5 найпоширеніших вад стегон

5 найпоширеніших вад стегон
5 найпоширеніших вад стегон

Останнє оновлення: 16 лютого, 2019

На жаль, стегна – це та частина тіла, якій часто не надають належної уваги. Більшість людей ігнорують вади стегон та не звертаються до лікаря при появі неприємних больових відчуттів в цій області.

Оскільки стегно – це суглоб, основною його функцією є з’єднання та підтримка однієї або більше кісток. Основним завданням стегна є профілактика зміщення клубової кістки, та стегнової кістки.

схематичне зображення стегон та кульшових суглобів

Стегна

Навіть саме розташування стегон між тулубом та кінцівками говорить про те, наскільки важливими вони є для правильної роботи організму. Стегна не лише несуть на собі велику вагу, але й беруть участь майже у кожному русі людини.

Стегна мають здатність згинатися та повертатися, а отже вони є своєрідним великим шарніром, без якого люди не могли б пересуватися.

Що стосується фізіологічної структури, не можна забувати про ще одну важливу складову стегна – кульшовий суглоб. Він утворений суглобовою поверхнею голівки стегнової кістки та півмісяцевою поверхнею вертлюгової западини тазової кістки.

Попри те, що стегна є найсильнішими суглобами в організмі людини, вони  також  часто потерпають від шкідливого впливу зовнішніх факторів, що з часом можуть призвести до негативних наслідків.

Найпоширеніші вади стегон

Стегна людини є доволі міцними, проте й вони можуть мати певні вади. Найпоширеніші вади стегон мають назву тих областей, де вони розташовуються, і вилікувати їх нескладно. Втім, інші недоліки важче виявити, а ще їх непросто позбутися.

У цій статті ми поговоримо про найпоширеніші вади стегна та ефективні способи боротьби з ними.

1. Спортивна грижа (пубалгія)

спортивна грижа, що супроводжується болем

Пубалгія, також відома як спортивна грижа та грижа Ґілмораце травма м’язів в області паху.

Спортивна грижа – це хронічний запальний процес в організмі.

М’язи, які найчастіше потерпають від грижі – це черевні м’язи та привідний м’яз стегна.

2. Остеоартрит стегна або кульшового суглоба

Попри те, що стегна є найсильнішими та найважливішими суглобами в організмі, при остеоартриті вони страждають від неприємних болючих відчуттів.

Зазвичай до погіршення стану та функціонування стегон призводять зміни структури суглобового хряща.

  • На жаль, зазвичай остеоартрит є дегенеративним захворюванням.
  • Саме тому знерухомлення вражених ділянок тіла відбувається із шаленою швидкістю.

3. Недосконалий остеогенез

вади стегон - недосконалий остеогенез

Остеогенез також відомий під більш зрозумілою для загалу назвою – хвороба крихких кісток.

  • Це захворювання вражає кісткову тканину в організмі людини, зокрема й тканину стегон.
  • Цей синдром має генетичний або вроджений характер.

Оскільки ця частина тіла є більш вразливою до травм, ніж інші, найчастіше від недосконалого остеогенезу страждають саме стегна.

4. Безсудинний некроз стегна

Некроз – це відмирання тканини. Коли некроз вражає нижні кінцівки, він завдає сильної шкоди голівці стегна.

Однією з головних причин розвитку безсудинного некрозу є поганий кровотік. Якщо це захворювання не виявити та не вилікувати вчасно, воно стане хронічним.

Часто причиною некрозу стегна стає перелом стегна. Оскільки при цьому кровоносні судини стискаються або ламаються, тканини відмирають, і розвивається безсудинний некроз стегна.

5. Синдром стегново-вертлюгового співудару

синдром стегново-вертлюгового співудару

Аналізуючи найпоширеніші вади стегна, не варто забувати про синдром стегново-вертлюгового співудару. Його розвиток призводить до утруднення руху в ділянці стегнової впадини, у результаті чого відбувається сильне та болюче тертя.

Природа цього захворювання достеменно невідома й досі. Усе, що вдалося з’ясувати вченим – це те, що найсильніше цей синдром вражає стегно та вертлюгову впадину.

Біль, який супроводжує це захворювання, є майже нестерпним.

Звісно, вразити синдром стегново-вертлюгового співудару може кожного, проте найчастіше у групі ризику опиняються молоді люди та спортсмени. Лікарі вважають основною причиною розвитку цього захворювання артрит. Саме тому, якщо ви страждаєте на артрит, будьте обережні та стежте за своїм самопочуттям, щоб мати змогу вчасно виявити проблему.  • Anderson K, Strickland SM, Warren R. Hip and groin injuries in athletes. American Journal of Sports Medicine. 2001.
  • Dupré J-P, Bhyssenne D, Keller G, Poitou N. Estudio articular de la cadera. EMC – Kinesiterapia – Med Física. 2000.
  • Márquez Arabia, Jaime, Márquez Arabia, Wiliam. Artrosis y actividad física Arthrosis and physical activity Arthrose et activité physique. Rev Cuba Ortop y Traumatol. 2014.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.