша сім’я – це соціальне й особисте коло, всередині якого ви виховуєте дітей і ділите цінності, поведінку і рольові моделі.

Сприяння здоровому способу життя, яке також допомагає йти в напрямку більш сталого та екологічного майбутньому, без сумніву, є зобов’язанням всіх нас перед майбутніми поколіннями та здоров’ям планети.

У сьогоднішній статті ми запрошуємо вас відсвяткувати цей особливий Міжнародний день сім’ї з нами.

Міжнародний день сім’ї – поклик серця

Жити разом і погоджувати все – це не найважливіша ознака сім’ї. Важливіше зберігати єдність, попри можливу відстань, знати, що ви поважаєте одне одного і цінуєте за все, чого досягли, і що визначає вас як особистостей.

Бути сім’єю також означає “знати, як встановлювати реальний зв’язок”, а це, як ми всі знаємо, не завжди легко.

Справді, деякі люди, можливо, ставляться до свята 15 травня з певним скептицизмом. Це може бути тому, що вони зазнали розчарувань і припинили вірити в цю первинну одиницю людського суспільства – родину.

Ми пропонуємо вам розглянути такі аспекти.

Сім’я – це не тільки кровна спорідненість, але й також прояв вірності

 
Cім'я їжаків
Ви можете не ладити з деякими членами сім’ї, але це не повинно змусити вас припинити вірити в те, що означає саме слово “сім’я”.

  • Сім’я – це мережа різних осіб, об’єднаних прихильністю, любов’ю і повагою. Не має значення, чи є генетичний компонент. Ваша сім’я складається з людей, близьких до вас.
  • Родичів дає вам сімейне древо, але стосунки, які ви встановлюєте з ними, формуються на основі справжньої прихильності та емоційного збагачення, що приносить вам щастя.
  • Іноді бабуся чи тітка може стати вашою справжньою “матір’ю” або мати може виконувати роль батька, бабусі, тітки чи кузенів.

Кожні обставини є унікальними й винятковими. Ваше серце підказує, хто справжні члени вашої родини, яка може містить близьких друзів теж. Чому ні?

Великі сім’ї, маленькі сім’ї

  • Сім’ї бувають різних форм, кольорів і розмірів, що тільки окремі члени можуть розуміти й насолоджуватися.
  • Вони можуть бути розширені, з багатьма братами й сестрами, двоюрідними братами, тітками та дядьками, онуками. Усі дружать, із задоволенням збираються, і є система підтримки. Жодна відстань не заважає давати розраду або допомагати в разі потреби.
  • Є неповні сім’ї, де один з батьків виховує дітей з мужністю і зусиллями, даючи їм все, що може: усмішки та розмови, спільні мрії та цілі.
 
Мати і немовля

Сім’ї – це скарби, які не варто сприймати як належне

Важливо пам’ятати, що сім’я є архіпелагом, утвореним з дрібних островів. У всіх нас є, наприклад, батьки, тітки та дядьки, двоюрідні брати та сестри.

Так само ми формуємо власні сім’ї з партнерами, яких вибираємо, друзями, які стали як брати та сестри, а згодом, можливо, навіть нашими дітьми.

  • Сім’ї – це скарби, які варто цінувати, незалежно від того, звідки вони прийшли.
  • Іноді, коли ви занурені в особистий проект з вашою половинкою або дітьми, ви можете дещо нехтувати батьками, яких сильно любите, однак не відвідуєте так часто, як необхідно.
  • Без сумніву, вони близькі до вашого серця, але любов і прихильність вимагають постійного зв’язку у формі слів, емоцій, радості й дрібниць.
  • Не нехтуйте ними. Відвідайте свою сім’ю, збирайтеся разом, встановлюйте нові зв’язки з власною родиною і робіть те саме з родиною вашого партнера або друзями.

Це позитивний досвід, який допомагає будувати соціальні зв’язки та нові взаємини. Саме це і створює когнітивний резерв.

сім'я
 

Цінувати теперішнє важливо для того, щоб піклуватися про власну сім’ю і насолоджуватися моментом.

Прямуйте до щастя, попри суперечки, практикуйте прощення та взаємоповагу. Як пропонує цьогорічна тема Міжнародного дня сім’ї, також прагніть вести здоровий спосіб життя на шляху до сталого майбутнього.