6 продуктів для підтримання активності мозку

А ви знали, що чорний шоколад з високим вмістом какао допомагає стимулювати мозкову діяльність та роботу серця? Регулярне споживання такого шоколаду покращує загальне самопочуття людини, тому він є дуже корисним.
6 продуктів для підтримання активності мозку

Останнє оновлення: 17 грудня, 2018

У вас хороша пам’ять? А стреси ви вмієте долати? Вам легко зосередитися? Якщо у вас є якісь погані звички, ви ведете не зовсім правильний спосіб життя, а вашому мозку не вистачає енергії та поживних речовин, то вам сюди! У цій статті ми дамо декілька простих порад, за допомогою яких ви зможете покращити свою активність мозку.

Важливість правильного харчування для роботи мозку

Варто пам’ятати про одну дуже вагому особливість нашого мозку: цьому органу потрібно більше енергії, ніж іншим – майже 20%. Ось чому нам слід звертати увагу на раціон та обирати саме ті продукти, які допоможуть покращити роботу мозку та циркуляцію крові.

Пам’ятайте, що саме завдяки правильній циркуляції крові в організмі не утворюються тромби. Окрім цього, мозок потрібно насичувати  необхідними поживними речовинами, щоб він виконував усі свої функції. Багато людей часто забувають про необхідність підтримувати активність мозку вітамінами та мінералами, йдучи вранці з дому не поснідавши.

Якщо ви відмовляєтесь від сніданку вранці або харчуєтесь неправильно, у вас можуть виникнути труднощі із концентрацією уваги, а також головні болі. Слід вживати якомога більше продуктів, які допомагають мозку залишатись активним, здоровим та молодим. Чи знаєте ви, які саме продукти варто обрати? Читайте далі та запам’ятовуйте.

Корисні продукти, які підвищують активність мозку

  1. Вівсянка

вівсяне смузі

А ви любите вівсянку? Адже вона надзвичайно корисна для стимуляції роботи мозку, а ще її можна вживати у будь-якому вигляді, починаючи з вівсяної каші та закінчуючи натуральним напоєм на основі цієї крупи. У цьому продукті міститься велика кількість білків та амінокислот, які є просто незамінними для нашого організму.

Окрім цього, вівсянка містить ненасичені жири, вітаміни В1 та В3, фолієву кислоту, вітамін Е, калій, селен, фосфор та магній. Як бачите, це просто унікальний за своїми властивостями продукт! Вівсянка не тільки стимулює мозкову активність, але й покращує роботу серця та пам’ять, а тому є дуже корисною для організму.

2. Банани

нарізаний банан

Скільки бананів зараз у вас на кухні? Запам’ятайте, що цей продукт завжди повинен бути у вашому домі. Банани містять велику кількість глюкози, яка забезпечує активність мозку.

Також у цих фруктах є вітамін В6, фолієва кислота, а ще такі мінерали, як магній, кальцій, фосфор і, звісно, калій. Цей продукт є дуже поживним та корисним, адже окрім великої кількості вітамінів містить ще й розчинні волокна, що стимулюють роботу кишківника та перешкоджають появі закрепів.

А оскільки банани містять ще й велику кількість вітаміну В6, вони мають здатність покращувати пам’ять та підвищувати настрій. Зверніть увагу, банани не рекомендують до вживання діабетикам.

3. Броколі

броколі

Броколіце один із найкорисніших та найпоживніших овочів родини хрестоцвітних, до якої належать ще цвітна та брюссельська капуста. Усі представники цієї родини багаті на вміст білків, клітковини, вітамінів В, С, Е та К, а також мають усі корисні властивості, що містяться у групі вітамінів В.

І оскільки броколі багата на вітаміни В3 та В6, вона сприяє покращенню пам’яті. Наша порада: споживати броколі найкраще у сирому або відвареному вигляді, так цей продукт краще засвоюється та розкриває свої чисельні корисні властивості.

4. Волоський горіх

Волоські горіхи

Звісно, про корисні властивості цього продукту вам уже точно відомо. Лікарі рекомендують споживати волоські горіхи для покращення загального стану здоров’я, зниження рівня холестерину та стимуляції мозкової активності. Але ж у чому їхній секрет?

Вони містять багато ліноленової кислоти, омега-3, клітковини, вітамінів В1, В2, В3 та В6, фолієвої кислоти, магнію, міді, селену, флаваноїдів та вітаміну Е. Ці горіхи є корисними і для нашого мозку, і для організму в цілому, проте не слід вживати більше 3-4 штук на день, оскільки вони є дуже калорійними.

5. Жирні сорти риби

риба

Скільки разів на тиждень ви їсте рибу? Пам’ятайте, що найбільш корисними є жирні сорти. Причиною того, що саме жирну рибу лікарі радять споживати найчастіше, є вміст у ній поліненасичених жирів, таких, як Омега-3, що у свою чергу є просто необхідними для покращення роботи серця та мозку.

Звісно, для жирну рибу потрібно вживати не менше 3-4 разів на тиждень. Не забувайте, що вона є однаково корисною для всіх членів сім’ї: як дорослих, так і малих!

6. Шоколад

Хіба ж вас не тішить те, що до цього списку увійшов шоколад? Звісно, про цей корисний продукт також не варто забувати. Проте пам’ятайте, що шоколаду треба споживати в міру, а обирати слід той вид, у якому міститься найбільше какао.

Щодо кількості, то найкраще їсти 30 г чорного шоколаду на день. Шоколад є чудовим антиоксидантом, а ще у ньому міститься багато калію, кальцію, магнію та вітамінів групи В. Якщо вживати шоколад регулярно та в міру, то він допоможе наситити наші серце та мозок необхідними для них поживними речовинами.

Лише після одного шматочка цих ласощів ви одразу відчуєте покращення самопочуття та настрою, і усе це завдяки ендорфінам – гормонам, які синтезуються у мозку, коли ми щасливі або споживаємо нашу улюблену їжу. Немає жодних сумнівів, зі шматочком шоколаду кожен день стає кращим!

Якщо ви хочете, щоб ваш мозок залишався молодим, активним та здоровим, обов’язково додайте вищезгадані продукти до свого раціону! Окрім цього, не забувайте пити багато рідини та вести активний спосіб життя.

Займайтеся як фізичною, так і розумовою діяльністю регулярно. Не забувайте про задоволення власної цікавості – читайте, дізнавайтесь щось нове та насолоджуйтесь життям. Бажання досліджувати світ навколо та дотримання принципів правильного харчування допоможе вам покращити активність мозку та покращить ваш стан здоров’я.

Чому б не почати трошки більше про себе піклуватися вже сьогодні?  • Приходько Ю. О., Юрченко В. І. (2014). Психологічний словник-довідник: навчальний посібник. Каравела.
  • І. Бойченко. (2002). Відносини соціальні. Філософський енциклопедичний словник.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.