Наявність чоловіка вимагає на 7 годин більше роботи

Стосунки між чоловіком та жінкою вимагають зусиль з обох сторін. Проте, основою в кожній парі повинна бути рівність. Як знайти баланс?
Наявність чоловіка вимагає на 7 годин більше роботи

Останнє оновлення: 05 лютого, 2019

Можливо, заголовок цієї статті обурив багатьох людей. “Наявність чи відсутність чоловіка НЕ є безпосередньою причиною того, що жінка має більше чи менше обов’язків удома”, – скажете ви. Проте  рівноправні стосунки існують далеко не в кожній парі. 

Ми просто говоримо про нерівність, яка й надалі існує в багатьох сім’ях. Саме її Мічиганський університет проаналізував у своєму дослідженні різні стосунки.

Результати виявилися дуже передбачуваними та переконливими: сьогодні жінки й надалі несуть відповідальність за більшість домашніх обов’язків. 

Звісно, потрібно уточнити ситуацію, а не обмежуватися загальними заявами.

Усім відомі випадки сімей, де все навпаки, і чоловік бере на себе майже всі хатні справи. Існують також стосунки, в яких майже ідеально та рівномірно розподіляють господарські клопоти.

Однак погляньмо на результати цього цікавого дослідження.

Гендерна нерівність між чоловіком і дружиною

Ці новини аж ніяк не нові. Насправді, Мічиганський університет використовував базу даних щодо динаміки сім’ї, яку складали в Інституті соціальних досліджень ще з 1968 року.

Задум полягав у тому, щоб провести сучасне дослідження динаміки змін обов’язків у сім’ї протягом останніх кількох десятиліть.

Результати опублікувало агентство Reuters. Їх можна підсумувати кількома пунктами.

Нерівність у розподілі обов’язків

жінка тримає в руці чоловічка

Попри те, що часи змінюються, прокидається нова свідомість і відбуваються законодавчі реформи, які сприяють збалансуванню сімейного життя та кар’єри, чоловіки й надалі приносять додому більшу зарплату.

 • Зазвичай саме жінки вирішують покинути свої кар’єрні досягнення та професійні обов’язки, на якийсь час або назавжди, щоб присвятити себе вихованню дітей і догляду за домом.
 • Якщо умови рівні, тобто обидва партнери працюють, переважно дружина все одно присвячує хатнім справам і догляду за дітьми більше годин на тиждень.
 • Ця тенденція відрізняється залежно від покоління. Старші за 60 жінки щотижня витрачають на догляд за домом аж до 28 годин.
 • Жінки з трьома дітьми також присвячують вихованню малечі та домашнім клопотам значно більше часу, ніж їхні чоловіки.
 • Решта одружених жінок у середньому витрачають на хатні справи на 7 годин на тиждень більше ніж їхні чоловіки чи партнери. Цей час вони присвячують піклуванню про дітей та виконанню домашніх обов’язків.

І вас, звісно, не здивує, що у минулому ця різниця була ще більш разючою. У 1976, наприклад, середня кількість годин, які жінка присвячувала хатнім клопотам, складала близько 26, тоді як чоловік витрачав на це лише 6 годин свого часу.

Нерівність у догляді за старшими та людей з особливими потребами

будинок і рослина

Це ще один із найбільш впливових чинників. Пара може чудово розподіляти обов’язки, пов’язані з вихованням малих дітей та піклуванням про них.

Утім коли йдеться про догляд за людьми з обмеженими можливостями чи то людьми похилого віку найчастіше відповідальність лягає на жіночі плечі.

Це віддзеркалює традицію та систему в якій жінки завжди відігравали присвоєну їм роль. Дружини відповідальні за особисту сферу та дім, де вони піклуються про всіх членів сім’ї й виконують безліч хатніх справ.

Знову ж таки, хочемо зазначити, що кожна пара особлива та її стосунки мають свою динаміку. Існують тисячі чоловіків і партнерів, які беруть за себе відповідальність за домашні клопоти. Утім, згідно з результатами дослідження, опублікованого Мічиганським університетом, різниця й досі залишається помітною.

Хочете дізнатися більше? Читайте: 9 порад, щоб покращити сексуальні стосунки

Як змінити стосунки і виховати розуміння рівності

Ми трохи просунулися вперед із тих часів, коли наші бабусі та матері думали, що піклуватися про дім – це саме їхній головний обов’язок і обирали роль домогосподарок.

Однак також варто не забувати, що кожна пара повинна дійти згоди щодо цього питання, окремих сімейних потреб і віднайти баланс.

 • Якщо обидва члени сім’ї працюють, то обов’язки з догляду за домом повинні виконувати і чоловік, і дружина. Рівні умови – рівний внесок.
 • Якщо пара погоджується, що один із партнерів залишиться вдома та піклуватиметься про дітей, а інший зароблятиме гроші, оскільки має краще роботу, таке рішення варто поважати.
 • Справжня нерівність трапляється тоді, коли обидва в парі однаково працюють, але один робить свій внесок і присвячує час хатнім справам та сім’ї, а інший сприймає це як належне, як нормальний розподіл речей і незмінну даність.
 • Це зовсім неправильно. Потрібно змінити власний світогляд і зробити свій внесок у гендерну рівність, рівність між обов’язками та можливостями.
сім'я в лісі на велосипедах

Досягти цього можна лише за допомогою якісної освіти, коли дітей із раннього віку вчать, що потрібно бути частиною команди. У жінок і чоловіків однакові права. Усі ми люди з однаковими потребами й обов’язками.

Це може вас зацікавити ...
Як побудувати чудові стосунки з партнером
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
Як побудувати чудові стосунки з партнером

У будь-яких стосунках можуть бути труднощі. Однак обом людям доведеться піти на компроміс, щоб побудувати чудові стосунки з партнером. • Титаренко, Т. (2017). Щастя, здоров’я, благополуччя. Досягнення недосяжного. Психологія Особистості. https://doi.org/$$CISSN$$V1565-8090
 • Пурло, О. (2009). “Суб’єктний” та “авторський” підходи до життєтворчості особистості. Соціальна Психологія.