Профілактика та лікування грибка стопи

Дізнайтесь, як вберегти себе від грибка стопи. Цікаві факти про профілактику та лікування грибка стопи у цій статті.
Профілактика та лікування грибка стопи

Останнє оновлення: 29 січня, 2019

Грибок може з’явитися на будь-якій частині тіла, але найчастіше – на ступнях ніг. За ними, як і за всіма іншими органами, потрібен особлив ий догляд, щоб зберегти їх здоровими і не допустити грибка стопи . Тим не менш, більшість людей недооцінюють важливість догляду за ногами й починають приділяти їм увагу лише тоді, коли виникають проблеми.

Грибков і інфекці ї , також відом і як мікоз и , спричиняють дискомфорт через сильний свербіж, який постійно турбує людину . Крім стопи, він поширюється на нігті й навіть може призвести до їхнього повного знищення.

Щоб запобігти захворюванню на грибок стопи й нігтів, важливо забезпечити хороший  догляд за ногами і, най важлив іше, ретельно слідкувати за   дотриманням гігієн и щодня. Пам’ятайте, що це захворювання часто поширюється через відвідування басейнів, спортивних клубів, а також через взуття.

Як запобігти захворюванню на грибок стопи й і нігтів

Щоб запобігти захворюванню на грибок стопи й нігтів, дотримуйтесь правил гігієни ніг кожного дня , особливо, коли вдягаєте взуття.

  • Будьте обережні в громадських душових: велика кількість людей користується душами в спортивних клубах, тренажерних залах, басейнах, кемпінгах і т.д. Саме тут існує великий ризик заразитися на грибок стопи через високу вологість. Ось чому в таких місцях дуже важливо носити черевики для душу й ретельно мити ноги після повернення додому.
  • Завжди добре висушуйте ноги: волога й тепло – це два фактори , які підвищують ймовірність зараження на грибок стопи й нігтів. Кожного разу після миття ніг важливо їх гарно висушити, особливо між пальцями. Крім того, рекомендується їх часто висушувати, якщо ви страждаєте від надмірного потовиділення.
  • Зволоження: У літні дні, при жарі шкіра на ногах, як правило, страждає більше, ніж при інших кліматичних умовах. Щоб уникнути утворення тріщин на стопах, важливо їх добре зволожувати щодня, використовуючи зволожувальні креми для ніг.
  • Порошок тальку: використання тальку для взуття і ніг чудово підходить для профілактики грибка стопи та нігтів. Використання талька – антиперспиранта важливо для тих людей, які страждають від надмірного потовиділення.
  • Взуття: Для профілактики грибка стопи рекомендується вибирати взуття, яке має вентиляцію, тому що вона дає можливість ногам дихати.
  • Використовуйте окремий особистий рушник для ніг: це необхідний елемент догляду за чистотою ніг. Кожен повинен мати свій власний рушник, який треба використовувати тільки для ніг. Після використання його необхідно просушити на повітрі до повного висихання, щоб не дати можливість грибку поширитися на ньому.

Лікування грибка стопи й нігтів

Зазвичай, грибок вражає стопу й нігті на ногах одночасно. На щастя, існують природні засоби, які можуть допомогти полегшити стан і позбутися цієї проблеми, і ваші ноги знову будуть здоровими.

Білий оцет

Цей продук т показав позитивні результати в лікуванні таких  проблем , як «атлетична стопа» , пухирі, грибок нігті в та інших інфекційних захворювань ніг. Змішайте рівні частини води і оцту у тазку, занурьте туди ноги на 15 хвилин.

засоби від грибка стопи

Олія чайного дерева також допоможе помітно покращити стан при грибку стопи. Наносьте декілька крапель на поверхню ніг кожного дня, або робіть ванночки протягом 10 хвилин, додавши масло чайного дерева у воду.

Часник

Відомо, що часник діє як антисепт ик, антибіотик і дезінфікувальний засіб , що допом агає йому ефективно боротися з грибком стопи й нігтів . Потрібно розчавити часник і покласти на місця, які страждають від грибка. Зверху обгорнути пов’язкою і залишити на всю ніч. Інший варіант лікування – це застосування часникового масла на заражених зонах декілька разів на день.

лимон

Лимон

Лимон – це інший продукт, що має антисептичн і властивост і , які ефективно бор ю т ь ся з грибк ом . Для цього слід  втирати лимон у заражені місця і залишати його на 10 хвилин, а потім змити його невеликою кількістю води.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.