Поради для покращення пам'яті

Людському мозку дуже подобаються зміни. У наших силах застосовувати певні поради для покращення пам'яті, щоб зробити його ефективнішим і поліпшити власні здібності.
Поради для покращення пам'яті

Останнє оновлення: 03 лютого, 2019

Технології суттєво спрощують наше життя, утім вони також роблять мозок лінивішим. Зрештою, тепер ми не намагаємося запам’ятати щось, а просто шукаємо необхідні дані в Інтернеті. Якщо додати до цього цілий потік інформації з усіх медіа та наш сповнений обов’язків і справ розпорядок дня, дуже просто зрозуміти, чому ми постійно забуваємо все. У цій статті ми розповімо вам поради для покращення пам’яті. Це певні вправи та нові корисні звички.

Поради для покращення пам’яті та в чому їх суть

Так само, як мозок “забуває” багато речей, він також може швидко відновити їх. Це означає, що ви зможете поліпшити свої розумові здібності, якщо почнете застосовувати певні поради для покращення пам’яті.

Насправді кожна людина має здатність запам’ятовувати, але проблема в тому, що ми звикли звертати менше уваги на різні дрібниці, адже щодня стикаємося з надзвичайно великим обсягом інформації.

Незосередженість, поверхневе читання тексту, розсіяність, відсутність часу на обдумування – ось вороги хорошої пам’яті.

Ми також хочемо зазначити, що коли людина хоче запам’ятати щось, але їй це не вдається, вона відчуває стрес. Саме тому їй складніше пригадати слово, факт або дату, які зберігаються в глибинах пам’яті.

З іншого боку, потрібно визнати, що досить часто ми не даємо своєму мозку можливості подумати, зробити логічні висновки або зберегти інформацію належним чином. Він не має змоги добре відпочити, а також часу для засвоєння чогось важливого.

Поради для покращення пам’яті

Яскраві плакати, телереклама, соціальні мережі, сидіння в Інтернеті – усі ці чинники погіршують можливості мозку. Саме тому, якщо ви хочете вдосконалити свої здібності, випробуйте наші поради для покращення пам’яті.

1. Відтворюйте факти

поради для покращення пам'яті

Звісно, з вами, мабуть, не раз траплялася ситуація, коли ви поклали кудись свої ключі й не могли знайти їх. Ви витратили години на те, щоб перевернути всю хату, але марно.

Хороший спосіб не забувати, де ви залишаєте речі, – визначити для них певне місце. Утім якщо такий метод не підходить вам, можете використовувати техніку “відтворення фактів”.

Тобто виділіть кілька хвилин на те, щоб пригадати свої дії після повернення додому (що ви тримали в руках, де поклали інші речі, коли востаннє бачили ключі тощо). Цілком можливо, що раптом у вас в голові виникне місце, де ви залишили ключі.

2. Використовуйте мнемонічні методи

Мабуть, коли ви були в школі, учителі вчили вас, як запам’ятовувати формули, факти чи дати за допомогою так званих мнемонічних методів. Вони дають змогу пов’язати великий обсяг інформації з короткими фразами або рядками слів. Таким чином, інформації стає значно менше, і її легше оцінити та запам’ятати.

По суті, ці методи використовують, щоб зберегти в пам’яті певні факти, не повторюючи їх як папуга. Найкраще те, що інформацію, яку ви вивчили за допомогою мнемонічних технік складно забути, навіть якщо минули роки.

Наприклад, один із відомих методів – запам’ятовувати кількість днів у місяцях року за григоріанським календарем за допомогою кісточок пальців. Кісточка лівого мізинця відповідає за січень (31 день), ямка біля нього – за лютий (28 днів), кісточка безіменного лівого пальця – за березень (31 день) і тощо.

Звісно, ви можете використовувати принципи мнемоніки, як вам заманеться, зокрема для запам’ятовування слів чи фраз. Або наприклад, ініціалів членів родини, річниць, персонажів книжок тощо.

3. Читайте вголос

Часто, коли ви пояснюєте щось іншій людині, вам самим простіше розібратися в цьому. Ви не лише покращуєте розуміння інформації, коли висловлюєте її власними словами – те, що мозок слухає текст, сприяє його запам’ятовуванню.

Саме тому важливо читати вголос, коли ви вчитеся або хочете закріпити щось у пам’яті.

Але це ще не все. Також корисно читати друковані книги або газети, “як у старі часи”. Екран негативно впливає на розуміння тексту, а його світло спричиняє головний біль.

4. Відпочивайте та розслабляйтеся

Ця техніка для покращення пам’яті заснована на тому, що людському розуму потрібен певний час щоб закріпити інформацію, не відволікаючись на інші речі.

Якщо після того, як ви повчилися вранці, ви підете в кіно, подивитеся новини або посидите у Facebook, швидше за все, ви не запам’ятаєте інформацію, яку вивчили.

Саме тому ми рекомендуємо вам трохи подрімати після завантаження свого мозку “порцією” інформації (якщо ви не хочете її забути, звісно). Також можете прогулятися в парку, позайматися спортом, прийняти гарячий душ або послухати класичну музику. Завдяки цьому мозок не буде відволікатися на інші факти.

5. Змініть свій звичний спосіб життя

чудові поради для покращення пам'яті

Мозку потрібні нові звички та пригоди. Монотонність робить його ще лінивішим і підвищує тривожність. Якщо ви хочете запам’ятати щось і мати хорошу пам’ять, потрібно змінити деякі щоденні звички або принаймні робити їх в іншому порядку.

Зміни покращують розумові можливості, оскільки мозку доводиться обробляти дані, які він не знав раніше або до яких не звик.

Не забувайте, що розум людини дуже допитливий і йому подобаються виклики. Тому в наших силах забезпечити його тим, що він потребує, щоб бути ефективнішим і перестати забувати речі.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.