9 продуктів для очищення артерій

20 Січня, 2019
Для очищення артерій та покращення кровообігу, потрібно додати до свого щоденного раціону продукти, які сприяють очищенню крові та знижують рівень холестерину.

Впродовж останніх років спостерігається значний ріст захворювань серцево-судинної системи. Серед них можна виділити високий рівень холестерину та тригліцеридів, а також закупорку артерій. Саме через є важливим своєчасне очищення артерій, правильне харчування та спорт.

Побоюючись негативних наслідків, до яких можуть призвести ці захворювання, багато людей почали змінювати свій звичний спосіб життя. Дієтологи та експерти зі здорового харчування наголошують на необхідності дотримуватися принципів правильного харчування, щоб запобігти розладам внутрішніх органів та систем.

Найгірший вплив на організм людини має сидячий спосіб життя. Низька активність може стати причиною багатьох різноманітних захворювань. На жаль, якщо ви будете далі вести неправильний спосіб життя, це може призвести до трагічних наслідків.

Серцеві захворювання – це повільні вбивці організму. Вони мають здатність руйнувати життєво важливі органи.

На щастя, вчені довели, що зміна раціону може допомогти запобігти розвиткові захворювань серцево-судинної системи. Існує ціла низка продуктів, які мають здатність очищувати кров. Інакше кажучи, ці продукти допоможуть вивести з організму токсини та покращити кровообіг.

Наразі багато людей цікавляться проблемою правильного харчування, саме тому у цій статті ми зібрали продукти для очищення артерій та покращення кровообігу.

Розгляньмо їх детальніше.

9 продуктів для очищення артерій

1. Часник

часник

Часник є дуже популярним та широко відомим продуктом. Його використовують не лише у кулінарії, але й у нетрадиційній медицині для приготування лікувальних засобів.

Головною перевагою часнику є наявність у ньому речовини, яка має назву “аліцин”. Цей компонент має здатність боротися з вільними радикалами та балансувати рівень холестерину у крові.

Аліцин допомагає знижувати рівень поганого холестерину. Саме поганий холестерин вважають головною причиною утворення кров’яних бляшок та закупорки артерій.

Окрім аліцину, часник багатий на вміст клітковини, вітамінів та мінералів. Усі ці поживні елементи підходять для очищення артерій, а також покращують стан серцево-судинної та кровоносної систем.

2. Вівсянка

Регулярне вживання вівсянки на сніданок повинно стати вашою звичкою, адже саме ця крупа має здатність покращувати роботу серця.

Вівсянка є надзвичайно корисною, бо у ній міститься велика кількість вуглеводів. Вівсяна крупа легко втягує у себе воду, тому для приготування ситного сніданку вам знадобиться всього жменя вівсянки.

Вівсянка не дає холестерину прилипати до стінок артерій. Цією здатністю крупа завдячує наявністю у своєму складі розчинної клітковини.

Люди, які регулярно вживають вівсянку, помічають покращення свого самопочуття. До того ж, вівсянка знижує ризик розвитку ожиріння.

3. Перець та каєнський перець

перець

Каєнський перець містить велику кількість антиоксидантів, які знижують рівень поганого холестерину в артеріях. Ця речовина більше відома під назвою “капсаїцин”.

Якщо ви регулярно вживатимете цей перець, то вже зовсім скоро помітите покращення свого самопочуття. Наприклад, ви збалансуєте кров’яний тиск та знизите ризик розвитку тромбозу.

Цей продукт ми наполегливо рекомендуємо до вживання людям, які страждають на ожиріння, мають схильність до розвитку захворювань серцево-судинної системи та ризикують отримати серцевий напад.

4. Лимон

Лимони – дуже популярний та використовуваний продукт, який найбільше цінують за високий вміст у ньому вітаміну С. Лимон містить велику кількість антиоксидантів, які мають здатність знижувати кров’яний тиск та зменшувати запальний процес в організмі.

Завдяки високому вмісту натуральний ефірних олій, антиоксидантів та вітамінів, лимони є незамінними помічниками у боротьбі проти різноманітних захворювань. Крім того, вони сприяють очищенню крові та виводять з організму зайву рідину.

5. Гранат

гранат

Гранат є просто чудовим продуктом. Рослинні сполуки, що містяться у цьому фрукті у великих кількостях, є потужними антиоксидантами. Саме вони захищають кровоносну систему людини від окислення жирів.

Регулярне вживання гранатів допоможе зменшити кількість кров’яних бляшок у ваших артеріях.

Крім того, гранат стимулює вироблення оксиду азоту у крові. Завдяки цьому кровоносні судини розширюються, а тиск нормалізується.

6. Насіння льону для очищення артерій

Насіння льону є одним із найпопулярніших продуктів серед прибічників здорового харчування. І справді, у своєму складі цей продукт містить багато поживних речовин для організму людини.

Льон багатий на жирні кислоти, антиоксиданти, протеїн та активні сполуки з протизапальними властивостями. Завдяки цьому льон є незамінним помічником у боротьбі із захворюваннями серцево-судинної системи.

Насіння льону є потужним джерелом альфа-ліноленової кислоти. Вона допомагає очищувати артерії від кров’яних бляшок та жирів.

До того ж, у льоні багато клітковини, яка допомагає регулювати та навіть усувати поганий холестерин.

7. Оливкова олія

оливкова олія

Оливкова олія першого віджиму чудово допомагає для здоров’я серця та очищення артерій. Крім того, вона чудово бореться з високим рівнем холестерину в організмі.

Цей вид олії містить лише корисні жири, а ще вона менше окислюється, ніж інші рослинні олії.

8. Авокадо

Цей корисний фрукт є надзвичайно корисним для здоров’я. У ньому міститься велика кількість жирних кислот та антиоксидантів, які мають здатність боротися з вільними радикалами.

Якщо ви щодня їстимете половинку авокадо, то зможете таким чином знизити рівень жирів в організмі. Крім того, авокадо прискорює метаболізм та знижує ризик розвитку атеросклерозу.

9. Помідори

червоні помідори

Томати є надзвичайно потужними антиоксидантами. Вони сприяють зниженню рівня холестерину в організмі та стимулюють очищення артерій від кров’яних бляшок.

Помідори можна вживати у сирому вигляді, додавати до салатів та готувати з них сік. Саме так ми отримаємо від них максимальну користь. Утім, зверніть увагу, що антиоксидантна сполука “лікопін” сильніше розкривається у томатах, які вже пройшли термічну обробку.

Ви спитаєте, як часто треба вживати ці корисні продукти? Обов’язково додайте їх до свого щоденного раціону, і вже зовсім скоро ви помітите, як покращується ваше самопочуття.

  • Brown, L., Rosner, B., Willett, W. W., & Sacks, F. M. (1999). Cholesterol-lowering effects of dietary fiber: A meta-analysis. American Journal of Clinical Nutrition. http://doi.org/10.1093/ajcn/69.1.30
  • Lawes, C. M. M., Hoorn, S. Vander, Law, M. R., & Rodgers, A. (2004). High cholesterol. In Comparitive Quantification of Health Risks. https://doi.org/10.1007/s11356-012-1164-x
  • Hafiane, A., & Genest, J. (2013). HDL, atherosclerosis, and emerging therapies. Cholesterol. https://doi.org/10.1155/2013/891403
  • Lauer, M. (2012). High Blood Cholesterol. NIH Medline Plus. https://doi.org/10.1109/PESC.1997.616929