8 основних симптомів діабету, які не можна ігнорувати

Читайте далі, які симптоми діабету не можна ігнорувати.
8 основних симптомів діабету, які не можна ігнорувати

Останнє оновлення: 26 лютого, 2019

Діабет – це серйозний розлад, який виникає у результаті порушення здатності організму засвоювати глюкозу. Незалежно від яких симптомів діабету ви страждаєте, ми радимо не зволікати з лікуванням захворювання, адже при діабеті в організмі людини накопичується надлишок цукру.

Звісно, глюкоза є незамінною для правильного функціонування всіх внутрішніх органів та систем. Ця речовина є природним джерелом енергії для клітин, з яких складаються всі тканини та м’язи, у тому числі й головний мозок людини.

Коли організм втрачає здатність засвоювати глюкозу, це може призвести до розвитку неймовірно серйозних ускладнень, адже при надлишку глюкози в організмі погіршується робота всіх внутрішніх органів.

Розрізняють два види діабету, а саме діабет першого типу та діабет другого типу. На жаль, ці два типи є невиліковними. Окрім них є ще два види діабету, які є оборотними та піддаються терапії – це предіабет (схильність до розвитку діабету) та гестаційний діабет (підвищення цукру у крові під час вагітності).

Оскільки саме від своєчасного діагностування захворювання залежить ефективність лікування, сьогодні ми розповімо про 8 основних симптомів діабету, за якими ви зможете вчасно розпізнати хворобу.

Причини розвитку діабету

визначення рівня цукру в крові за допомогою глюкометра

Діабет виникає тоді, коли організм не виробляє достатню кількість інсуліну або втрачає здатність утилізовувати його належним чином.

Інсулін – це речовина, яку продукує підшлункова залоза. Головною функцією інсуліну є зменшення кількості глюкози у крові.

Вченим досі не вдалося встановити однозначних причин розвитку діабету першого типу. Серед можливих несприятливих факторів, що можуть спровокувати саме цей вид діабету є ослаблення імунної системи, що призводить до руйнування клітин, які відповідають за процес вироблення інсуліну у підшлунковій залозі.

Предіабет та діабет другого типу виникають у тому випадку, коли клітини внутрішніх органів втрачають здатність засвоювати інсулін, а підшлункова залоза не може виробити достатню кількість нового інсуліну, щоб усунути проблему.

Зверніть увагу, що гормональні зміни в організмі під час вагітності також можуть спровокувати інсулінорезистентність. Якщо підшлункова залоза не зможе продукувати інсулін у достатній кількості, відбудеться різке накопичення глюкози у крові.

Не забувайте, що якщо вчасно не зайнятися лікуванням цієї проблеми, це може призвести до розвитку гестаційного діабету під час вагітності.

8 Основних симптомів діабету

Зверніть увагу, що чимало симптомів діабету на першій стадії можна легко сплутати з ознаками інших захворювань. З цих міркувань ми рекомендуємо одразу звертатися до лікаря при появі перших симптомів діабету, адже лише за допомогою спеціальних аналізів можна встановити точний діагноз.

1. Постійне відчуття спраги

симптоми діабету - спрага

Коли організм перестає нормально засвоювати глюкозу, її надмірне накопичення у крові призводить до порушення водного балансу та провокує зневоднення. У результаті організм не виробляє достатньо слини, і людина постійно відчуває сильну спрагу.

2. Часте сечовипускання

Хворі на цукровий діабет відчувають часті позиви до туалету, оскільки ниркам доводиться працювати значно важче, щоб вивести надлишок цукру з крові.

На жаль, у результаті цього організм втрачає здатність виводити токсини та шкідливі відходи. Усі ці ускладнення призводять до порушення роботи сечової системи.

3. Розлади сну

Якщо вчасно не зайнятися лікуванням діабету та контролем рівня цукру у крові, у хворого можуть виникнути розлади сну та безсоння.

Зверніть увагу, що при діабеті другого типу хворому дуже важко заснути. Сон у таких хворих є неспокійним та уривчастим, через що людина постійно відчуває втому та виснаження.

4. Повільне загоєння ран

симптоми діабету - повільне загоєння ран

Коли йдеться про основні симптоми діабету, неможливо не згадати саме про цю типову ознаку підвищеного рівня цукру у крові. У хворих на цукровий діабет виразки на шкірі та поверхневі рани гояться дуже повільно, або ж постійно гнояться та не загоюються взагалі.

5. Інфекції сечовивідних шляхів

Коли організм втрачає здатність засвоювати глюкозу, це призводить до ослаблення імунної системи. Окрім негативного впливу на роботу нирок це ускладнення робить організм більш вразливим до розвитку інфекцій сечовивідних шляхів.

6. Проблеми з ногами

Хворі на діабет повинні неодмінно приділяти особливу увагу стану своїх ніг. Саме ця частина тіла при захворюванні на цукровий діабет найбільше страждає через порушення кровообігу, затримку рідини та низку інших неприємних симптомів, які з часом призводять до серйозних ускладнень та порушень у роботі внутрішніх органів та систем.

7. Погіршення зору

погіршення зору свідчить про діабет

Зневоднення організму, яке виникає у результаті підвищення цукру у крові, негативно впливає на зір людини. Дуже часто хворі на діабет страждають через пошкодження кровоносних судин, що з часом призводить до погіршення зору.

8. Підвищена сухість шкіри

Діабет другого типу часто призводить до порушення кровообігу та погіршення стану шкіри. Саме тому хворі на цукровий діабет скаржаться на надмірну сухість шкіри, а також на втрату її пружності та непривабливий зовнішній вигляд.

Як вчасно діагностувати діабет?

Якщо у вас виникли підозри на симптоми діабету, радимо негайно звернутися до лікаря. Вчасна діагностика не тільки збільшує шанси на одужання, але й зменшує ризики негативного впливу цього захворювання на стан та функціонування внутрішніх органів.

Для підтвердження або спростування діагнозу лікар може призначити такі аналізи:

  • Визначення рівня глікозильованого гемоглобіну. Завдяки цьому комплексному аналізу можна встановити середній рівень цукру у крові за останні 2-3 місяці.
  • Одноразовий аналіз рівня гюкози в організмі (проводиться у будь-яку пору дня).
  • Аналіз рівня глюкози у крові, що проводиться натщесерце.
  • Аналіз на переносимість глюкози.

Щойно діагноз підтвердиться, радимо одразу переглянути свої щоденні звички та змінити спосіб життя. Саме за умови дотримання рекомендацій лікаря та активного способу життя без шкідливих звичок можна покращити самопочуття та підвищити ефективність лікування.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.