Навчіть дитину, як поводитися у випадку, якщо вона загубилася

Кожен повинен навчити свою дитину, як діяти у разі, якщо вона загубилася. Ви не завжди зможете бути поруч, щоб оберігати своє чадо. Якщо дитина раптом загубилася, вона має знати певні правила поведінки.
Навчіть дитину, як поводитися у випадку, якщо вона загубилася

Останнє оновлення: 19 березня, 2019

Для будь-кого з батьків це буде кошмар, якщо дитина раптом загубиться. Чи у людному місці, чи у себе на районі, це справжнє випробування для родини. Таке трапляється частіше, ніж ми думаємо. Незалежно від віку, дуже важливо розповісти дитині, як потрібно діяти, якщо вона загубилася.

Важливо придумати план дій для усіх членів родини, щоб не панікувати у разі, якщо така ситуація все ж трапилася.

Йдеться не про гіперопіку над дитиною, яка може призвести до нервового розладу. Йдеться лише про впевненість у тому, що дитина знає, як діяти, щоб бути у безпеці.

Таким чином ви надаєте їм інструменти, які будуть корисними, навіть, коли вони дорослішають та стають більш незалежними.

Хто повинен навчити дитину правильно діяти?

Чи то ваша власна дитина, племінниця, племінник чи дитина вашого сусіда, важливо мати хороший вплив на людей, що вас оточують, якщо ви не хочете, щоб вони попали до списку загублених дітей. Є стандартні превентивні методи, якими потрібно поділитися з усіма членами родини, друзями, які мають маленьких дітей.

Вчителі, няні, спортивні тренери та будь-хто інший, хто несе відповідальність за дітей, повинні мати план на випадок надзвичайних ситуацій. Це зменшить ризик втрати дитини, яку дуже легко відволікти.

Залежно від віку дитини, вам потрібно пояснити їй ситуацію доступною для неї мовою. Правила повинні бути чіткими та простими.

Варто прочитати статтю:

Чим можна замінити покарання: 5 альтернатив

Які основні правила?

Хто повинен навчити дитину правильно діяти?

Якщо ви загубили дитину, навіть якщо й на декілька хвилин, стрес та тривога просто нестерпні. Попри усі застороги, про які ви повідомили дітям, завжди є ризик втрати дитини.

Це стосується переважно дітей віком від 3 до 5 років. Вони легко відволікаються через їхню цікавість.

Розгляньмо, що робити:

Розкажіть дітям, як діяти

Цю розмову треба проводити вдома. Якщо ваша дитина перебуває з кимось іншим, їй вкрай важливо знати, що роботи, якщо вона загубляться.

Діти не повинні боятися. Інструкції потрібно до них донести спокійно та позитивно.

Варто пояснити дитині, що досить легко відволікатися на кілька секунд та втратити дорослого з поля зору. Діти мають зрозуміти, що діючи за узгодженим планом, батькам буде легше їх знайти.

Навчіть дітей безпечно просити по допомогу

Навчіть дітей безпечно просити по допомогу

Ми завжди говоримо нашим дітям, щоб вони не говорити з незнайомими людьми. Проте, коли вони загубилися, їм необхідно вміти розпізнати, до кого можна звернутися.

  • Скажіть дитині, що вона може підійти до людини, разом з якою є діти.
  • Якщо вони не бачать нікого з дітьми, вони можуть звернутися до одинокої жінки чи поліціянта.
  • Варто повідомити людину, що вони загубилися, сказати своє ім’я, ім’я батьків, їхній номер телефону.
  • Вочевидь, батькам потрібно докласти зусиль, щоб дитина запам’ятала усі ці факти.

Навчіть дітей залишатися на одному місці, якщо вони загубилися

Ситуація погіршується, якщо дитина починає перебігати з місця на місце.

Варто навчити дітей, що найкраще залишатися на одному місці, де в останнє розлучилися з мамою чи татом. Варто нагадувати їм про це кожного разу, коли виходите з дому.

Потрібно запевнити їх, що ви обов’язково повернетеся та знайдете їх.

Один простий спосіб переконатися, що ваша дитина зрозуміла, це попрактикуватися. Щоразу, як залишаєте домівку, запитуйте їх, як вони будуть діяти, якщо загубляться.

Можна також запитати: До кого ти підійдеш, якщо не побачиш жодної людини з дитиною? Що ти будеш робити, якщо невідомий чоловік запропонує тобі піти пошукати батьків?

Практикуйте ці питання, щоб запевнитися, що ваша дитини знає, як діяти та не розгубиться.

Читайте статтю:

Усе, що потрібно знати про поцілунок

Рекомендації

Рекомендація для дітей

Дуже важливо тримати дитину за руку, коли гуляєте. Можна також залишити позначки на одязі з іменем дитини, вашим ім’ям та номером телефону.

Якщо дитина зовсім маленька та не зможе запам’ятати цю інформацію, такі підказки допоможуть дорослим знайти батьків втраченого маляти.

Також потрібно знати, що робити, якщо ви все ж знайти свою дитину. Не рекомендовано кричати на неї та сердитися. Пам’ятайте, діти не губляться спеціально.

Момент, коли ви знайшли свою дитину, має бути ідеальною можливістю, щоб показати свою любов та щастя, від того, що маля поруч. Пізніше, коли ви заспокоїтеся, можете разом проаналізувати ситуацію.

Це може вас зацікавити ...
Як дізнатися, що над дитиною знущаються в школі
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Як дізнатися, що над дитиною знущаються в школі

Важливо знати, якими є ознаки того, що над дитиною знущаються в школі, тому що вона може не захотіти говорити про це з вами через страх чи сором.  • Vallet, M. (2007). Educar a niños y niñas de 0 a 6 años. WK Educación.
  • Enguita, M. F. (2007). Educar es cosa de todos: escuela, familia y comunidad. La relación familia-escuela, 13.