Причини втрати волосся і як це виправити

23 Січня, 2019
Випадіння волосся пов'язане з низкою причин. Ми поговоримо про найбільш поширені причини втрати волосся та рішеннях, щоб зупинити цю проблему.

Ви страждаєте на випадіння волосся і не знаєте, як зупинити цей процес? Ми обговоримо найбільш поширені причини втрати волосся й розповімо вам, як це зупинити. Якщо ви виконуватимете ці кроки, все буде набагато простіше.

1. Проблеми зі щитоподібною залозою

жінка перевіряє щитоподібну залозу
Однією з причин випадіння волосся є проблеми зі щитоподібною залозою. Це відбувається через те, що наше тіло переживає гормональний дисбаланс, який може статися через менопаузу, проблеми з ендокринною системою або діабет.

Як розв’язувати цю проблему?

Якщо ви підозрюєте, що втрата волосся може бути пов’язана з однією з цих проблем, вам доведеться звернутися до ендокринолога, щоб пройти обстеження й отримати відповідне лікування.

Також читайте: Маски для шовковистості та блиску волосся

2. Дотримання занадто суворої дієти

Іноді ми дотримуємося таких суворих дієт, що лише псуємо наше здоров’я. Треба усвідомлювати, що якщо ми втратимо занадто велику вагу за короткий період часу, це не буде корисним для нашого тіла і зробить нашу імунну систему слабкою.

Через це волосся може випадати. Якщо у вас є респіраторні захворювання та інфекції, вам доведеться довше відновлювати волосся.

Як це виправити?

Замість того, щоб обирати суворі дієти, регулярно робіть фізичні вправи.

3. Причини втрати волосся: хронічний стрес

жінка переживає великий стрес
Хронічний стрес також може спровокувати втрату волосся. Це відбувається через те, що стрес впливає на кровотік до шкіри голови. Хорошою новиною є те, що якщо волосся випадає через стрес, воно може швидко відрости.

Як це вирішити?

Обов’язково відпочивайте кілька годин на день. Також знайдіть спосіб розслабитися. У випадку емоційних проблем зверніться до психотерапевта.

4. Неправильне лікування шкіри голови

Неправильне лікування шкіри голови – це також причина втрати волосся. Є перелік засобів, які треба використовувати лише час від часу, які не повинні використовуватися часто. До них належать фен, праска або випрямляч.

Як це вирішити?

Обмежте використання цих засобів. Зверніться до професіонала, який може порекомендувати інструменти, які добре підходять для волосся.

5. Прийом деяких ліків

які причини втрати волосся
Прийом деяких ліків може також спровокувати випадіння волосся. Серед них препарати для підвищення артеріального тиску.

Антидепресанти також потрапляють до цієї категорії. Вони зазвичай мають побічні ефекти, серед яких втрата волосся.

Як це вирішити?

Якщо ви припините прийом цих ліків, ви побачите, як шкіра голови відновлюється. Однак ніколи не припиняйте приймати цей вид ліків без консультації з лікарем.

Також дивіться: Як уникнути сезонного випадіння волосся

6. Причини втрати волосся: анемія

Анемія спричиняє втрату волосся. Це відбувається тому, що кровотік на шкірі голови страждає від браку заліза.

Якщо у вас анемія, у вас виникне низка симптомів. До них належать безсоння, загальна слабкість та апатія. Якщо у вас є ці ознаки, прийшов час змінити рівень гемоглобіну у вашій крові.

Як ви це вирішити?

Якщо аналіз крові підтверджує наявність анемії, вам доведеться додати до раціону харчові продукти, що містять залізо. Ці продукти – гранати, червоне м’ясо та яблука.

Якщо вам не стане краще, вам потрібно буде приймати добавки з залізом, прописані лікарем.

7. Авітаміноз

вітаміни у формі табленок різного кольору
Ви також повинні враховувати, що, можливо, ви втрачаєте волосся через дефіцит вітамінів.

Важливо перевірити, чи є у вас дефіцит вітаміну С. Він має важливе значення для поглинання заліза і стимулює вироблення колагену, який зміцнює шкіру голови. Крім того, якщо у вас є дефіцит вітаміну В, ваше волосся стане більш ламким.

Як це вирішити?

Додайте до раціону продукти, багаті на вітаміни В і С та інші здорові мікроелементи.

  • Jackson, A. J., & Price, V. H. (2013, January). How to Diagnose Hair Loss. Dermatologic Clinics. https://doi.org/10.1016/j.det.2012.08.007
  • Guo EL, Katta R. Diet and hair loss: effects of nutrient deficiency and supplement use. Dermatol Pract Concept. 2017;7(1):1–10. Published 2017 Jan 31. doi:10.5826/dpc.0701a01
  • Peters EMJ, Müller Y, Snaga W, et al. Hair and stress: A pilot study of hair and cytokine balance alteration in healthy young women under major exam stress. PLoS One. 2017;12(4):e0175904. Published 2017 Apr 19. doi:10.1371/journal.pone.0175904
  • Lee Y, Kim YD, Hyun HJ, Pi LQ, Jin X, Lee WS. Hair shaft damage from heat and drying time of hair dryer. Ann Dermatol. 2011;23(4):455–462. doi:10.5021/ad.2011.23.4.455
  • Etminan, M., Sodhi, M., Procyshyn, R. M., Guo, M., & Carleton, B. C. (2018). Risk of hair loss with different antidepressants: A comparative retrospective cohort study. International Clinical Psychopharmacology33(1), 44–48. https://doi.org/10.1097/YIC.0000000000000191
  • Almohanna HM, Ahmed AA, Tsatalis JP, Tosti A. The Role of Vitamins and Minerals in Hair Loss: A Review. Dermatol Ther (Heidelb). 2019;9(1):51–70. doi:10.1007/s13555-018-0278-6