Неймовірний розум зрілої жінки

Приходить час, коли біологічний годинник сигналізує вам почати піклуватися про себе. Ми розповімо про мудрість і розум зрілої жінки.
Неймовірний розум зрілої жінки

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Сильвія – 48-річна жінка, яка прокинулася одного ранку дуже рішучою. Вона сказала собі: “Все скінчено, я хочу розлучення”. Вона була впевнена, що її чоловік дуже високої думки про себе, і що їхні стосунки були невдалими. У цій статті ми розповімо про неймовірний розум зрілої жінки.

Вона зрозуміла, що провела більшу частину свого життя, піклуючись про інших. Вона оточувала себе людьми, які дбали лише про себе. Туман, який заважав їй бачити це, раптово розвіявся.

Так чи інакше, щось змінилося, струни її серця натягнулися, і, як не парадоксально, Сильвія зрозуміла, що цього разу їй потрібно піклуватися про себе.

Вона хотіла скористатися власним життям, відділити все зайве і взятися за свою долю.

Розум жінки після 40 років

Розум жінки після того, як їх виповнюється 40 років, – це ніби бомба сповільненої дії, яка перебуває в останньому гормональному циклі. Щороку жінка поливає й удобрює нервові зв’язки. У результаті, у неї з’являються нові й важливіші думки, емоції та інтереси.

Як ви знаєте, мозок жінки постійно змінюється протягом усього її життя. Її реальність, як правило, не така стабільна, як у чоловіка. Кажуть, начебто мозок чоловіка схожий на гору, тому що зміни в його структурі практично неможливо помітити.

Жіночий розум подібний до погоди, мінливої й важко передбачуваної. Якщо він може так сильно змінитися всього за тиждень, що ж станеться на гормональних американських гірках?

кішка і дитина на пляжі

Чудовий дар бути зрілою жінкою після 40 років

Як і у випадку з Сільвією, в цей період тисячі жінок починають сумніватися у своєму житті. Вони аналізують, що привело їх туди, де вони знаходяться. Жінки розмірковують про те, чого вони хочуть, і що вони можуть змінити.

Це тому, що вони хочуть узгодити свої обов’язки без шкоди для себе, своїх бажань і своїх турбот. Для досягнення цієї мети вони починають йти на ризики, які дозволяють їм знову знайти шлях, з якого вони давно зійшли.

Ось чому жінки цього віку зазвичай починають міняти свою точку зору. Вони також можуть почуватися більш жвавими й активними та вирішувати ситуації й задовольняти емоційні потреби.

У певному віці ваша реальність почне змінюватися, внаслідок чого буде здаватися, що все стало яснішим і простішим. Сила, яку жінка може дати собі на протязі багатьох років, Опра Вінфрі прекрасно схарактеризувала такими словами:

“Я вражена тим, що в цьому віці я досі розвиваюся, шукаю щось всередині й поза особистими кордонами. Коли мені було 20 років, я думала, що прийде певний магічний період, коли я стану дорослою, можливо, 35 років, і моє “доросле життя” буде вивершеним.

Забавно, як це число змінилося з роками, і навіть у 40 років, які суспільство вважає середнім віком, я все ще відчувала, що не настільки доросла, якою, як мені раніше здавалося, я маю стати.

Тепер мої життєві очікування перевищили будь-які мрії або сподівання, які мені колись спадали на думку, і я впевнена, що й надалі змінюватимуся, щоб стати тією, ким я маю бути”.

обличчя жінки

Що відбувається з жіночим мозком?

Гормони грають важливу роль у побудові реальності, тому що вони впливають на те, як ви сприймаєте переживання, цінності та бажання.

У певному віці вплив цих гормонів на мозок стає більш стійким. Це допоможе вам визначити пріоритети без перешкод.

Протягом усього життя зміни концентрації естрогену в головному мозку можуть змушувати вас зосереджуватися на широкому спектрі емоцій, зв’язків і співпереживань. Ось чому ми часто приймаємо рішення, які підштовхують нас зрозуміти та відчути.

“Естроген стимулює настрій, думки, імпульси, сексуальність, поведінку і добробут”.

Ось як, за словами психоневролога Луан Брізендін, у нас формуються “багато унікальних здібностей: видатні розумові здібності, уміння міцно дружити, майже магічна здатність читати по обличчю і тону голосу, коли йдеться про емоції та настрої, а також чудове вміння розряджати конфлікти”.

дві жінки

Жіночі гормони

Тобто з середини 40-х років ви вирушаєте в останню подорож на емоційних гірках. Завдяки цим змінам у мозку, ви відчуєте потребу бути справедливими до себе.

Ваш біологічний годинник викликає необхідний дзвінок у мозку, щоб сигналізувати вам шукати власне задоволення і користь. Це майже як змусити пізнати себе і розвиватися через посередництво соціальних і біологічних аспектів, яким ви, можливо, нехтували.

У свідомості такої жінки, як Сильвія, ці творчі гормональні імпульси посилають менше естрогену і прогестерону. У результаті, менструальний цикл поступово згасає.

друзі під ковдрою
Таким чином, розум стає більш точним і стабільним. Потім мигдалина (центр емоцій) припиняє напускати туман, який заважав вам бачити реальність з об’єктивної точки зору щоразу, коли ви намагалися це зробити.

Так само стають більш синхронізованими ті схеми, які з’єднують ділянки, де обробляються емоції (мигдалина і лімбічна система) з ділянками, функція яких полягає в аналізі й винесенні суджень щодо прийняття рішень (префронтальна кора головного мозку).

Ви виявите, що дієте більш послідовно і передбачувано для себе.

Оскільки вже немає непропорційної активації цих ділянок мозку, більшість жінок стають набагато більш збалансованими, спроможними ясно мислити і не перенавантажуватись.

Крім того, секреція допаміну й окситоцину також регулюється, що дозволяє витрачати час на себе.

“Інакше кажучи, жінка в цей період життя починає дивуватися власним потенціалом і відчувати реальність по-новому. Саме в цей момент вона чує пісню емоційної свободи, знаходить новий баланс і місце в житті, завдяки чому виникає почуття самореалізації”.

https://moyezdorovya.com.ua/najkrasivishij-vigin-zhinki-yiyi-usmishka/  • Catenaccio, E., Mu, W., & Lipton, M. L. (2016). Estrogen- and progesterone-mediated structural neuroplasticity in women: evidence from neuroimaging. Brain Structure and Function, 221(8), 3845–3867. https://doi.org/10.1007/s00429-016-1197-x
  • Choleris, E., Galea, L. A. M., Sohrabji, F., & Frick, K. M. (2018). Sex differences in the brain: Implications for behavioral and biomedical research. Neuroscience & Biobehavioral Reviews, 85, 126–145. https://doi.org/10.1016/j.neubiorev.2017.07.005
  • Marrocco, J., & McEwen, B. S. (2016). Sex in the brain: hormones and sex differences. Dialogues in Clinical Neuroscience18(4), 373–383. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5286723/
  • Rubin, L. H., Yao, L., Keedy, S. K., Reilly, J. L., Bishop, J. R., Carter, C. S. et al. (2016). Sex differences in associations of arginine vasopressin and oxytocin with resting-state functional brain connectivity. Journal of Neuroscience Research, 95(1–2), 576–586. https://doi.org/10.1002/jnr.23820
  • Santoro, N., Crawford, S. L., El Khoudary, S. R., Allshouse, A. A., Burnett-Bowie, S.-A., Finkelstein, J. et al. (2017). Menstrual Cycle Hormone Changes in Women Traversing Menopause: Study of Women’s Health Across the Nation. The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism, 102(7), 2218–2229. https://doi.org/10.1210/jc.2016-4017

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.