8 засобів для профілактики інфекції сечовивідних шляхів

Попри те, що часто ми не вбачаємо небезпеки у затягуванні з відвідинами туалету, насправді це може призвести до стрімкого розмноження бактерій та розвитку інфекції сечовивідних шляхів.
8 засобів для профілактики інфекції сечовивідних шляхів

Останнє оновлення: 15 березня, 2019

Інфекції сечовивідних шляхів – це захворювання, до яких призводить неконтрольований стрімкий ріст бактерій та вірусів.

Присутність в організмі запального процесу свідчить про ослаблення імунітету, адже саме імунна система виробляє антитіла, які необхідні для успішної боротьби з хвороботворними мікроорганізмами.

Зазвичай інфекції сечовивідних шляхів супроводжуються цілою низкою неприємних симптомів, зокрема появою пекучих больових відчуттів під час сечовипускання. До того ж, дуже часто хворі відчувають погіршення самопочуття, зокрема лихоманку або озноб, а сама сеча може змінювати свій колір.

Ця проблема може вразити кожну людину у будь-якому віці, проте найчастіше страждають через інфекції сечовивідних шляхів саме жінки. Пояснення цьому досить просте: сечовивідні канали у жінок є значно коротшими, аніж у чоловіків, тому бактеріям легше ними пересуватися.

Попри, що інфекції сечовивідних шляхів характеризуються одиничною появою та досить безпроблемним перебігом, якщо їх не лікувати, з часом це може призвести розвитку інших серйозних ускладнень.

Саме тому дуже важливо знати, як правильно запобігати розвиткові цих інфекційних процесів. Це можна зробити за умови дотримання здорового способу життя та виконання певних рекомендацій, які допоможуть зменшити ризик розвитку інфекції та запалення.

Ефективні методи профілактики інфекції сечовивідних шляхів

1. Носіть лише якісну бавовняну білизну

методи профілактики інфекції сечовивідних шляхів

Попри те, що більшість жінок не приділяють великої уваги цьому питанню, насправді якість тканини, з якої виробляють спідню білизну, є дуже важливою. Це особливо актуально, якщо ви хочете запобігти розвиткові інфекції сечовивідних шляхів та інших проблем в інтимній зоні.

З метою профілактики інфекцій краще не носити білизну, яка повністю виготовлена з синтетики і не має бавовняної вкладки навіть у тій зоні, з якою контактують статеві органи. Спідня білизна зі штучних матеріалів не дозволяє тілу дихати та погано вбирає рідину, створюючи тим самим сприятливе середовище для росту та розмноження бактерій.

 • Наполегливо радимо віддавати перевагу білизні, що виготовлена з якісної бавовни. Звертайте увагу і на розмір, адже надто тісна спідня білизна також може зашкодити здоров’ю.

2. Пийте якомога більше чистої води впродовж дня

Дуже часто спусковим механізмом, який призводить до розвитку інфекції сечовивідних шляхів, є зневоднення організму. 

Нестача рідини також негативно впливає на роботу нирок. До того ж, через нечасте сечовипускання прискорюється ріст хвороботворних мікроорганізмів.

Не забувайте, що нестача рідини в організмі призводить до розвитку запалення різних органів. Якщо ігнорувати проблему, самопочуття людини значно погіршиться, а внутрішні органи перестануть виконувати свої функції належним чином.

 • Для того, щоб запобігти появі ускладнень та тривожних симптомів, радимо випивати щонайменше по 6-8 склянок чистої води щодня.

3. Не ігноруйте позиви до туалету

утримання сечі викликає інфекції сечовивідних шляхів

Звісно, затримання сечі впродовж кількох хвилин не несе серйозної шкоди здоров’ю.

Проблеми виникають, коли людина ігнорує позиви до туалету впродовж тривалого періоду часу, адже якщо ви регулярно утримуєте сечу, з часом це може призвести до запалення сечового міхура.

Ці ускладнення суттєво підвищують ризик розвитку інфекції сечовивідних шляхів, адже тривале утримання сечі посилює здатність бактерій атакувати організм.

 • Дуже важливо відвідувати туалет при появі перших позивів, навіть якщо вони виникають надто часто.

4. Не використовуйте ароматизованих засобів для інтимної гігієни

Для того, щоб підтримувати статеві органи у чистоті, зовсім не обов’язково використовувати косметичні засоби із сильним ароматом.

Зазвичай у такому милі та лосьйонах для інтимної гігієни присутня велика кількість хімікатів, які здатні змінювати рівень рН в організмі. Це збільшує ризик розвитку бактеріальних та грибкових атак.

Деякі косметичні засоби негативно впливають на рівень зволоження в інтимній зоні, а це також робить організм більш вразливим до різноманітних інфекцій.

 • Для інтимної гігієни використовуйте лише натуральне мило з нейтральним запахом.
 • Не використовуйте для догляду за статевими органами тальк, а також ароматизовані лосьйони та жіночі дезодоранти.

5. Відмовтеся від шкідливих продуктів

їжа для боротьби з інфекціями сечових шляхів

Зловживання деякими продуктами також може послабити імунну систему та збільшити ризик розвитку різноманітних інфекцій.

Причиною цього є те, що певні харчові продукти викликають запальні реакції у тканинах внутрішніх органів. Якщо постійно вживати шкідливу їжу, це створить сприятливе середовище для росту та розмноження хвороботворних бактерій.

Ось перелік продуктів, споживання яких потрібно обмежити з метою профілактики інфекції сечовивідних шляхів:

 • Гострі приправи
 • Кава та інші напої, що містять кофеїн
 • Алкогольні напої
 • Шинка та інші ковбасні вироби
 • Рафінований цукор
 • Продукти та страви, що містять багато солі

6. Відвідуйте туалет одразу після статевого акту

Після статевого контакту краще одразу піти до туалету, адже саме сеча допоможе вивести мікроби, які осідають в уретрі.

Неодмінно візьміть  за правило  відвідувати туалет до та після сексу. Завдяки цьому ви зможете запобігти розвитку інфекції сечовивідних шляхів та сечового міхура.

7. Не носіть вологий одяг впродовж тривалого періоду часу

вологий одяг може призвести до інфекції

Люди, які страждають на інфекції сечовивідних шляхів, повинні одразу знімати вологий одяг після купання, адже вогке середовище є сприятливим для атак небезпечних бактерій.

 • Будь-який вологий одяг, що контактує зі статевими органами, збільшує ризик розвитку бактеріальних інфекцій.

8. Для профілактики інфекції сечовивідних шляхів вживайте продукти з пробіотиками

Регулярне вживання продуктів з високим вмістом пробіотиків є неймовірно корисною звичкою, адже вони зменшують ризик розвитку інфекцій та появи запальних процесів в організмі.

Ці продукти характеризуються високою кількістю живих культур у своєму складі. Саме завдяки цьому пробіотики є незамінними помічниками у боротьбі зі згубним впливом бактерій, грибків та вірусів.

Ось кілька продуктів, що містять багато пробіотиків:

 • Натуральний йогурт
 • Кефір
 • Квашена капуста
 • Мікроводорості
 • Квашені або мариновані огірки
 • Місо-суп
 • Темний шоколад

Неодмінно використовуйте всі ці поради у комплексі, адже усі разом вони допоможуть запобігти розвиткові запалення та інфекційних захворювань.

Якщо ви помітили перші ознаки інфекції сечовивідних шляхів, одразу зверніться за допомогою до лікаря, щоб уникнути серйозних ускладнень.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.