Найкращі овочі для профілактики раку

Збалансоване харчування, особливо що стосується споживання фруктів та овочів, а також регулярні фізичні навантаження для підтримання нормальної ваги є базовими правилами профілактики раку.
Найкращі овочі для профілактики раку

Останнє оновлення: 04 лютого, 2019

Рак є захворюванням, яке характеризується аномальним ростом клітин, що більше не функціонують нормально. Це порушення призводить до руйнування природних процесів організму, що впливають на функціонування ураженого органу або системи. Тому сьогодні ми розповімо про овочі для профілактики раку. 

Рак є провідною причиною смерті у світі, вважають, що його викликають багато чинників, включно з генетикою, гормональними змінами, курінням або алкоголем, поганим харчуванням, а також емоційними факторами.

Мільйони дослідників присвятити свою кар’єру тому, щоб знайти ліки від раку; нові методи лікування з’являються щодня. Дослідження показали, що харчування пов’язане з виникненням, запобіганням і лікуванням раку.

І що найважливіше, певна їжа має природні властивості, які допомагають боротись із раковими клітинами. Серед найкращих анти-канцерогенних продуктів – різноманітні овочі, які збагачені вітамінами, мінералами, антиоксидантами та іншими корисними елементами.

Ця їжа є чудовим доповненням до будь-яких профілактичних заходів.

Розгляньмо деякі овочі, які використовують для профілактики раку. 

Морква

моркв'яний сік

Анти-канцерогенні властивості моркви пояснюють наявністю високої концентрації бета-каротину та каратеноїдів, що не тільки є дієвими антиоксидантами, а також допомагають відновлювати клітини.

Помідори

Помідори містять лікопін, що є каротином, який надає томатам червоного кольору і є дієвим засобом для запобігання раку простати. Крім того, помідори містять вітаміни A, C, та E, а також велику кількість aнтиоксидантів , які допомагають запобігти іншим видам раку.

Червоні болгарські перці

болгарський перець

Цей овоч відомий своїми корисними властивостями, зокрема, він є потужним анти-канцерогеном, завдяки високій концентрації бета-каротину, капсаїцину та лікопіну. Крім того, червоний болгарський перець містить вітаміни A та C, що роблять його потужним антиоксидантом у поєднанні з іншими природними елементами.

Буряк

Наявність флавоноїдів і бетанину робить буряк незамінним овочем у боротьбі з раком . Різні дослідження свідчать, що буряк є ефективним продуктом у боротьбі з цим захворюванням, особливо, коли його споживати з помідорами, цибулею та огірками. Буряк може очистити організм, запобігти виникненню раку і серцево-судинних захворювань.

Баклажани

нарізаний баклажан

Як усі овочі фіолетового кольору, баклажан наділений протираковими властивостями завдяки високій концентрації антиоксидантів, вітамінів A, C та E, а також селену.

Часник та цибуля

Ці два продукти відомі своїми цілющими властивостями. Вони є прекрасними антибіотиками, продуктами, що підвищують імунітет, а також природними засобами, що очищують організм. Часник та цибуля збагачені аліцином, компонентом, який містить сірку, що є природним засобом для очищення печінки ; цей компонент допомагає виводити токсичні речовини з організму, що накопичуються в крові та тканинах і можуть спричинити виникнення раку.

Капуста

капуста, броколі та спаржа

Різні види капусти (броколі, або брюссельська капуста), цвітна капуста, редис, крес-салат відомі фотохімічними властивостями, вони містять флавоноїди, глюкозинолати та бісульфати. Через такий вміст корисних речовин ці продукти є основною їжею у боротьбі з раком. Ці овочі покращують імунну систему, допомагають вивести вільні радикали з організму та захистити клітини.

Здорові звички – профілактика раку

Овочі, які ми згадали, є прекрасними анти-канцерогенними продуктами. Дослідження показали, що багато  їхніх властивостей допомагають захистити організм, побороти клітинну дегенерацію, а також вже наявні ракові клітини, вони також підвищують захисну функцію організму та сприяють прекрасному самопочуттю та здоров’ю людини.

Але якщо вони називаються «протираковими», це не означає, що вони здатні зробити чудо; це всього лише механізм для підтримки здоров’я організму. Для більшої ефективності радять поєднувати здорове харчування із корисними звичками.

Їжте поживну їжу

Завжди додавайте зелень, бобові та корисні вуглеводи у свій раціон, оскільки доведено, що харчування із вмістом цих елементів допомагає зменшити ризик утворення раку.

Робіть вправи

Фізичні вправи – це найкорисніша звичка, яку можна в собі виховати і яка допоможе  запобігти утворенню раку. Крім того, фізичне навантаження сприяє зменшенню ваги, запобігає виникненню серцево-судинних хвороб, а також мінімізує ризик появи раку.

Зменште вживання червоного м’яса

Дослідження свідчать про те, що  споживання великої кількості червоного м’яса підвищує ризик виникнення раку підшлункової залози, простати, нирок та грудей.

Сподіваємося, що ви отримали корисну інформацію, прочитавши статтю про найкращі овочі, які допомагають боротись з раком!  • Danaei G., Vander Hoorn S., Lopez A.D., Murray C.J., Ezzati M. (2005). Causes of cancer in the world: comparative risk assessment of nine behavioural and environmental risk factors. Lancet.
  • Wicki A., Hagmann J. (2011). Diet and cancer. Swiss Medical Weekly.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.