Ви залишаєтеся в стосунках через провину, страх чи жаль?

Якщо ви залишитеся в стосунках через жаль, можливо, ви повинні вирішити, чи це найкраща ідея для вас обох. Можливо, краще розірвати стосунки.
Ви залишаєтеся в стосунках через провину, страх чи жаль?

Останнє оновлення: 11 лютого, 2019

Якщо ви залишаєтеся в стосунках через жаль, провину або страх, то час запитати себе, навіщо вам це все.

Напевно, ви не почуваєтеся щасливими, що ваші стосунки не ґрунтуються на любові, коли це має бути так.

Іноді ми відчуваємо шкоду, і це породжує провину. Вони йдуть рука об руку.

Ми можемо почуватися винними з багатьох причин. Інша людина дуже приємна, і ми дуже любимо одне одного. Тож як ми можемо розірвати стосунки та завдати такого величезного збитку?

З іншого боку, виникає страх. Тут вже ситуація з поганим ставленням та певними побоюваннями, через які ви змушені залишатися в стосунках.

Наприклад, можливо, ви страждаєте від емоційної залежності.

Якщо ви залишаєтеся в стосунках через жаль або провину, то шкодите собі

дівчина плаче на спині у хлопця
Якщо ви залишаєтеся зі своїм партнером через жаль чи провину, але ви хочете розірвати стосунки, треба пам’ятати, що ви шкодите набагато більше, хоча це може здаватися не так.

Інша людина не заслуговує на те, щоб бути з тим, хто не є абсолютно чесним. Ви можете не любити її, але жаль і провина перешкоджають вам робити те, що ви хочете зробити.

Люди мають велику силу співпереживання. Це може працювати на нашу користь чи проти нас. Коли ми хочемо залишити партнера, його сльози та смуток змушують нас почуватися погано.

Усі хочуть цього уникнути. Хоча це природно, ви не повинні відкладати прийняття рішення, яке буде корисним для обох людей.

Хоча ми віримо, що коли розходимося, завжди програємо, часто ми насправді залишаємося у виграші й наш партнер також.

Ви залишаєтеся в стосунках зі своїм партнером через страх?

залишаєтеся в стосунках через страх
Ситуація інакша, якщо ви залишаєтесь у стосунках через страх.

Яке джерело цього страху? Можливо, ви висловили намір розстатися, і він почав вам погрожувати. Ви боїтеся, що він вам завдасть фізичної шкоди? Це відбувається у ваших стосунках?

У цій ситуації страх може паралізувати. Однак дуже важливо набратися сміливості, щоб покінчити з цим.

У багатьох країнах є безпечні місця, щоб жінки могли звертатися за допомогою з подібними стосунками. Пам’ятайте: за вами остаточне рішення.

Якщо страх викликаний іншою причиною, це може бути пов’язано з емоційною залежністю. Ви можете побоюватися, що ви опинитеся самі й не знайдете нікого.

Це проблема, яка стосується багатьох людей, і може знадобитися професійна допомога. Ви можете дізнатися, що насправді вам не потрібен ніхто, щоб бути щасливими, і ви можете розірвати стосунки, не боячись нічого.

Покінчить із цим заради свого здоров’я

чорно-біле фото дівчини
Якщо ви залишаєтеся в стосунках через жаль, провину або страх, важливо знати, що ви повинні розлучитися заради здоров’я. Насправді це може бути корисно для стосунків.

Ці три почуття разом не тільки викликають проблеми з вашим партнером; стосунки також можуть перетворитися на дуже токсичні.

Усе це відбувається тому, що ви відмовляєтеся покінчити з цим раз і назавжди.

Ви повинні зрозуміти, що природно відчувати жаль, провину або страх, але це ви повинні їм протистояти. Зрештою, вони означають, що ви обмежуєте своє щастя та щастя іншої людини.

Якщо ви залишаєтеся в стосунках зі своїм партнером через жаль, провину або страх, подумайте, що це вам не допоможе. Ви побачите, що насправді ви заподіюєте набагато більшу шкоду вам обом.  • Urbiola, I., & Estévez, A. (2015). Dependencia emocional y esquemas desadaptativos tempranos en el noviazgo de adolescentes y jóvenes. Behavioral Psychology/ Psicologia Conductual.
  • Aiquipa Tello, J. J. (2015). Dependencia emocional. Revista de Psicología.
  • ¿Qué es la dependencia emociona? http://www.dependenciaemocional.org/definicion.html

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.