Час не знищує спогадів, а розставляє все на свої місця

Кожна людина є результатом власних вчинків, слів, досвіду та досягнень. Утім, не варто забувати, що ви також можете називатися єдиним творцем власної реальності.
Час не знищує спогадів, а розставляє все на свої місця

Останнє оновлення: 16 грудня, 2018

Час є величиною магічною, владною та невблаганною. Однак допоки ви не почали розцінювати себе як маріонетку, підвладну часові, варто запам’ятати таку істину: ви і тільки ви є творцем власної долі.

На жаль, багато людей керуються девізом: “Нехай вчорашній день назавжди залишається у минулому“. Вони вважають, що минулі події не мають жодного значення, тому що кожен наступний день дає нові можливості для розвитку та самореалізації, а тому не варто зациклювати свою увагу на тому, що вже відбулося.

Попри те, що таке ставлення до життя справді допомагає рости й не стояти на місці, не варто забувати: ваша особистість на нинішній день є результатом усіх ваших вчинків, слів, досвіду та досягнень (причому, не лише власних, але й у межах колективу та сім’ї).

Минуле кожної людини – це невіддільна частина її теперішнього, і саме минуле робить вас тими, ким ви є нині. Час змінює людину впродовж життя та визначає її майбутнє, тож не варто знецінювати своє минуле.

Сьогодні ми детальніше розповімо про вплив часу на життя людей та змусимо вас замислитися над його цінністю.

Час завжди розставляє все на свої місця

Насправді час не лише розставляє пріоритети, а дає кожній людині те, на що вона заслуговує. Іноді такий стан речей може здатися несправедливим, а сам час – невблаганним ворогом.

Подумайте, якщо ви – добра людина, чому ж ви почуваєтесь нещасними? Відповідь на це питання проста: ваше нещастя пустило корені вже у теперішньому часі, а не взяло початок з минулого.

Саме тому, якщо вам чогось бракує нині, потрібно негайно брати ситуацію під контроль та боротися за своє щастя.

час

Ось декілька простих прикладів, які допоможуть вам детальніше зрозуміти цю проблему:

 • Люди, які часто відчувають на собі корисливість та егоїзм з боку оточення, можуть переносити негативні емоції у власну сім’ю, а ще вони часто замикаються у собі.
 • Таким людям важко вийти за межі зони власного комфорту та отримувати задоволення від теперішнього. Їх часто відвідують думки, що життя пішло шкереберть, і жоден план не був втілений у реальність.
 • Людина, яка посіє образу на весь навколишній світ, пожне самотність.

Напрошується один висновок – усе, що ви віддаєте, рано чи пізно повернеться, тому не варто сіяти негатив, бо зібраний врожай навряд чи вас потішить.

Ви є результатом власних почуттів та вражень, проте кожній людині під силу змінитись

Чи можуть люди змінюватися? Насправді, особистість – це дуже складне поняття. Її складають гени, навколишнє середовище та життєвий досвід.

Звісно, за один день нікому не під силу докорінно змінитися. Утім, кожна людина має здатність поступово дорослішати. Усі ми з віком починаємо помічати власні недоліки, а тому шукаємо шляхів до самовдосконалення.

Свою особистість люди, на жаль, змінити не в змозі, проти вони здатні докорінно виправити своє сприйняття довколишнього світу та власних вад. Запам’ятайте, що розвиток можливий лише тоді, коли ви усвідомлюєте потребу в ньому.

Кожна людина є результатом усього побаченого та почутого за життя, проте не варто забувати, що лише ми є творцями власного життя та щастя. Якщо у вас є бажання змінити щось у своєму житті, вам це неодмінно вдасться.

дівчина з кораблем на спині

Коли час грає проти вас

На жаль, добра вдача та товариськість не гарантують безхмарного життя і не захищають від негараздів, які можуть трапитися на вашому шляху.

Добре відомий вислів “час уже розставить на свої місця” також не варто сприймати однозначно, адже він не передбачає справедливості та рівності між людьми. Ось кілька прикладів:

 • Якщо ви даруєте партнерові безмежну любов та повагу, то він віддячуватиме вам тим самим (насправді таке трапляється далеко не завжди).
 • Якщо ви покірно виконуєте всі вказівки начальника, він ставитиметься до вас з такою ж відданістю та щирістю (на жаль, ця думка часто виявляється оманливою).
 • Якщо ви виховували своїх дітей у любові та завжди запопадливо реалізовували всі їхні забаганки, вони робитимуть для вас те саме на схилі літ (повірте, більшість батьків, які вже пройшли через цей етап у житті, запевнять вас, що часто все відбувається геть інакше).

На перший погляд такий стан речей може здатися несправедливим, проте насправді життєва рівновага і не передбачає всюдисущої справедливості. Не варто сподіватися, що життя винагородить вас по заслугах, і чим більше ви віддасте, тим більше отримаєте у відповідь. На жаль, гарна вдача та людяність не є запоруками щастя.

Вам може бути цікаво прочитати про 8 причин, чому ваша сеча погано пахне

Бувають миті, коли час може зіграти з людиною злий жарт, тож варто знати, як діяти у таких ситуаціях.

гола жінка

Як реагувати на несправедливість довкола

Ніколи не залишайтеся осторонь, коли йдеться про несправедливість. Якщо ви помітили негативне ставлення з боку когось зі свого оточення, не варто надто близько брати образу до серця або вдавати з себе жертву обставин. Реагуйте, і робіть це негайно.

 • Якщо ви вважаєте, що час до вас занадто жорстокий, змініть своє ставлення до життя та станьте творцем власного щастя. Запам’ятайте, що людина не повинна бути маріонеткою у руках фатуму. Ми всі є воїнами, які щодня змушені боротися з невдачами та негараздами.
 • Добра вдача та вміння співпереживати роблять людину вразливою. Ви можете турбуватися про інших людей, розділяти їхні переживання та брати до серця їхні невдачі, і саме це може зіграти з вами злий жарт. Дуже часто оточення використовує таких відкритих та щирих людей з корисливою метою, тож будьте обережні.
 • Будьте сміливими та не припиняйте творити дива. Якщо ви звикли сіяти довкола себе зерна доброти, не кидайте цієї справи лише тому, що інші люди довкола цього не роблять або критикують ваші дії.

Слухайтеся своєї інтуїції та залишайтеся гідною людиною, яка не лише вміє бути щасливою сама, але й охоче ділиться щастям з іншими. • Титаренко, Т. (2017). Щастя, здоров’я, благополуччя. Досягнення недосяжного. Психологія Особистості. https://doi.org/$$CISSN$$V1565-8090
 • Пурло, О. (2009). “Суб’єктний” та “авторський” підходи до життєтворчості особистості. Соціальна Психологія.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.