Поширені причини надмірного потіння ніг

Хоча причини надмірного потіння ніг можуть бути пов'язано з медичною проблемою, якщо ваші ноги дуже пітніють, це може також бути через проблеми, які можна легко виправити.
Поширені причини надмірного потіння ніг

Останнє оновлення: 26 листопада, 2018

Ваші ноги надмірно пітніють? Не хвилюйтеся! У всіх були різні причини надмірного потіння ніг в певний момент життя, і ми знаємо, що це може бути досить тривожним. На щастя, для більшості, це просто поодиноке явище, яке виникає в результаті тривалої прогулянки або дуже жаркого клімату.

Однак якщо це перетворюється на повторювану проблему, то варто знати, що для цього може бути багато причин, але це лише поширений розлад. У рідкісних випадках це може бути пов’язано з медичним станом або неправильною гігієною.

Тут ми розповімо вам про причини надмірного потіння ніг. Зверніть увагу, щоб дізнатися, яка з них стосується саме вас. Але якщо ви не можете контролювати це, ви повинні звернутися до лікаря, щоб він міг допомогти вам знайти рішення.

1. Причини надмірного потіння ніг: неправильне взуття

які причини надмірного потіння ніг
Це одна з основних причин того, чому ноги надмірно пітніють, але вона також є однією із найпростіших для виправлення.

Взуття є дуже важливим, але ми рідко надаємо йому потрібну увагу. Якщо ви зазвичай використовуєте взуття, виготовлене з синтетичних матеріалів або міцно зав’язуєте його, ви будете страждати від наслідків.

 • Взуття, що не має достатньої вентиляції, або виготовлена ​​з неадекватних матеріалів, збільшує потік ваших ніг.
 • В ідеалі, ви повинні вибрати черевики з натуральних матеріалів і з хорошою вентиляцією.
 • Крім того, вони повинні адаптуватися до ваших потреб, а не викликати врослі нігті ніг.

2. Низькоякісні шкарпетки

Синтетичні волокна в шкарпетках стали дуже поширеними з економічних причин або тому, що ви знайшли певні шкарпетки, які вам подобаються через текстуру.

 • Погана новина полягає в тому, що синтетичні волокна підвищують температуру ваших ніг.
 • Це не буде проблемою під час холодної пори року або вночі. Проте в умовах жаркого клімату або під час спортивних змагань це може стати проблемою.

3. Ваші ноги – в’язні взуття

Можливо, ви дуже зайнята людина, і ваші ноги залишаються взутими весь день. Якщо ви не встигнете носите сандалі або зручне взуття, ви можете помітити, що ваші ноги надмірно пітніють.

 • Намагайтеся знімати свої черевики на кілька годин вдень та ввечері.
 • Щоб запобігти пошкодженням, використовуйте правильне взуття для душу. Крім того, варто носити відкриті черевики один або кілька днів на тиждень.

4. Раціон

поширені причини надмірного потіння ніг
Цілком імовірно, що ви не подумали про це, або навіть не повірите, але є продукти, які збільшують потіння ніг. Це стосується гострих продуктів, безалкогольних напоїв та кофеїну.
 • Якщо ваші ноги сильно пітніють, уникайте цих продуктів кілька днів чи тижнів.
 • Якщо ви помітите покращення, то обов’язково обмежте споживання цих продуктів у майбутньому.

5. Проблеми зі здоров’ям

Інші причини надмірного потіння ніг – такі хвороби, як:

 • діабет
 • хвороби, які змінюють нервову систему
 • проблеми з печінкою
 • закреп

Якщо ви впевнені, що ваше взуття та шкарпетки є якісними, а ваш раціон не містить згаданих вище продуктів, однак проблема не зникає, пройдіть медичний огляд, щоб виключити будь-які з цих медичних проблем.

6. Гіпергідроз

Гіпергідроз – це стан, який може бути діагностований лише вашим лікарем.

Він викликаний потовими залозами, які не функціонують на певних ділянках тіла. Отже, вони виробляють надмірно багато поту без будь-яких очевидних причин.

Є певні процедури для контролю важких випадків гіпергідрозу. У надзвичайно важких випадках може знадобитися проста операція.

7. Погана гігієна

Це очевидна причина, що може призвести до надмірного потіння ніг. Якщо ви не підтримуєте належний гігієнічний режим, дуже ймовірно, що ваші ноги почнуть надмірно пітніти.

Тіло виводить токсини через піт. Якщо ці токсини опиняться в ногах, вони шукатимуть вихід через надмірне потіння.

Рекомендуємо:

 • завжди мити ноги
 • сушити їх належним чином
 • міняти шкарпетки щодня
 • використовувати порошок тальку

8. Емоційні чинники

емоційні причини надмірного потіння ніг
Причини надмірного потіння ніг можуть бути пов’язані з вашим емоційним станом.

Швидше за все, ваші ноги будуть пітніти, коли ви перебуваєте в ситуаціях, коли відчуваєте знервованість, злість, страх, стрес чи збудження.

Якщо ваші емоції не підкоряються, спробуйте заспокоїтися, щоб уникнути надмірного потіння.

9. Генетика

Іноді надмірне потіння може бути генетичним.

Ви помітили, що члени вашої родини багато пітніють? Якщо це так, у вас немає багато варіантів, окрім пошуку косметичних засобів для контролю над проблемою.

10. Інфекції

Ноги з поганою гігієною – ідеальне місце для інфекцій.

 • Проліферація грибка є результатом вимочування бактерій, які можуть впливати як на нігті, так і на решту стопи.
 • Якщо ви страждаєте від цього стану, є креми, які ви можете використовувати. Ці креми можна знайти в аптеці за доступною ціною.

11. Улюблене взуття

У вас є пара взуття, яку ви не викидаєте, тому що вона ваша улюблена? Чи використовуєте ви ту саму пару взуття більше, ніж два дні поспіль?

Якщо у вас є взуття, яке вам дійсно подобається, придбайте більше ніж одну пару.

Так ви зможете вибрати різні кольори під різне вбрання. • Asensio E. Principales problemas podológicos originados por el calzado de seguridad. Universidad de Barcelona. 2014.
 • Benson R, Palin R, Holt P, Loftus I. Hiperhidrosis. BMJ. 2013; 347:f6800.
 • Zamarín J, Egaña J, Berríos R. Calidad de vida en pacientes con hiperhidrosis primaria sometidos a simpatectomía videotoracoscópica. Rev Chil Cir. 2011;63(5):498-503.
 • Román C, Garavís J, Unamuno P. Tratamiento de la hiperhidrosis. FMC – Formación Médica Continuada en Atención Primaria. 2001;8(8):553-557.
 • González D, Pérez O. Actualización en hiperhidrosis focal primaria. Med Cutan Iber Lat Am 2012;40(6):173-180.
 • López D, Palomo P, Morales A, Sánchez R. Aproximación al manejo de la hiperhidrosis en el pie. Revista Internacional de Ciencias Podológicas. 2013;7(2):89-97.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.