Йога: шість аспектів позитивного психологічного впливу

Окрім того, що заняття йогою знижують рівень стресу і допомагають розслабитися, вони ще й здатні покращити самопочуття і навіть продовжити тривалість життя. 
Йога: шість аспектів позитивного психологічного впливу

Останнє оновлення: 13 січня, 2019

Йога – це практика, що існує вже більш ніж тисячу років, а останнім часом вона стає все більше і більше популярною у повсякденному житті багатьох людей.

У чому ж секрет такого широкого визнання й захоплення цією методикою? Йога дає можливість знайти свій баланс, а це дуже важливо, оскільки дисбаланс негативно впливає на всі аспекти нашого життя.

Якщо ви ще досі ставите собі питання і не розумієте, чим ця сукупність фізичних, ментальних та духовних прийомів краща за інші, звичні для нас, вправи, тоді пропонуємо ознайомитися з цією статтею. Тут ми розкажемо про 6 найважливіших переваг йоги. Вам цікаво про них довідатися?

Психологія та йога

людина займається йогою

Ця практика тісно пов’язана з думками, вона допомагає звільнитися від стресу, а також робить нас гнучкішими і здатними виконувати певні складні пози. Йога позбавляє нас від тривог, і завдяки їй ми стаємо щасливішими.

1. Знімає стрес

Ми часто можемо впіймати себе на тому, що від напруги натягнуті, мов струна. Чинниками стресу може бути будь-що: швидкоплинність часу і те, що ми нічого не встигаємо, насичений графік, нереальні цілі та завдання тощо.

А ця психопрактика зміни свідомості допомагає полегшити напругу і контролювати її таким чином, щоб вона не впливала згубно на наше життя. Навіть якщо ви над цим не замислювалися чи не вірите у це, але стрес паралізує і обмежує нас. Повірте, перенавантаження не приносить нам ніякої користі.

Для декого навіть цей один аргумент буде достатнім, щоб почати займатися йогою.

2. Покращує сон

Стрес також тісно пов’язаний із безсонням та іншими розладами сну. Від цього страждає дуже багато людей. Не маючи змоги повноцінно поспати вночі, вони намагаються рятувати себе різними способами, зокрема снодійними ліками.

А що, якби спробувати якісь більш природні методи вирішення цієї проблеми?

Вправи допомагають позбутися стресу та розслабитися. Відповідно сприяють кращому сну і відпочинку. Варто зазначити, що окрім цього, заняття йогою покращують вироблення мелатоніну.

3. Дає відчуття щастя

щаслива дівчина

Чому ті, хто мають регулярне фізичне навантаження зазвичай щасливі? Чи може йога сприяти хорошому настрою?

Звісно, ніхто не може постійно бути веселим та радісним, проте заняття цією практикою можуть допомогти досягнути стану спокою та гармонії

Навіть більше, йога сприяє підвищенню рівня серотоніну, а це дуже важливий гормон, оскільки він відповідальний за наш хороший настрій. Якщо ви почуваєтеся нещасними і не знаєте цьому причини, то, можливо, варто почати займатися цією практикою. І тоді ви зрозумієте, що ваша проблема має просте рішення.

4. Продовжує тривалість життя

Варто присвятити лише 15 хвилин щоденно і насолоджуватися всіма згаданими вище позитивними результатами. Проте це ще далеко не все: завдяки йозі ви зможете жити довше!

Це дуже важливий аспект практики: вона запобігає виникненню та розвитку дегенеративних захворювань. Такі недуги “висмоктують” нашу енергію, скорочують тривалість життя і роблять його менш повноцінним.

5. Допомагає зосередженню уваги

Здатність концентруватися відіграє надзвичайно важливу роль, оскільки зосередженість дозволяє краще навчатися, ефективно сприймати інформацію і навіть покращує пам’ять. Також завдяки йозі ми можемо ефективніше розв’язувати проблеми.

Звісно, багато хто вважає, що будь-які фізичні вправи мають аналогічну дію, але насправді саме йога – це та практика, яка передбачає обов’язкову концентрацію уваги, відповідно зміцнюючи і розвиваючи її.

6. Покращує інтимні стосунки

пара займається йогою

Думаємо, вам буде цікаво довідатися, що йога приносить користь не лише нам, а і тим, хто поруч. Зокрема ця практика позитивно впливає на стосунки у парі, а це дуже важливо, особливо якщо ви прагнете досягнути балансу у різних аспектах свого життя.

А чому йога корисна для інтимних взаємин? Все досить просто: вона зміцнює м’язи у ділянці тазу і сприяє їхній гнучкості.

У результаті статеві стосунки приносять ще більше задоволення, відповідно позитивно впливаючи на взаємини пари в цілому.

Ну що? Чи не надумали ви почати займатися йогою уже сьогодні? Не зволікайте! Якщо розпочинаєте, то рекомендуємо відразу ж додати її у свій щоденний графік, оскільки ця важлива старовинна практика справді приносить нам багато користі.

Йога допомагає досягнути добробуту, гармонії та балансу в житті.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.