Панічні атаки: як їх уникнути

Панічні атаки є досить поширеними, і багато людей страждають на них регулярно. У цій статті ми навчимо вас деяких технік, які допоможуть вам уникнути панічних атак за кілька хвилин.
Панічні атаки: як їх уникнути

Останнє оновлення: 04 лютого, 2019

Панічні атаки викликають у жертви неконтрольоване почуття тривоги. Людина відчуває, що вона може навіть померти в цей момент і почувається безнадійно. Це відчуття викликає жахливий страх, а страх збільшує тривогу ще більше, завдяки чому панічна атака триває довше.

Це психологічний розлад. Його причини часто виявляють у людей, які страждають від тривалого стресу.

Щоб керувати панічними атаками, людина повинна почати аналізувати їхні наслідки для її життя. Так вона обов’язково знайде причину.

Психологічна підтримка важлива для самосвідомості та самоконтролю, які мають вирішальне значення для того, щоб бути в змозі заспокоїтися та запобігти панічній атаці.

Іноді помірний темп життя та уникнення ситуацій, що провокують тривогу, можуть допомогти цій проблемі стати менш поширеною і з часом зникнути.

Панічні атаки: симптоми

панічні атаки та їхні симптоми
Панічні атаки часто відбуваються без попередження, особливо в перший раз. Як правило, вони тривають від 10 до 20 хвилин, хоча деякі симптоми можуть тривати довше.

Які симптоми може викликати панічна атака?

 • біль у грудях, запаморочення або відчуття слабкості
 • страх втрати контролю над ситуацією або страх перед неминучою смертю
 • ускладнене дихання
 • біль у шлунку або нудота
 • підвищене серцебиття
 • відчуття холоду або дрижаки

Якщо люди часто страждають на панічні атаки, можливо, вони можуть передбачити їхню появу. Це момент, коли треба впровадити деякі стратегії на практиці, які допоможуть контролювати ситуацію.

Стратегії, які допомагають уникнути панічних атак

як припинити панічні атаки
 • Медитація Проаналізуйте свій спосіб життя й те, як ви можете його покращити. Зверніть увагу на свій раціон, сон, відпочинок та кількість фізичного навантаження. Виробіть здорові звички. Це перше, що потрібно зробити.

Пам’ятайте, що панічні атаки є нормальними. Людина, яка панікує, не повинна вважати себе хворою. Вони можуть статися з будь-ким. Причини є внутрішніми, а отже, це не має нічого спільного з нашим оточенням чи іншими людьми, які впливають на нас.

 • Не думайте надто багато про це. Дуже важливо уникати думок про тривогу. Думати про це може бути шкідливим або навіть може спричинити панічну атаку, оскільки страх є основною причиною.
 • Позитивні твердження. Підготуйте позитивні твердження, щоб казати собі в ті моменти, коли, на вашу думку, панічна атака неминуча. Ключова тема повинна бути така: “Я не помру, це просто страх”. Такі фрази можуть заспокоїти тривогу.
 • Дихання. Зосередьтеся на диханні – це чудова стратегія позбавлення від негативних думок та побоювань. Зверніть увагу на процес дихання: вдихніть, затримайте дихання три секунди, а потім повільно видихніть. Повна концентрація на диханні розслабляє м’язи та суглоби.
 • Зосередьтеся на очах і вухах. Роздивляйтеся щось конкретне: ґудзик на одязі, автомобільний номерний знак. Зосередьтеся на конкретних звуках: автомобільні сигнали, цвірінькання пташок, гуркіт людей. Якщо ви зосередите свої думки на зовнішніх подразниках, це зменшить ваш внутрішній страх.
 • Не гнівайтеся та не сумнівайтеся. Ви повинні припинити звинувачувати себе у своїй тривозі. Не варто думати або говорити “Я слабак!”, “Це жахливо” тощо. Це не вирішить вашу проблему. Фактично, це погіршить її. Краще реагувати з гумором.
 • Зверніться за допомогою. Є моменти, коли потрібна професійна допомога. Психолог може допомогти вам подолати ваші проблеми.

Панічні атаки: лікування

як лікувати панічні атаки
Професійне лікування людей, які страждають на тривогу, прагне допомогти людям нормально жити. Можливо, доведеться вдатися до комбінації ліків та психотерапії.

Як правило, препарати, які прописують, – це ті, що використовують для лікування депресії, або седативні засоби, які заспокоюють нерви.

Групи підтримки також дуже ефективні. Обмін досвідом з іншими людьми, які перебували в схожій ситуації, допомагає боротися з відчуттям ізоляції.

Люди, які страждають на панічні атаки, особливо схильні вдаватися до алкоголю або приймати наркотики. Важливо, щоб сім’я та друзі змогли цьому запобігти.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.