Краще бути самотнім, ніж не з тією людиною

Якщо люди, які вас оточують, завдають вам біль та розчарування, а не задоволення від спілкування з ними, пора замислитися над тим, чи потрібні вам такі стосунки. Зрештою, краще бути самотнім, аніж з людиною, яка вам не підходить.
Краще бути самотнім, ніж не з тією людиною

Останнє оновлення: 26 травня, 2019

Мабуть, кожному з нас коли-небудь доводилося чути фразу: “Краще бути самотнім, аніж не з тією людиною”. Прийняти рішення розірвати стосунки дуже непросто, проте іноді воно є найефективнішим. Погодьтеся, хіба не краще бути наодинці з собою, аніж з токсичними людьми?

Дуже часто ми не наважуємося розірвати стосунки та дистанціюватися від людей, які роблять нас нещасними.

Чому ж ми продовжуємо спілкуватися з токсичними людьми? Відповідь на це питання неймовірно проста – ми боїмося бути самотніми.

Краще бути самотнім, ніж у стосунках, сповненими гіркоти

токсичні стосунки

Завжди краще впродовж якогось часу не підтримувати жодних стосунків, аніж терпіти людину, яка не приносить у ваше життя нічого, окрім розчарування, болю та негативних емоцій. Ми спробуємо детальніше розповісти, що саме маємо на увазі за допомогою кількох простих прикладів.

Уявіть таку ситуацію: 32-річна Христина перебуває у стосунках зі своїм партнером впродовж останніх п’яти років. Утім, їхні стосунки перестали бути такими ж пристрасними та теплими, як раніше.

Ба більше, майже щодня пара свариться, і Христині доводиться миритися з образами партнера.

Жінка вже не відчуває теплих емоцій до нього і вважає себе нещасною, проте їй шкода розривати стосунки, які протривали так довго. До того ж, як відреагують на це розлучення її батьки та знайомі?

Як це часто відбувається у стосунках, Христина занадто сильно зосередилася на своєму партнерові, забувши про друзів. Саме тому у неї майже не залишилося близьких товаришів, яким можна довіритися та розповісти про свої проблеми.

Насправді з цієї заплутаної ситуації є два виходи.

Перший – залишитися у стосунках, які змушують вас страждати та почуватися нещасними.

Другий, і найбільш ефективний, вихід – це завершити стосунки. Не варто боятися цього рішучого кроку. Залишивши токсичні стосунки позаду, ви станете на правильний шлях, який неодмінно приведе вас до щасливого життя.

Не варто боятися, що одразу після розриву іноді ви почуватиметеся самотніми та безпомічними. У будь-якому випадку ви неодмінно станете значно спокійнішою, впевненішою у собі та щасливішою людиною.

Часом ми перебуваємо у токсичних стосунках з людьми, які не є “поганцями” за натурою

бути самотнім краще, ніж з поганцем

І тим не менше, стосунки з цими людьми важко назвати здоровими. Навіть якщо людина не є енергетичним вампіром, вона однаково може маніпулювати, брехати та навіть ображати свого партнера.

Питання, яке потрібно собі поставити у цьому випадку, дуже просте: що я отримую від цих стосунків та чому дозволяю людям так зі мною поводитися?

Звісно, підтримувати стосунки з людиною, яка вам не підходить, це ненормально. На жаль, через страх бути самотнім мало хто наважується на розставання тієї ж миті, коли стосунки вичерпують себе і не приносять нічого, окрім страждань.

Як бачите, на прийняття єдиного правильного рішення у цій ситуації впливає страх перед самотністю та небажання бути осудженим за свій вчинок людьми зі свого оточення.

Іноді токсичними бувають не лише романтичні стосунки, але й стосунки з друзями чи родичами. Дуже важливо вміти реагувати на проблеми у стосунках та вчасно їх вирішувати, якщо хочете вберегти себе та своїх близьких від страждань.

Припиніть боятися бути самотніми

не треба боятися бути самотнім

Більшість людей не наважується розірвати токсичні стосунки через те, що їм ще з юного віку нав’язують думку, що без друзів та коханої людини вони нічого не варті у житті.

У самотніх людей зазвичай не бездоганна репутація серед людей з їхнього оточення. Ось чому ми так часто вагаємося розірвати навіть найболісніші та найбільш токсичні стосунки.

Дуже часто ми не замислюємося, що через вагання позбавляємо себе найважливішого – дорогоцінного часу. Замість того, щоб марнувати своє життя, значно краще побути наодинці з собою та зайнятися самоаналізом і саморозвитком. Ви можете згадати про своє улюблене хобі та просто насолодитися вільним часом.

Чому ж тоді ми дозволяємо маніпулювати нами? Чому ми погоджуємося терпіти образи та приниження, допоки вони не виснажать нас остаточно?

Подумайте, чи хочете ви й справді провести решту свого життя у стражданнях через свій страх прийняти рішення, яке назавжди позбавить вас від енергетичного вампіра?

Як обрати свій життєвий шлях

Страх бути самотнім часто супроводжується страхом бути незрозумілим. Що б ви робили, якби хтось з ваших друзів або близьких зізнався б вам, що нещасний у стосунках та попросив вашої поради? Скоріш за все, ви б сказали, що єдине правильне рішення – розірвання токсичних стосунків.

Ми певні, що якби у такій заплутаній ситуації опинився хтось з ваших знайомих, ви були б налаштовані більш впевнено та рішуче.

Втім, коли йдеться про стосунки, вся ця впевненість кудись зникає.

Бути самотнім значно краще, ніж провести життя з людиною, яка завдає вам біль, оскільки завжди потрібно обирати щасливе майбутнє, а не біль та страждання. Оточіть себе людьми, які дарують своє тепло та любов, а не забирають у вас енергію.

Обирати свій життєвий шлях можете лише ви. Щастя є однією з основних складових життя, тож не марнуйте час на сум, гіркий досвід та людей, які вас принижують та ображають. Не відтягуйте своє рішення. Не забувайте, що бути самотнім – це не так страшно, як усе життя шкодувати про підтримання токсичних стосунків.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.