Хочете подорослішати - навчіться боротися з труднощами

Хочете подорослішати - навчіться боротися з труднощами
Хочете подорослішати - навчіться боротися з труднощами

Останнє оновлення: 06 грудня, 2018

Процес дорослішання передбачає не лише щорічне святкування дня народження та споглядання свого віддзеркалення у пошуках першої мімічної зморшки. Стати дорослим – це, насамперед, навчитись переборювати труднощі та засвоювати життєву мудрість, яка й робить людину сильною, вільною та щасливою.Радимо вам засвоїти одну поширену істину: іноді не варто розраховувати на те, що образи та страхи зникнуть з плином часу самі собою, без стороннього втручання.

Попри те, що час справді має здатність загоювати рани, допоки це станеться, людині властиво таїти образу на людей, які її кривдили, та остерігатися неприємних ситуацій, які вже завдавали їй шкоди раніше.

“Бути дорослим” означає вміти радіти тим митям, коли ви врешті можете сміливо подивитися у вічі своєму страху та висміяти його, забувши про увесь біль, який вам довелось пережити через свої побоювання.

Щоб засвоїти цю життєву мудрість, вам доведеться навчитись боротися зі своїми страхами та змінити своє ставлення до життя. Розгляньмо, як можна цього досягнути.

Дорослішання – це мистецтво контролювати свої емоції

Життєвий досвід не приходить сам собою лише тому, що вам виповнилось 30, 40, 50 чи навіть 70 років. На жаль, навіть проживши не одне десятиліття, багато людей так і не вміють опановувати себе та відновлювати внутрішню рівновагу, коли йдеться про емоційну зрілість.

дорослішання

Мабуть, зараз у вас на язиці крутиться лише одне питання: невже потрібно страждати, щоб навчитись опановувати себе?

Наша відповідь однозначна – ні. Ніяких страждань ми від вас не вимагаємо й не очікуємо. Щастя – ось найкращий вчитель і показник, адже саме воно демонструє, що для вас важливо, що приносить вам задоволення, що для вас є справді цінним та життєво необхідним.

Втім, часто саме страждання і спонукають людину до рішучих дій. Той емоційний біль, який людині іноді доводиться переживати, більшість описує як “перевтілення”, “реінкарнацію“. І саме ця друга поява на світ відкриває перед людиною, яка збирається з силами та переборює свої страждання, величезну кількість нових можливостей.

Рекомендуємо детальніше розглянути це явище.

реінкарнація

Ваш мозок не вміє бути щасливим

Сподіваємось, це припущення привернуло вашу увагу. До прикладу, біолог Естаніслао Бахрак, експерт у галузі церебральної нейропластики, стверджує, що єдине, у чому справді зацікавлений мозок людини – це виживання.

  • Щастя – це головна мета кожної людини, яка залишається незмінною протягом багатьох поколінь.
  • Втім, навіть після цілої вервиці еволюційних змін та досягнень у галузі генетики, люди так і не навчились почуватись цілковито щасливими.
  • Головне вміння мозку людини – здатність виживати, а страх завжди був найкращим помічником у навчанні.

Мабуть, вам знайомі такі побоювання:

“Я б нізащо не наважився перейти дорогу на червоне світло, бо мене може збити чиєсь авто”. “Та людина мене лякає, вона може завдати мені болю”. “Я боюсь літати, адже я можу загинути в автокатастрофі”.

Страх допомагає мозкові боротись за життя, але в той самий час він не дає людині можливості розкрити крила та бути по-справжньому щасливою. Саме над цим і варто замислитись.

Якщо ви хочете подорослішати, приготуйтесь до змін

Один із найефективніших способів пришвидшити емоційну зрілість – це навчитись пристосовуватись до змін, ба більше – нетерпляче на них чекати.

  • Якщо якась річ вам не до вподоби, краще залишити її та вирушити на пошуки кращої.
  • Коли ви почуваєтесь нещасними, вам треба негайно змінити оточення.
  • Якщо ваші думки не дають можливості почуватись щасливими та досягати мети, радимо сконцентруватись на чомусь іншому.

Процес дорослішання передбачає не лише вміння бути відкритими до особистісного розвитку, але й спроможність переборювати власні страхи. Не забувайте, що попри свою здатність продовжувати людям життя, вони часто не дають нам почуватись щасливими.

Мабуть, вам цікаво, чому людям так важко змінюватися?

  • Більшість людей асоціює зміни з болем, а відчувати біль нікому не подобається.
  • Зміни вимагають від людини певних навичок та стратегій поведінки, до яких більшість просто не готова.
  • Зміни завжди йдуть пліч-о-пліч зі страхами – інстинктами, які часто запевняють нас: “Краще тримайся подалі звідти, навіть якщо ти нещасний. Принаймні, ти живий!”

Рішення триматися осторонь, щоб не накликати на себе ще більше проблем, є абсолютно неправильним. Щастя полягає у відсутності будь-яких страхів, а процес дорослішання передбачає вміння сміятися в обличчя своєму страхові та довести, що ви нарешті не боїтеся бути скривдженими.

Не варто думати, що зміни – це процес болісний. Наше життя і є сукупністю постійних змін. Усе, що вам треба зробити – відпустити ситуацію, щоб дозволити подіям розвиватися, як їм суджено відбутись, та не опиратися змінам.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.